Atos, światowy lider transformacji cyfrowej, z sukcesem zakończył pierwszy etap wdrożenia SAP S/4HANA® dla Parlamentu Europejskiego. Projekt rozpoczęty pod koniec roku 2016 pozwolił zastąpić dotychczasowe systemy finansowe platformą SAP S/4HANA, która zmodernizuje i zautomatyzuje system finansowy oraz dostarczy nowe korzyści pracownikom.

 REKLAMA 
 KLIKNIJ I POBIERZ RAPORT ERP 
 
Atos zapewnia sprawdzoną wiedzę i bogate doświadczenie jako globalny lider w zakresie rozwiązań SAP®, dostarczający kompleksowe rozwiązania SAP HANA® wg rankingu firmy NelsonHall „Vendor Evaluation & Assessment Tool (NEAT) for SAP HANA and SAP S/4HANA services”. Atos dysponuje zespołem ponad 13 500 ekspertów SAP i obsługuje ponad 3 miliony użytkowników końcowych SAP w ponad 90 krajach.

Bogate doświadczenie i ekspercka wiedza Atos we wdrażaniu i zarządzaniu SAP S/4HANA jest niezbędna w prowadzeniu tego projektu, tak jak i ścisła współpraca w trakcie wdrażania” – powiedział Didier Klethi, Director-General of DG FINS (Directorate-General for Finance) w Parlamencie Europejskim. „Platforma SAP S/4HANA jest obecnie jednym z naszych głównych systemów, który zapewnia naszym pracownikom nowoczesne doświadczenie użytkownika i upraszcza postępowanie administracyjne, dzięki zintegrowanym procesom zatwierdzania obiegu dokumentów, ograniczającym prowadzenie odręcznej dokumentacji.


Cieszymy się, że mogliśmy przeprowadzić pierwszą transformację SAP S/4HANA w instytucji europejskiej. Jesteśmy dumni z przebiegu współpracy naszych zespołów z partnerami w Parlamencie Europejskim przez cały czas trwania projektu. W naszym podejściu projekt był traktowany jako całkowita transformacja cyfrowa, która w oparciu o nasze silne partnerstwa technologiczne pozwala sprostać technologicznym wyzwaniom. Projekt odzwierciedla nasze możliwości i doświadczenie w zarządzaniu i dostarczaniu kompleksowych programów transformacyjnych SAP S/4HANA – powiedział Pierre Barnabé, Head of Public Sector & Defense and Head of Big Data & Cybersecurity.


Nowy system zapewnia Parlamentowi Europejskiemu lepszą przejrzystość informacji o decyzjach krytycznych (budżet, finanse, księgowość). Obecnie korzysta z „zawsze aktualnego” systemu SAP S4/HANA zapewniającego ciągłość działania, bezpieczeństwo i zgodność ze zmieniającym się prawem.

Chcąc zapewnić płynną tranzycję i uniknąć wpływu na operacje finansowe, Atos zastosował podejście typu „release” w dostarczeniu nowego systemu SAP – pozwoliło to zespołom szybko i bezpiecznie wprowadzić zmiany zachowując kontrolę, przejrzystość i procedury zarządzania, a jednocześnie obniżyć ryzyko, nakłady pracy i koszty dla PE. Podejście to będzie zachowane w dalszych etapach rozwoju i utrzymania systemu.

Źródło: ATOS

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top