W wyniku współpracy Fujitsu i Qumulo powstało rozwiązanie konsolidujące i ułatwiające zarządzanie dużymi bazami rozproszonych danych. Ta innowacyjna platforma od zaufanego partnera technologicznego Fujitsu toruje drogę do tworzenia nowych usług i aplikacji w rozbudowanych korporacyjnych infrastrukturach pamięci masowej. Czy wiesz jak dzięki temu może zmienić się Twój biznes?


 REKLAMA 
 Wdrażasz KSeF w firmie 
 
Do oferty produktowej Fujitsu dołączyło nowoczesne rozwiązanie wykorzystujące systemy serwerowe Fujitsu i oprogramowanie klasy SDS (Software Defined Storage) firmy Qumulo. Służy ono do sprawnego zarządzania dużymi zasobami danych, które często są rozproszone po wielu centrach danych lub w chmurze. Jest to nowość, której wprowadzenie na rynek może być przełomowe dla tworzenia nowych usług lub aplikacji do gospodarowania dużymi zbiorami gromadzonych danych.

Ogromnym atutem rozwiązania jest możliwość przeglądania zasobów w czasie rzeczywistym i niezwykła szybkość i elastyczność w dostarczaniu żądanych usług. Dzięki wykorzystaniu systemu uczenia maszynowego obsługa ponad 90 proc. żądań odczytu wykonywana jest w czasie krótszym niż 1 milisekunda, praktycznie bez względu na wielkość samego repozytorium. Co jeszcze kryje w sobie Qumulo?

Chaos w danych to historia

Obecnie jedną z najbardziej pożądanych przez przedsiębiorców możliwości jest sprawna analiza wielu źródeł danych. Za pośrednictwem odpowiednich narzędzi chcą oni zyskać możliwość szybkiego pozyskania informacji, usprawnienia procesów biznesowych w firmie oraz usprawnienia komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej.

Procesy tak różnorodne i złożone, jak np. obrazowanie diagnostyczne, symulacje, sekwencjonowanie genetyczne, czy chociażby produkcja wideo generują w czasie rzeczywistym ogromne ilości danych, o różnej strukturze i wielkości, stad określnych mianem danych nieustrukturyzowanych. Największą trudnością w tym zakresie jest przetwarzanie i zarządzanie petabajtami informacji, które gromadzone i przechowywane są w plikach umieszczanych we własnym środowisku lokalnym lub w rozwiązaniach chmurowych. Odpowiedzią na coraz większe zapotrzebowanie w zakresie jest rozwiązanie przygotowane wspólnie przez Fujitsu i jest Qumulo - mówi Wojciech Wróbel, BDM Data Protection w Fujitsu Polska.


System Qumulo, który zasilił portfolio rozwiązań pamięci masowych Fujitsu, został zaprojektowany z myślą o środowiskach hybrydowych obejmujących centra danych oraz platformy chmurowe. Dzięki temu udostępnia on użytkownikom informacje z wielu źródeł jednocześnie, obsługując różnorodne protokoły pamięci masowej, co w efekcie zapewnia unikalną konsolidację danych i łatwość zarządzania, pomimo rozproszenia ich środowiska. Co więcej – platforma Qumulo umożliwia użytkownikom bezpieczne zapanowanie nad nieprzewidywalnym i bardzo dynamicznym wzrostem ilości danych. Dzięki temu łatwo jest obsłużyć kolejne nowe platformy aplikacyjne i ich specyficzne wymagania, niezależnie czy aplikacje są w chmurze czy poza nią.

Naturalność skalowania Qumulo i dostęp do danych w czasie rzeczywistym

Rozwiązanie Qumulo obsługuje szybkie i łatwe skalowanie do poziomu obsługi dziesiątek miliardów plików oraz posiada wbudowane funkcje integracji z platformami chmurowymi i np. płynną transformację obciążeń do chmury publicznej. Oznacza to, że klienci mogą zwiększyć krótkoterminowo moc obliczeniową swoich systemów tak, by elastycznie reagować na żądania aplikacji, a jednocześnie zapewnić osobom pracującym zdalnie natychmiastowy dostęp do zasobów. Ponadto przedsiębiorstwa mogą łatwo uruchamiać przetwarzanie w technologiach mikrousług, które za pośrednictwem interfejsów API wykorzystują dane w chmurze i udostępniają je aplikacjom biznesowym, Możliwości klastrowania i rozbudowy platformy Qumulo daleko wykraczają poza parametry oferowane aktualnie przez inne komercyjne rozwiązania tej klasy.

Przyjęta w systemie Qumulo strategia flash-first oznacza, że wszystkie procesy związane z zapisem i ponad 98 proc. procesów związanych z odczytem danych korzysta z wydajnych technologii Flash , podczas gdy pozostałe dane są przechowywane w wolniejszych dyskach twardych (HDD).

Ceny i dostępność

Rozwiązanie jest już dostępne w sprzedaży w Fujitsu i u jej autoryzowanych partnerów. Instalacja zaczyna się na bazach o pojemności minimum ok. 200 TB danych. Ceny oferowanych rozwiązań są uzależnione od wymagań projektowych Użytkowników np. pojemności, wydajności, poziomu bezpieczeństwa danych, reżimu wsparcia – wszystkie elementy niezbędne do budowy rozwiązań znajdują się w systemach konfiguracyjnych i cennikach Fujitsu Polska.

Źródło: Fujitsu Polska

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top