banner d365bc 3122018

DOMDATA - Business IntelligenceJak zwiększać zyski przedsiębiorstwa?

19 kwietnia 2012 r.,Poznańskim, Hotel IOR
Spotkanie w całości będzie poświęcone praktycznym sposobom usprawnienia procesów controllingowych w firmach reprezentujących różne branże.

W trakcie konferencji zostaną przedstawione rozwiązania dotyczące m.in. restrukturyzacji portfela klientów i produktów, zarządzania rentownością i wykorzystania w tych procesach systemów informatycznych.

Dokładne informacje o pierwszej edycji, w tym program i sylwetkę prowadzącego można znaleźć na stronie www.inforum.pl natomiast wszelkie aktualności dotyczące tego i kolejnych spotkań organizowanych w innych miastach będą zamieszczane także na profilu firmy Domdata, w portalu Facebook.com.

Dodatkowe informacje:

Data i miejsce konferencji: 19 kwietnia 2012 roku, w sali konferencyjnej nr 8 Centrum Kongresowego Hotel IOR, ul. Władysława Węgorka 20, Poznań (przy GlaxoSmithKline)

PROGRAM KONFERENCJI

09:00-09:15 – Powitanie i zaproszenie na kawę

09:15-11:15 – Blok nr 1
 • „Pokaz siły” – analiza przypadku Frutti S.A. – Jak bardzo przydatne są informacje o rentowności klientów i produktów w zwiększaniu zysków?
 • Wprowadzenie – zysk powstaje w Procesie Obsługi Klienta, a nie na kontach księgowych!
 • Analiza przypadku Omega S.A. – dlaczego firmy obsługują nierentownych klientów?
11:15-11:30 – Przerwa kawowa

11:30-13:30 – Blok nr 2
 • Wprowadzenie do zarządzania zyskiem przedsiębiorstwa na przykładzie Procesu Obsługi Klienta Omega S.A. Modele myślowe -> Wzorce zachowań -> Struktura systemu
 • Czy można skutecznie zwiększać zyski naszych Przedsiębiorstw bez pozyskiwania rentownych klientów?
 • Co dalej z Omega S.A.? – Restrukturyzacja portfela klientów, czyli jakie nieoczywiste decyzje musiał podjął Dyrektor Sprzedaży, aby kilkukrotnie zwiększyć zysk?
13:30-14:15 – Przerwa obiadowa

14:15-15:30 – Blok nr 3
 • Lekcja z pola bitwy” – przykłady struktur innych systemów wykorzystanych do zwiększania zysków w polskich przedsiębiorstwach:
  - Rozwój portfela produktów u producenta FMCG
  - Rozwój portfela produktów u dystrybutora farmaceutyków
  - Rozwój portfela klientów u producenta z branży chemicznej
  - Zawyżanie budżetów sprzedaży u producenta z branży FMCG
 • „Pokaz siły” - analiza przypadku Frutti S.A. – jak skuteczne jest zarządzanie systemowe w zwiększaniu zysków?
 • Jak systemy informatyczne firmy DomData mogą wspomagać zarządzanie rentownością?
 • Jak rozpocząć systemowe zwiększanie zysków w naszej Organizacji?
Prowadzący: Jarosław Śmietaniak, doradca biznesowy w firmie doradczo - szkoleniowej JS CONSULTING

Specjalizuje się w realizacji projektów, których głównym celem jest zwiększanie zysków, zarządzanie kosztami, zarządzanie rentownością i efektywnością procesów biznesowych. W swoich projektach wykorzystuje wieloletnie doświadczenie consultingowe we wdrażaniu zaawansowanych systemów zarządzania zyskownością przedsiębiorstw oraz przebudową

i optymalizacją procesów biznesowych. Jeden z czołowych polskich specjalistów w zakresie praktycznego wykorzystania koncepcji Rachunku Kosztów Działań w przedsiębiorstwach produkcyjnych i dystrybucyjnych. Zrealizował wiele projektów konsultingowych i szkoleniowych m.in. dla Nadwiślanka S.A., Orlen Oil Sp. z o.o., POCH S.A., Aquanet S.A., Jurajska® Spółdzielnia Pracy, Plannja Sp. z o.o., TOPEX, TORFARM S.A.

DomData AG Sp. z o.o. to firma konsultingowo – informatyczna, specjalizująca się w tworzeniu i wdrażaniu uniwersalnych oraz indywidualnych rozwiązań biznesowych. Firma jest autorem systemów wspierających zarządzanie procesowe, obsługę oddziałową, rozwijających sprzedaż i prowadzących obsługę posprzedażową oraz prowadzących sprawozdawczość operacyjną i zarządczą.

Wybrani klienci DomDaty to: Bank Pocztowy, BRE Bank, Spółdzielcza Grupa Bankowa, Raben, Exite Technologies, Euroflorist, Polenergia i wiele innych. Ponadto, firma obsługuje liczną grupę klientów z Niemiec, Szwajcarii i Austrii. DomData działa na rynku od 1994 roku i w chwili obecnej zatrudnia ponad 250 pracowników. Centrala znajduje się w Poznaniu, a firma ma też oddziały w Warszawie, Berlinie i Zurychu.

Więcej informacji: www.domdata.pl

PODOBNE


loading...
MAGAZYNIT.PL
KRAJ
ERP
BUSINESS INTELLIGENCE

MAGAZYNIT.PL to serwis prezentujący najnowsze wydarzenia z rynku systemów  ERP i MRP, CRM, Business Intelligence, wspomagających zarządzanie zasobami ludzkimi oraz rozwiązań mobilnych (platformy iOS i Android) mających na celu usprawnienie procesu zarządzania. Przedstawiamy najnowsze artykuły, studia przypadków oraz materiały video.