ORACLEOśrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy to jednostka naukowa realizująca systemy informatyczne dla sektora nauki i szkolnictwa wyższego, służące całemu środowisku naukowemu, Ministerstwu Nauki i Szkolnictwa Wyższego, jak również Narodowemu Centrum Nauki oraz Narodowemu Centrum Badań i Rozwoju. Z danych korzysta także wielu innych odbiorców instytucjonalnych.

 REKLAMA 
 Wdrażasz KSeF w firmie 
Ośrodek Przetwarzania Informacji (OPI) jest od wielu lat użytkownikiem baz danych Oracle, które służą w tej instytucji jako platforma utrzymująca działanie kluczowych systemów informacyjnych wykorzystywanych przez Dział Zasobów Informacyjnych (DZI) tej instytucji. Dział ten potrzebował wydajnego środowiska do wykonywania zapytań ad-hoc oraz raportów tekstowych dotyczących gromadzonych w swoich systemach informacji. DZI otrzymuje zadania m.in. z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, dotyczące danych historycznych rejestrowanych w systemach IT zarządzanych przez OPI. Problemem był brak możliwości równoczesnej pracy na więcej niż jednej kopii bazy, z których każda odzwierciedlałaby stan techniczny danych w innym punkcie czasowym.

Rozwiązaniem okazało się zastosowanie autonomicznej bazy danych Oracle Autonomous Database Warehouse Cloud. Baza ta jest jedną z wersji Oracle Autonomous Database, która została skonfigurowana specjalnie dla potrzeb realizowania zadań związanych z działaniem hurtowni danych, czyli integracji danych, ich szybkiego przesyłania i analizowania.

Autonomiczna baza danych jest jednym z najważniejszych produktów Oracle w całej historii tej firmy” – komentuje Sławomir Koźluk, Customer Success Manager w Oracle Polska. „Dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji na potrzeby obsługi zadań administracyjnych baza ta jest właściwie bezobsługowa. Sama się skaluje, stroi, dba o swoje bezpieczeństwo i aktualność. Autonomiczna hurtownia danych jest także bardzo łatwa do uruchomienia i może zostać wykorzystana niemal od razu. Ponadto autonomiczna baza Oracle działa w chmurze, co daje niemal nieskończoną skalowalność zasobów.
< BR>
Dzięki zastosowaniu Oracle Autonomous Database Warehouse Cloud, Dział Zasobów Informacyjnych OPI ma możliwość jednoczesnej pracy na wymaganej ilości kopii, a zlecenia może realizować przy minimalnym zaangażowaniu kadry informatycznej z innych działów.

Autonomiczność rozwiązania pozwoliła także na wyeliminowanie czynności administracyjnych związanych z utrzymywaniem danej kopii bazy” – powiedział Krzysztof Wiliński, Kierownik Działu Zasobów Informacyjnych Ośrodka Przetwarzania Informacji. „Szacujemy, że dzięki zastosowaniu Oracle ADW czas realizacji wspomnianych zleceń skrócił się średnio o 40%. Jednocześnie dzięki możliwości szybkiego skalowania bazy danych Oracle ADW, czas wykonywania ekstrakcji i agregacji danych zredukował się nawet kilkukrotnie.


Źródło: www.oracle.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top