Oracle wprowadza na rynek pakiet Oracle Blockchain Applications Cloud, który pomoże przedsiębiorstwom w zwiększeniu wiarygodności i elastyczności transakcji w całej sieci. Ten nowy pakiet, złożony z aplikacji typu SaaS dostosowanych do konkretnych przypadków użycia, zwiększa przejrzystość całego łańcucha dostaw i ułatwia jego śledzenie. Aplikacje te zostały utworzone w oparciu o usługę Oracle Blockchain Cloud Service, a każdą z nich można bezproblemowo połączyć z rozwiązaniami Oracle Supply Chain Management (SCM) Cloud, Oracle Enterprise Resource Management (ERP) Cloud oraz innymi aplikacjami pakietu Oracle Cloud Applications.

REKLAMA:
parnerzy raport erp 2018
 
 
Nowoczesne łańcuchy dostaw generują miliony punktów danych oraz tysiące transakcji dziennie, które wymagają zatwierdzenia i potwierdzenia. Spowalnia to pracę przedsiębiorstw i naraża je na zagrożenia. Pakiet Oracle Blockchain Applications umożliwia klientom śledzenie produktów na wszystkich odcinkach łańcucha dostaw w jednym, rozproszonym rejestrze. Zapewnia to większą wiarygodność transakcji biznesowych i lepszą widoczność wielowarstwowego łańcucha dostaw, przyspiesza dostawy produktów i realizację umów oraz zwiększa zadowolenie klientów.

Aplikacje z pakietu Oracle Blockchain Applications zostały utworzone z myślą o zastosowaniu korporacyjnym. Ułatwiają wdrożenie technologii łańcucha bloków (blockchain) i przynoszą natychmiastowe korzyści biznesowe. Zwiększają przejrzystość i niezawodność sieci przedsiębiorstw oraz przekształcają łańcuchy dostaw. Pakiet Oracle Blockchain Applications obejmuje następujące aplikacje:
  • Intelligent Track and Trace ― Aplikacja ta umożliwia śledzenie towarów i transakcji w całym łańcuchu dostaw. Zmniejsza opóźnienia i automatyzuje przechowywanie rekordów. Tworzy cyfrowy ślad każdego kroku w sieci przedsiębiorstwa na etapach zaopatrzenia, produkcji i transportu.
  • Lot Lineage and Provenance ― Aplikacja ta umożliwia badanie pochodzenia produktów oraz określanie ich serii, a w szczególności zarządzanie cyklem życia hierarchicznych numerów seryjnych, rejestrowanie pochodzenia i sprawdzanie autentyczności komponentów oraz śledzenie wszystkich przekształceń produktu.
  • Intelligent Cold Chain ― Aplikacja ta pomaga w monitorowaniu i śledzeniu łańcucha dostaw, w którym wymagana jest kontrola temperatury.
  • Warranty and Usage Tracking ― Aplikacja ta eliminuje procesy oparte na dokumentach papierowych i automatyzuje śledzenie wykorzystania wartościowych zasobów.
Aplikacje te zostały utworzone z wykorzystaniem usługi Oracle Blockchain Cloud Service wprowadzonej na rynek na początku bieżącego roku. Usługa ta pomaga przedsiębiorstwom w tworzeniu sieci blockchain, która umożliwi im zawieranie transakcji z partnerami handlowymi w sposób bardziej bezpieczny i wydajny. Platforma Oracle oparta na technologii blockchain cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Wdrożyło ją już wiele przedsiębiorstw o globalnym zasięgu z różnych sektorów i branż, takich jak transport, logistyka i obsługa łańcuchów dostaw, energetyka, handel detaliczny i elektroniczny, usługi finansowe, telekomunikacja i sektor publiczny. Wśród firm, które już korzystają z rozwiązania Oracle Blockchain Cloud Service, znajdują się: Arab Jordan Investment Bank, CargoSmart, SERES, Certified Origins, Indian Oil, Intelipost, MTO, Neurosoft, Nigeria Customs, Sofbang, Solar Site Design i TradeFin.
Wiele firm technologicznych oferuje swoim klientom platformy blockchain, ale my chcieliśmy pójść o krok dalej. Wykorzystujemy nasze doświadczenia z różnych dziedzin, aby tworzyć łatwe w obsłudze rozwiązania dostosowane do konkretnych wymagań. Chcemy umożliwić klientom szybkie osiąganie korzyści z technologii blockchain poprzez przekształcenie dotychczasowych procesów biznesowych” ― powiedział Rick Jewell, wiceprezes Oracle, szef działu aplikacji chmurowych obsługujących łańcuch dostaw i procesy produkcyjne. „Pakiet Oracle Blockchain Applications ułatwia klientom utworzenie zaufanej sieci partnerów, która zwiększy elastyczność, dokładność i widoczność łańcuchów dostaw.
Dodatkowymi zaletami pakietu Oracle Blockchain Applications są wbudowane funkcje sztucznej inteligencji oraz możliwość połączenia z Internetem Rzeczy. Pozwalają one na wykorzystanie danych w czasie rzeczywistym w celu zwiększenia dokładności informacji przepływających przez sieć przedsiębiorstwa klienta. Oracle rozwija nowe technologie, które dostarczają użytkownikom inteligentnych zaleceń i zapewniają im lepsze doświadczenia. Dotyczy to w szczególności aplikacji SaaS obsługujących łańcuch dostaw, finanse, kadry i zarządzanie doświadczeniami użytkowników.

Autor: Patryk Jaworski, ERP-VIEW.PL

PODOBNE


loading...
MAGAZYNIT.PL
KRAJ
ERP
BUSINESS INTELLIGENCE

MAGAZYNIT.PL to serwis prezentujący najnowsze wydarzenia z rynku systemów  ERP i MRP, CRM, Business Intelligence, wspomagających zarządzanie zasobami ludzkimi oraz rozwiązań mobilnych (platformy iOS i Android) mających na celu usprawnienie procesu zarządzania. Przedstawiamy najnowsze artykuły, studia przypadków oraz materiały video.