loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
18 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 46 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

comarchNowy obowiązek dla firm w zakresie obsługi programu Pracowniczych Planów Kapitałowych wiąże się z dodatkowymi czynnościami, głównie dla pracowników działu kadrowo-płacowego. Dla firm, które obsługę PPK powierzyły TFI Allianz, nowe obowiązki będą mniej odczuwalne dzięki synergicznej współpracy Towarzystwa z firmą informatyczną Comarch.

 REKLAMA 
 snt ile kosztuje wdrozenie erp 
 
Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Allianz Polska S.A. jako jedna z niewielu instytucji finansowych w Polsce, która oferuje kompleksowe zarządzanie funduszami PPK, postanowiło zintegrować swój system informatyczny z aplikacją Comarch PPK do obsługi nowego programu oszczędnościowego.

Przedsiębiorcy, którzy posiadają aplikację Comarch PPK, będą mieć ułatwione zadanie przy przekazywaniu danych do TFI Allianz. Informacje z aplikacji m.in. o zarejestrowanych pracownikach, deklaracjach uczestników programu, comiesięcznych składkach czy zwrotach środków będą przekazywane do TFI Allianz bezplikowo, czyli bez konieczności tworzenia plików XML czy korzystania z panelu na stronie Serwisu PPK.

Przesłanie danych z aplikacji będzie wymagało kliknięcia w okienko „Wyślij dane do TFI Allianz”. Następnie systemy informatyczne Comarch oraz Allianz sprawdzą poprawność danych, a o wyniku ich przekazania do instytucji finansowej aplikacja poinformuje klienta stosownym komunikatem. Takie działanie jest możliwe właśnie dzięki ścisłej integracji pomiędzy środowiskami informatycznymi Comarch ERP oraz TFI Allianz – tłumaczy Paweł Krupa, konsultant rozwiązań Comarch ERP.


Na spotkaniach dotyczących PPK pracodawcy niejednokrotnie podkreślali, jak istotne jest maksymalne uproszczenie procedur związanych z obsługą PPK. Jesteśmy przekonani, że nasza współpraca z Comarch znacząco przyczyni się do rozwiania obaw o skomplikowany i czasochłonny proces przekazywania danych do TFI. Dzięki aplikacji dane będą przekazywane szybciej i bezpieczniej – zaznacza Anna Bąkała, Członek Zarządu TFI Allianz.


Przedsiębiorcy, którzy korzystają zarówno z oprogramowania Comarch ERP, jak i aplikacji Comarch PPK nie muszą wypełniać w aplikacji wymaganych danych, ponieważ jest ona natywnie zintegrowana z systemami kadrowo-płacowymi Comarch ERP. Z kolei przedsiębiorca posiadający aplikację Comarch PPK, który nie korzysta z systemów kadrowo-płacowych Comarch ERP, również nie musi się martwić o wygodę obsługi Pracowniczych Planów Kapitałowych w swojej firmie. Dzięki możliwości budowy integratora pomiędzy dowolnym systemem ERP a aplikacją Comarch PPK, dane mogą być automatycznie przenoszone pomiędzy oboma środowiskami informatycznymi.

Warto dodać, iż uzupełnienie, aktualizacja danych pracowników lub informacji o odprowadzanych składkach może się odbywać również poprzez zaczytanie w aplikacji wypełnionego arkusza excel. Wszystkie wymienione wyżej korzyści aplikacji Comarch PPK wraz z możliwością szybkiej, intuicyjnej i bezpiecznej wymiany danych z TFI Allianz dają przedsiębiorcy silny argument do wyboru właśnie tego partnera w zakresie obsługi PPK.

Źródło: www.comarch.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top