System MES firmy Apriso zapewni precyzję i elastyczność produkcji zaawansowanych wyrobów Tesli. FlexNet przyczyni się do rozwoju ekologicznych technologii i produktów.
 
 
 
Tesla Motors wybrała oprogramowanie FlexNet do wspierania procesu produkcji zaawansowanych akumulatorów litowo-jonowych i komponentów, które będą wykorzystywane w zapowiadanym na 2012 r. elektrycznym samochodzie Tesli nazwanym Model S.

FlexNet to system MES (Manufacturing Execution System) autorstwa Apriso. Zapewnia on kontrolę produkcji w czasie rzeczywistym, co umożliwia producentom dopasowanie podaży do popytu. Rozwiązanie Apriso odpowiada za nadzór całego cyklu produkcyjnego. Wzorzec eko-auta
Tesla dostarcza wyjątkowo dobrze zaprojektowane i zaawansowane produkty, zbudowane zgodnie z najwyższymi standardami jakości. Wszystko po to, by marka Tesla stała się punktem odniesienia dla producentów wszystkich pojazdów elektrycznych. Stale rozszerzamy innowacyjne działania, a stabilna platforma Apriso daje nam elastyczność niezbędną do szybkiego wdrażania nowych funkcji i technologii produkcyjnych. - powiedział Jim Dunlay, wiceprezes ds. technicznych i produkcji, Tesla Motors.
Tesla projektuje i produkuje dla klientów na całym świecie pojazdy elektryczne, oraz litowo-jonowe akumulatory służące do ich napędu. W Palo Alto w Kalifornii powstało już ponad 1200 elektrycznych samochodów sportowych Tesla Roadster. To pierwszy pojazd elektryczny dostępny dla masowych odbiorców.
Płynne wsparcie
Jednym z największych wyzwań stojących przed producentami pojazdów elektrycznych jest ciągły, dynamiczny rozwój technologii. W ekspresowym tempie pojawiają się nowe generacje akumulatorów i baterii. Dla producentów ważne jest płynne wprowadzenie tych innowacji do produkcji. Nasze partnerstwo z Teslą to kolejny przykład obecności Apriso w przemyśle wykorzystującym zaawansowane technologie. Jesteśmy zaszczyceni wprowadzając w Tesli system zarządzania produkcją. FlexNet zapewni przejrzystość procesów produkcyjnych i łańcucha dostaw. Wspomoże Teslę w utrzymaniu wiodącej pozycji rynkowej w produkcji baterii i projektowaniu pojazdów elektrycznych.- powiedział Fred Thomas, Industry Director Apriso.
Źródło: APRISO

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top