loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
18 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 46 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Siemens buduje dla Clean Motion sieć mikrofabryk pojazdów elektrycznych Zbee
Firma Siemens nawiązała współpracę z Clean Motion AB, producentem pojazdu elektrycznego Zbee, aby umożliwić Clean Motion zbudowanie i utrzymanie cyfrowej fabryki wzorcowej z wykorzystaniem technologii i rozwiązań firmy Siemens.

 REKLAMA 
 snt ile kosztuje wdrozenie erp 


Clean Motion posiada globalną strategię ekspansji opartą na lokalnej produkcji rozproszonej w wielu mniejszych fabrykach w pobliżu klienta końcowego. Aby taka ekspansja zakończyła się sukcesem, należy zapewnić zdefiniowany cyfrowo produkt i proces produkcyjny wraz z centralnie sterowanym łańcuchem dostaw. We współpracy z Siemens PLM Software firma Clean Motion wykonuje właśnie kolejny krok w procesie cyfryzacji, aby uzyskać w pełni cyfrowe bliźniaki zarówno dla swojego produktu, procesu produkcyjnego, jak i całej fabryki.

W ramach strategii cyfryzacji zostanie zbudowana cyfrowa fabryka wzorcowa z oprogramowaniem do zarządzania cyklem życia produktów (PLM) firmy Siemens. Fabryka ta pozwoli następnie na wprowadzenie zmian pod kątem nowych wariantów i optymalizację przepływów produkcyjnych. Clean Motion będzie w stanie zbudować dużą liczbę niezależnych, fizycznych zakładów produkcyjnych i zapewnić ich działanie dokładnie w taki sam sposób na całym świecie, korzystając z rozwiązań Siemens PLM Software, które będą zarządzać cyfrowym bliźniakiem, odzwierciedlając cyfrową fabrykę wzorcową. Clean Motion planuje wdrożyć Mindsphere – oparty na chmurze, otwarty system operacyjny Internetu rzeczy (IoT) firmy Siemens, zasilany przez Amazon Web Services (AWS), aby umożliwić funkcjonowanie podłączonej fabryki i utworzyć proces działający w zamkniętej pętli, który będzie monitorować i przekazywać na żywo dane z użytkowania i fabryki w celu dalszej optymalizacji działalności i procesów firmy Clean Motion.

Wykorzystanie rozwiązań firmy Siemens w zakresie IoT umożliwi rejestrację sposobu produkcji i użytkowania produktu w czasie rzeczywistym – powiedział Göran Folkesson, prezes Clean Motion. – Dzięki tym informacjom możemy zoptymalizować nasz istniejący model biznesowy, ale także rozwinąć nowe możliwości. Oznacza to również, że będziemy mogli otrzymać informacje zwrotne na temat użytkowania i produkcji oraz produkować z taką samą wysoką jakością na całym świecie.

Model biznesowy firmy Clean Motion opiera się na centralnej organizacji zakupowo-logistycznej z lokalnymi jednostkami produkcyjnymi budującymi, serwisującymi i dostarczającymi Zbee na rynek lokalny. W założeniu każda mikrofabryka powinna mieć roczną zdolność produkcyjną około 5000 pojazdów i dysponować wszystkimi częściami na cały cykl życia pojazdu, gdzie produkcja, sprzedaż i rynek posprzedażowy są zagregowane. Clean Motion wykorzysta oprogramowanie Siemens NX™, wiodące zintegrowane rozwiązanie dla wspomaganego komputerowo projektowania, produkcji i inżynierii (CAD/CAM/CAE), portfolio Teamcenter®, najczęściej używane na świecie cyfrowe oprogramowanie do zarządzania cyklem życia produktu, portfolio Simcenter™, bogaty zestaw oprogramowania do symulacji i testów oraz portfolio Tecnomatix®, wiodące w branży cyfrowe oprogramowanie produkcyjne do budowy i utrzymania cyfrowego bliźniaka. Firma Clean Motion będzie również korzystać z Managed Services firmy Siemens z Teamcenter w chmurze, zasilanych przez AWS, w celu uzyskania kompleksowego, przemysłowego rozwiązania software’owego w chmurze.

Stworzymy system zamknięty z siecią centralnie sterowanych jednostek produkcyjnych. Nie byłoby to możliwe bez partnera takiego jak firma Siemens – powiedział Niklas Ankarkrona, prezes Clean Motion.


Model biznesowy firmy Clean Motion zapewnia solidną podstawę do cyfryzacji jej działalności, a nasze oprogramowanie dostarczane jako usługa w chmurze na serwerach AWS może zapewnić kompleksowe rozwiązanie niezbędne do podjęcia przez firmę dalszych istotnych kroków – powiedział Mats Friberg, prezes szwedzkiego oddziału Siemens PLM Software. – Współpraca z takimi firmami jak Clean Motion pozwala firmie Siemens osiągnąć wysoki poziom innowacyjności i realizacji tych nowych technologii w połączeniu z już opracowanymi metodami pracy.


Współpraca nie będzie ograniczona wyłącznie do jednej fabryki. Zbee już tworzy produkt wirtualny, a dzięki portfolio oprogramowania Siemens PLM firma Clean Motion zbuduje cyfrowego bliźniaka produktu, procesu i fabryki, zapewniając jeszcze większe możliwości symulacji, optymalizacji i weryfikacji zarówno produktu, jak i procesu produkcji. Dzięki cyfrowemu bliźniakowi Clean Motion będzie w stanie symulować cały cykl życia pojazdu przed jego ukończeniem.

Źródło: Siemens

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top