Na początku kwietnia Cummins, konstruktor i producent silników wysokoprężnych, dostawca systemów filtracyjnych oraz lider w produkcji zespołów prądotwórczych podpisał umowę z Apriso na wdrożenie FlexNet, jako jednolitego korporacyjnego systemu MES wspierającego procesy produkcyjne. Wcześniej Apriso podpisało umowy na dostawę FlexNet z amerykańskim producentem konstrukcji dla przemysłu lotniczego i kosmicznego HITCO i koncernem produkującym samoloty Bombardier Aerospace.Dla Cummins to nie pierwsze spotkane z platformą software’ową Apriso. Już wcześniej światowy koncern zaimplementował FlexNet w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Platforma wspiera też placówki firmy w Brazylii, Indiach i Chinach. Na mocy podpisanej w kwietniu umowy FlexNet ujednolici wszystkie procesy produkcyjne i montażowe w oddziałach Cummins na całym świecie.
FlexNet jako rozwiązanie nowej generacji wspierające zarządzanie procesami produkcyjnymi, pozwoli Cummins’owi zyskać szerszy obraz wykorzystania zdolności produkcyjnych. Analiza kluczowych wskaźników wydajności ułatwi bieżącą kontrolę nad podejmowanymi operacjami , obniżenie kosztów i poprawę jakości produkcji - mówi Robert D. Borchelt, Director, Manufacturing IT Systems & Industrial Controls, EBU Global Manufacturing Engineering of Cummins Inc.
Zastosowanie FlexNet w koncernie obejmie takie procesy, jak: obróbka maszynowa, montaż silników, układów filtracyjnych, układów sterowania, filtrów powietrza, czy generatorów prądotwórczych. Poprzez zastąpienie różnych systemów dedykowanych platformą FlexNet, Cummins będzie mógł nadzorować kilka typów produkcji równolegle przy pomocy jednej platformy MES – FlexNet wesprze proces montażu silników na zamówienie (Make to Order), jak i produkcję podzespołów na magazyn (Make to Stock). Jednolite środowisko informatyczne i uproszczona architektura IT pozwolą zracjonalizować procesy produkcji i zyskać większą elastyczność w zmiennych warunkach rynkowych.

Pod koniec marca umowę z Apriso na wdrożenie FlexNet podpisał amerykański koncern HITCO. HITCO jest spółką zależną SGL Group – Carbon Company i wytwarza zaawansowane komponenty stosowane w przemyśle lotniczym, kosmicznym i obronnym. Dostarcza konstrukcje kompozytowe do budowy myśliwców F-35 Lightning II i samolotów pasażerskich Boeing 787. Platforma software’owa Apriso ma wspomóc procesy elektroniczne w firmie, podnieść jakość produkcji i poprawić jej wizualizację w toku. FlexNet umożliwi realizację założonych harmonogramów procesowych, z akceptacją klienta włącznie. Gdy tylko powstanie nowy wzór produktu albo dana procedura ulegnie zmianie, dokumenty powykonawcze uwzględnią zaistniałe modyfikacje. Raporty zawierające wszelkie informacje niezbędne, by śledzić przepływ wyrobów i genealogię produkcji, spełniają także wymogi dyrektyw instytucji, z którymi współpracuje HITCO, jak np. International Aerospace Quality Group (IAQG).

HITCO to nie pierwszy klient Apriso z branży lotniczej. W lutym umowę na wdrożenie platformy FlexNet podpisał Bombardier Aerospace, czwartym największym dostawcą samolotów komercyjnych, po Boeingu, Airbusie i Embraerze. System będzie wspierał realizację produkcji nowego samolotu z rodziny Cseries, w którym zostaną wykorzystane materiały kompozytowe. Platforma ma zapewnić śledzenie i wizualizację produkcji w toku w czasie rzeczywistym, umożliwić kontrolę i synchronizację procesów i materiałów wykorzystanych przy tworzeniu samolotów. To pozwoli usprawnić procesy biznesowe, osiągnąć jeszcze wyższą jakość, zmniejszyć koszty i przyspieszyć termin wprowadzenia gotowego modelu na światowe rynki. FlexNet będzie zintegrowany z funkcjonującym już w firmie systemem ERP i systemami PLM wspomagającymi zarządzanie cyklem życia produktu.

Źródło: APRISO

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top