banner d365bc 3122018

Firma przechodzi na fakturowanie elektroniczne, zmniejszając koszty w skali globalnej. TÜV SÜD AG, wiodący dostawca usług w zakresie badań technicznych i certyfikacji, zatrudniający ponad 24 000 pracowników w 1000 lokalizacjach na całym świecie, w ramach obszernego projektu cyfryzacji, przeszedł z systemu opartego w 100% o faktury papierowe, na system faktur elektronicznych. Wybrane rozwiązanie, Comarch E-Invoicing, zapewniło możliwość szybkiego wdrożenia oraz niezbędną elastyczność, by sprostać wszystkim wymaganiom.

REKLAMA:
parnerzy raport erp 2018
 
 
TÜV SÜD pierwotnie przesyłał wszystkie faktury w formie papierowej. Ten proces wiązał się z bardzo wysokimi kosztami. Dlatego firma zdecydowała się przejść na system fakturowania elektronicznego.
TÜV SÜD wybrał firmę Comarch, ponieważ ten partner zaoferował nam możliwość spełnienia wszystkich naszych wymagań i sprawnego wdrożenia systemu e-fakturowania. Ponadto przekonała nas wysoka jakość systemu E-Invoicing firmy Comarch, a dla firmy TÜV SÜD jakość jest zawsze najważniejsza. Wybór globalnego dostawcy usług i partnera, posiadającego podobną liczbę międzynarodowych lokalizacji i doskonale znającego poszczególne rynki był w pełni świadomą decyzją – stwierdza Alexander Jelinek, odpowiedzialny za projekty specjalne w TÜV SÜD AG.
Szybki sukces dzięki podejściu Agile

W ramach projektu wykorzystano metodologię Agile przy stworzeniu portalu e-fakturowania do obsługi faktur wychodzących. Szczególną uwagę poświęcono ustanowieniu kanałów komunikacji służących dostarczaniu elektronicznych faktur oraz podłączaniu partnerów. Dodatkowo dane pochodzące z własnego systemu TÜV SÜD zostały zintegrowane z nową platformą e-fakturowania i są przekazywane zgodnie z odpowiednimi wskaźnikami. W ten sposób odbywa się m.in. automatyczna weryfikacja formatu wyjściowego i kanału komunikacyjnego faktur danego odbiorcy. Projekt został wdrożony szybko i z sukcesem w okresie niespełna 6 miesięcy. W ten sposób spółki TÜV SÜD i partnerzy firmy na całym świecie mogą w pełni korzystać z nowego systemu e-fakturowania.

Rezygnacja z papieru pozwala zmniejszyć koszty
Przed wprowadzeniem nowego systemu musieliśmy drukować wszystkie faktury na papierze i ręcznie obsługiwać procedury procesy kontrolne. Obecnie te zadania są realizowane w pełni elektronicznie. Cieszymy się, że zdecydowaliśmy się na system E-Invoicing firmy Comarch, który pozwala nam na oszczędność zasobów i kosztów w obszarze wysyłania faktur oraz uproszczenie procesów związanych z fakturami wychodzącymi i przychodzącymi - wyjaśnia Alexander Jelinek.
W przyszłości TÜV SÜD planuje podłączenie kolejnych partnerów, jak również przyłączenie innych spółek TÜV SÜD i ich partnerów.

Źródło: www.comarch.pl

PODOBNE


loading...
MAGAZYNIT.PL
KRAJ
ERP
BUSINESS INTELLIGENCE

MAGAZYNIT.PL to serwis prezentujący najnowsze wydarzenia z rynku systemów  ERP i MRP, CRM, Business Intelligence, wspomagających zarządzanie zasobami ludzkimi oraz rozwiązań mobilnych (platformy iOS i Android) mających na celu usprawnienie procesu zarządzania. Przedstawiamy najnowsze artykuły, studia przypadków oraz materiały video.