erp dzisiaj 5

Orange Polska wybrała Comarch na dostawcę oprogramowania OSS (operational support system) przy realizacji projektu OSS4TTH (FTTH - Fiber-to-the-home).

REKLAMA:
2018 03 16 Oracle Code Conference POLAND banner 350x350
 
 
W ramach kontraktu Comarch dostarczy kompletne rozwiązanie OSS, składające się z modułów służących do zarządzania zasobami sieciowymi (Network Inventory Management) i usługami (Service Inventory), do dekompozycji zamówień na usługi sieciowe (Service Order Management), dostarczania usług (Service Fulfilment), organizacji pracy techników w terenie (Field Service Management) oraz do zarzadzania zgłaszanymi błędami (Trouble Ticketing).

Comarch bierze też na siebie odpowiedzialność za pełną migrację danych z systemów Logical Inventory, Physical Inventory oraz Service Inventory. Firma odpowiadać będzie także za integrację rozwiązania OSS z domeną systemów BSS (business support system) używanych w Orange, z infrastrukturą sieciową oraz z platformami dostarczania usług (service delivery platforms), poprzez zarządzany interfejs programowania aplikacji (API), zgodnie z rekomendacją organizacji branżowej TMF Open API.

Comarch wyposaży Orange w zestaw skutecznych i ustandaryzowanych narzędzi, które mają wesprzeć firmę w realizacji strategicznej inwestycji w światłowód, jak również w transformacji i automatyzacji procesów zarządzania siecią i dostarczania usług.

Wśród celów projektu znajdują się obniżenie kosztów utrzymania systemów OSS, poprawienie biznesowych wskaźników wydajności (KPI) oraz zwiększenie elastyczności w rozwijaniu nowych usług, technologii i procesów w ramach sieci dostępowej GPON (Gigabit Passive Optical Network). Orange zawsze był pionierem innowacji, co potwierdza ich oferta FTTH.

Cieszymy się, że razem z Orange będziemy budować środowisko OSS, które zoptymalizuje ofertę innowacyjnych usług internetu światłowodowego i zwiększy satysfakcję klientów Orange, mówi Marcin Dąbrowski, wiceprezes Zarządu Comarch i Dyrektor Sektora Telekomunikacji.
Pierwsza faza projektu ma się zakończyć we wrześniu 2017, zaś całość projektu ma zostać zrealizowana do maja 2019 roku.

Źródło: Comach

PODOBNE


loading...