HarmonyOS to autorski system operacyjny Huawei, który miał dziś premierę w trakcie Huawei Developer Conference 2019. Został opracowany z myślą o pracy na różnych urządzeniach.


[loadposition Wiadomosci_Dzial}
 
Wkraczamy w nową erę – konsumenci na całym świecie pragną holistycznego i inteligentnego doświadczania wszystkich możliwości jakie daje im różnego rodzaju sprzęt elektroniczny. Spełnienie tych potrzeb, wymagało stworzenia systemu z udoskonalonymi możliwościami operacji na wielu różnych platformach. Potrzebowaliśmy rozwiązania szybkiego, wyróżniającego się bezpieczną architekturą i niezawodnego w każdym wypadku. HarmonyOS całkowicie różni się od Androida, jak i iOS. Umożliwia płynną pracę na różnych urządzeniach, a tworzenie aplikacji i wdrażanie jej na inny sprzęt jest elastyczne – powiedział Richard Yu, CEO Huawei Business Consumer Group.


HarmonyOS to lekki, kompaktowy system operacyjny z wysoką funkcjonalnością. Został opracowany z myślą o pracy na wielu urządzeniach – m.in. smartwatchach, inteligentnych ekranach i głośnikach czy inteligentnych rozwiązaniach w samochodzie. Szeroka implementacja obejmuje również rozwiązania Internetu Rzeczy. Nowy system wyróżnia się niezawodnością, płynnością pracy, bezpieczeństwem oraz kompatybilnością z różnymi urządzeniami.

Plan programistyczny i rozwój ekosystemu

Jednocześnie z premierą HarmonyOS, Huawei zapowiedział rozwój technologii map drogowych w systemie operacyjnym. HarmonyOS 1.0. będzie dostępny w pierwszej kolejności na inteligentnych ekranach, których premiera ma mieć miejsce jeszcze w tym roku. Na przestrzeni kolejnych trzech lat, HarmonyOS zostanie zoptymalizowany i stopniowo wdrażany na kolejnych inteligentnych urządzeniach i rozwiązaniach.

HarmonyOS będzie platformą open-source na całym świecie. Firma utworzy również fundację i społeczność typu open-source, aby wspierać głębszą współpracę z programistami.

Huawei rozpocznie wprowadzanie sytemu operacyjnego HarmonyOS na chińskim rynku, a następnie rozszerzy go na globalny ekosystem. Firma otworzy się i udostępni swoje podstawowe możliwości w obszarach takich jak łączność, aparaty fotograficzne i sztuczna inteligencja. Będzie ściśle współpracować z partnerami ekosystemowymi w celu dostarczania aplikacji i usług, które zapewnią konsumentom najlepsze możliwe doświadczenia i wprowadzą nowe życie do branży.

Źródło: Huawei

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top