16 lutego br. w Pekinie i Londynie odbyła się przedpremierowa konferencja Huawei towarzysząca tegorocznemu wydarzeniu Mobile World Congress, które będzie miało miejsce w Barcelonie w dniach 22-25 lutego.


 REKLAMA 
 Wdrażasz KSeF w firmie 
 
Podczas konferencji firma zaprezentowała pięć głównych inicjatyw: „Big Video – Everywhere”, „Big IT – Enabling”, „Big Operation – Agile”, „Big Architecture – Elastic”, „Big Pipe – Ubiquitos” dedykowanych branży telekomunikacyjnej, które mają przyspieszyć jej cyfrową transformację. Huawei ogłosił również aprobatę otwartych platform umożliwiających efektywną współpracę w sektorze telekomunikacyjnym oraz zapowiedział wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań w zakresie 4.5G, Internet of Things (IoT), technologii wideo w standardzie 2K/4K i koncepcji bezpiecznego miasta (Safe City). Wszystkie przedstawione na wydarzeniu inicjatywy i innowacyjne rozwiązania stanowią element długoterminowego zaangażowania firmy w tworzenie Lepiej Skomunikowanego Świata (Better Connected World).
Transformacja cyfrowa napędza zarówno rozwój branży telekomunikacyjnej, jak i przyczynia się do podniesienia innowacyjności innych sektorów – powiedział William Xu, Executive Director of the Board and Chief Strategy Marketing Officer, Huawei. – Huawei będzie kontynuował prace nad rozwojem otwartej platformy, by zapewnić operatorom telekomunikacyjnym odpowiednie środowisko do szybkiego i efektywnego wzrostu, a to w znacznej mierze przełoży się na przyspieszenie transformacji cyfrowej – dodał.
Huawei przedstawił również szereg realizowanych obecnie inwestycji w dziedzinie innowacji. Firma we współpracy z ponad 600 partnerami jest w trakcie tworzenia otwartych laboratoriów, które mają umożliwić prace nad komercyjnym wykorzystaniem najnowszych usług. Obecnie powstaje dziesięć laboratoriów rozlokowanych m.in. w Chinach i Europie oraz innych regionach świata. Firma uruchomiła również inicjatywę „$1bn Developer Enablement Program”, której działania mają na celu tworzenia odpowiednich warunków do rozwoju innowacji. Z kolei w zakresie transformacji cyfrowej obejmującej takie sektory gospodarki jak: transport, energetyka, administracja czy finanse, Huawei intensywnie współpracuje z konsultantami oraz producentami oprogramowania, by wspólnie kreować zintegrowane rozwiązania.

Huawei zapowiedział, że w najbliższych latach skupi się m.in. na dostarczaniu infrastruktury informatycznej (Infrastructure as a Service, IaaS), by umożliwić firmom wykorzystanie wirtualnej platformy (Platform as a Service, PaaS) oraz oprogramowania (Software as a Service), dzięki czemu zyskają możliwość tworzenia nowych, wartościowych rozwiązań. Warto również dodać, iż Huawei opracował rozwiązania otwartej platformy dla technologii wideo w standardzie 2K/4K, a także zbudował platformę eSDK dla programistów, która oferuje elastyczne i łatwe w obsłudze narzędzia programistyczne.
Firma Huawei koncentruje się na swojej kluczowej działalności i dąży do przyspieszenia transformacji cyfrowej wśród operatorów poprzez realizację strategicznych inwestycji. Wierzymy, że nasz długoterminowy wysiłek i wytrwałość doprowadzą do przełomu – powiedział Ryan Ding, Executive Director of the Board and President of Products & Solutions, Huawei.
Huawei przewiduje w niedługim czasie wzrost rynku wideo do 100 miliardów dolarów oraz usług chmurowych dla sektora enterprise do 1 biliona dolarów, co w efekcie przełoży się na 10-krotny wzrost liczby połączeń IoT. To z kolei przyniesie operatorom telekomunikacyjnym nowe możliwości. Ponadto firma szacuje, że do roku 2025 przybędzie cztery miliardy nowych użytkowników technologii szerokopasmowych, ponad 100 miliardów urządzeń zostanie połączonych cyfrowo, a zużycie danych przez każdego użytkownika wzrośnie ponad 500-krotnie. Cyfrowe i fizyczne światy coraz wyraźniej przenikają się między sobą, co sprawia, że konsumenci domagają się usług typu „ROADS” (Real-time, On-demand, All-online, DIY, Social). Dla branży telekomunikacyjnej dostarczenie tego rodzaju usług oraz zaspokojenie zróżnicowanych potrzeb klientów wymaga zmiany dotychczasowej strategii, wprowadzenia nowych kanałów, danych i usług, a co więcej – uwzględnienia pięciu kluczowych inicjatyw Huawei oraz udostępniania zasobów w ramach partnerstwa.

Kilka słów o MWC 2016

Podczas zbliżającej się konferencji Mobile World Congress w Barcelonie, Huawei podzieli się cennymi informacjami w zakresie cyfrowej transformacji w branży telekomunikacyjnej oraz zaprezentuje swoje innowacyjne rozwiązania m.in. w zakresie 4.5G, Internet of Things i Safe City.

Sieć 4.5G oferuje prędkość mobilnego Internetu do 1000 Mb/s, zapewniając dźwięk w jakości HD, technologię wideo w standardzie 2K/4K HD oraz realne doświadczenia w wirtualnym świecie bez względu na miejsce. Sieć 4.5G urzeczywistni koncepcję IoT, co uczyni nasze życie bardziej inteligentne i pomoże operatorom telekomunikacyjnych w ekspansji na rynku. Na tegorocznym MWC zostanie zaprezentowany jeden z kluczowych produktów Huawei – GigaRadio – który jest przełomową technologią w zakresie 4.5G. Rozwiązanie zostanie komercyjnie wdrożone na dużą skalę w 2016 roku, przyczyniając się do przyspieszenia globalnego rozpowszechnienia 4.5G.

Internet of Things umożliwi cyfrową transformację w obszarze internetu szerokopasmowego, sprawiając, że pojęcie inteligentnego domu stanie się realne. Nowy standard LTE dla środowiska IoT (tzw. NB-IoT) spowoduje powstanie nowych możliwości biznesowych w obszarze inteligentnego pomiaru, parkowania, monitorowania w zakresie logistyki oraz inteligentnych miast.

Rozwiązanie Safe City łączące najnowsze technologie IoT i mobilną łączność szerokopasmową (MBB) zapewni inteligentne, oparte na systemach wideo zabezpieczenia dla miast, umożliwiające władzom publicznym i miejskim zapobieganie wypadkom i lepszą reakcję w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowych. Do tej pory rozwiązania Safe City firmy Huawei zostały wdrożone w przeszło 100 miastach w ponad 30 krajach.

Źródło: Huawei

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top