banner d365bc 3122018

W 2016 roku, firma IT.integro zainicjowała program stażowy IT.integro Career Starter, którego celem jest wyłonienie najlepszych programistów oraz rozwój ich umiejętności. Poszukiwani są studenci oraz absolwenci takich kierunków jak Informatyka, Ekonometria i pokrewne.


REKLAMA:
parnerzy raport erp 2018
 
 
Staż w 4 polskich miastach

Ubiegłoroczna edycja obejmowała wyłącznie studentów z Poznania. W tym roku staż letni odbędzie się w także w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie.

Aplikacje są zbierane od początku marca do czerwca poprzez stronę www.careerstarter.pl. Aby uczestniczyć w stażu, studenci będą musieli pozytywnie przejść test wiedzy oraz rozmowę kwalifikacyjną. Staż będzie trwał dwa miesiące i odbędzie się pomiędzy lipcem a październikiem. Po zakończeniu programu stażowego, najlepsi stażyści będą mogli kontynuować współpracę w wybranym przez siebie oddziale firmy.

Profil idealnego stażysty IT.integro Career Starter

IT.integro poszukuje studentów III, IV lub V roku kierunków Informatyki lub Ekonometrii. Ludzi młodych, ambitnych, którzy chcą się rozwijać i są otwarci na nowe doświadczenia. Podstawowa umiejętność oraz zamiłowanie do programowania są warunkami koniecznymi. Dodatkowo, wymarzony stażysta powinien posiadać chociaż podstawową wiedzę z zakresu relacyjnych baz danych oraz systemów ERP.

Korzyści

Przyszli konsultanci NAV będą mogli podnieść swoje umiejętności techniczne jak projektowanie, programowanie, konfigurowanie systemów informatycznych. Będą mieli możliwość poszerzyć wiedzę z zakresu księgowości, finansów, produkcji, logistyki oraz zdobyć umiejętności miękkie. Dodatkowo poznają tajniki funkcjonowania przedsiębiorstw, ich specyfikę oraz zachodzące w nich procesy biznesowe.

Projekty wdrożeniowe realizowane są na całym świecie. Stażyści będą mieli szansę współpracy z międzynarodowymi, wielooddziałowymi firmami.

Opinie o programie stażowym

Program narodził się dopiero w zeszłym roku, jednak już poprzednia edycja cieszyła się sporym zainteresowaniem wśród młodych ludzi. Pozytywnie oceniają atmosferę panującą w firmie oraz zespołach projektowych.
Dzięki stażowi w IT.integro dowiedziałem się wiele o pracy konsultanta, czyli osoby łączącej programowanie ze światem biznesu. Wdrożenie się w pracę firmy zostało znacznie ułatwione dzięki gruntownemu szkoleniu, przyjaznej atmosferze oraz życzliwości i chęci pomocy członków zespołu. Najlepszą promocją jest fakt, że zostałem tutaj po zakończeniu stażu – mówi Zbyszek, student Politechniki Poznańskiej i uczestnik programu IT.integro Career Starter w 2016 r.
Program stażowy pozwolił młodzieży przyswoić wiedzę nie tylko stricte związaną z informatyką, ale również umożliwił oswoić się z innymi dziedzinami, jak rachunkowością.
Decyzja o odbyciu stażu w IT.integro to zdecydowanie strzał w dziesiątkę. Nauczyłam się tutaj masę nowych rzeczy, nie tylko z zakresu informatyki, ale także podstaw rachunkowości i finansów. Szczególnie doceniam atmosferę panującą w zespole, zawsze mogę liczyć na wsparcie i pomoc moich współpracowników. Jestem wdzięczna firmie za okazane mi zaufanie. Poczułam się doceniona, gdy od razu po zakończeniu stażu dostałam umowę o pracę – powiedziała Klaudia z Politechniki Poznańskiej. Uczestniczka zeszłorocznej edycji.
Targi pracy 2017

Wraz z początkiem marca rozpoczął się sezon na akademickie targi pracy, podczas których studenci mogą zapoznać się z aktualnymi ofertami staży i zatrudnienia. Mieli również możliwość poznania potencjalnych pracodawców oraz kulturę ich pracy.

W tym roku spółka IT.integro zaprezentowała swój program stażowy podczas Akademickich Targów Pracy we Wrocławiu i Inżynierskich Targach Pracy w Warszawie.
Wśród studentów, z którymi rozmawiamy podczas targów pracy dostrzegamy duże zainteresowanie programami praktyk i staży. Co więcej, wynika ono nie tylko z formalnych wymogów uczelnianych, ale autentycznej ciekawości biznesu i chęci praktycznego zweryfikowania wiedzy akademickiej. Dzięki takich programom jak Career Starter studenci mają unikatową możliwość zdobycia wiedzy i doświadczeń w obszarach, które wciąż są w programach uczelnianych tylko „gościem”: procesy biznesowe w przedsiębiorstwach, złożone systemy informatyczne je wspierające czy metodyki projektowe – mówi Agata Landzwójczak, HR Business Partner, IT.integro.
Najbliższe spotkanie odbędzie się w dniach 28-29.03.2017 na XXI Targach Pracy Politechniki Poznańskiej.

Źródło: www.careerstarter.pl

PODOBNE


loading...
MAGAZYNIT.PL
KRAJ
ERP
BUSINESS INTELLIGENCE

MAGAZYNIT.PL to serwis prezentujący najnowsze wydarzenia z rynku systemów  ERP i MRP, CRM, Business Intelligence, wspomagających zarządzanie zasobami ludzkimi oraz rozwiązań mobilnych (platformy iOS i Android) mających na celu usprawnienie procesu zarządzania. Przedstawiamy najnowsze artykuły, studia przypadków oraz materiały video.