Krajowy Operator Chmury Medycznej (Chmura dla zdrowia) we współpracy z Asseco Poland udostępnił nową usługę eAnkiety. Rozwiązanie pozwala przychodniom i gabinetom lekarskim podnosić jakość świadczeń medycznych. Dzięki niemu można w łatwy sposób prowadzić akcje ankietowe wśród pacjentów i opracowywać statystyki.

 REKLAMA 
 Wdrażasz KSeF w firmie 
 
eAnkiety ułatwiają pozyskanie od pacjenta niezbędnych danych przed wizytą, skracają czas obsługi i upraszczają badanie satysfakcji z leczenia. Ponadto pozwalają monitorować stopień wykonania programów terapeutycznych rozliczanych przez NFZ.

eAnkiety pozwalają na definiowanie oraz zarządzanie wzorami ankiet, ułatwiają prowadzenie akcji ankietowych wśród pacjentów i umożliwiają analizę statystyczną odpowiedzi. Usługa dostępna jest dla użytkowników systemu Asseco mMedica, z którego korzysta tysiące jednostek ochrony zdrowia. Pacjent otrzymuje dostęp do ankiety mailem lub z poziomu portalu eRejestracji. Może ją wypełnić na dowolnym urządzeniu np. smartfonie, komputerze lub tablecie.

Dobrze przeprowadzony wywiad medyczny to podstawa pracy każdego lekarza. W oparciu o informacje uzyskane od pacjenta oraz historię leczenia stawia on diagnozę i podejmuje decyzje. Dlatego tak ważne jest, aby mógł te informacje pozyskiwać w szybki i prosty sposób. Taką możliwość daje nasza nowa usługa eAnkiety, dostępna dla użytkowników systemu mMedica. Właściwie zadane pytania, na które pacjent odpowiada przed wizytą, dają lekarzowi więcej czasu na obsługę w czasie jej trwania – mówi Szymon Chamuczyński, Dyrektor Działu Produktów Masowych w Pionie Zdrowia Asseco Poland.


Mechanizm eAnkiety może być także użyty przy prowadzeniu programów profilaktycznych. Ankiety stają się z jednej strony źródłem informacji dla pacjentów, a z drugiej pozwalają zebrać dane o ich udziale w danym programie i poznać odpowiedzi – dodaje Marcin Płaczek, Dyrektor Operacyjny, Krajowego Operatora Chmury Medycznej, z grupy Asseco. eAnkiety dają także możliwość prowadzenia badań satysfakcji i potrzeb pacjentów, co wspiera procesy podnoszenia jakości świadczonych usług medycznych i stwarza szanse na zwiększenie konkurencyjności danej przychodni czy gabinetu lekarskiego – podsumowuje.


Rozwiązanie eAnkiety zapewnia prosty i wygodny proces rejestracji do usługi oraz gwarantuje bezpieczeństwo i ochronę danych pacjentów. Ścisła integracja z oprogramowaniem mMedica pozwala na przeglądanie informacji z ankiet bezpośrednio z poziomu okna wizyty gabinetowej oraz dołączenie ich do dokumentacji medycznej pacjenta.

Źródło: Asseco Poland

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top