loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Budimex wdraża system informatyczny wspierający zarządzanie kapitałem ludzkim, wykorzystujący sztuczną inteligencję. Technologię dostarczył Oracle a za jej implementację odpowiedzialny jest Fizz Consulting, partner amerykańskiej firmy. To największy projekt tego typu realizowany w branży budowlanej i jedno z największych wdrożeń rozwiązań chmurowych w Polsce.

 REKLAMA 
 snt ile kosztuje wdrozenie erp 
Począwszy od tego roku pracownicy Budimeksu będą mogli skorzystać ze wsparcia systemu informatycznego Oracle HCM Cloud. Będzie on wdrażany modułami na przestrzeni tego i kolejnego roku. Pomoże on m.in. w rekrutacji, wdrażaniu pracowników, planowaniu ich rozwoju, zasugeruje też potrzebne szkolenia i pozwoli na samoobsługę w zakresie administracji personalnej, dostępu do raportów oraz zagregowanych danych. Będzie wspierać na co dzień zarówno pracowników jak i przełożonych zespołów, co ma wpłynąć pozytywnie na ich zaangażowanie.

Nowe technologie dają dzisiaj menedżerom HR ogromne możliwości związane z dostępem do danych, których wcześniej nie analizowano. Pozwalają szybciej i lepiej zrekrutować pracownika i co ważniejsze, zatrzymać go w organizacji, umożliwiając przy tym obiektywną ocenę jego efektywności. Ma to ogromne znaczenie dla firmy takiej jak nasza, która nie dość, że działa na trudnym rynku inwestycji infrastrukturalnych, kubaturowych, przemysłowych czy energetycznych, to jeszcze bardzo szybko się rozwija i cały czas potrzebuje nowych pracowników – tłumaczy powody wdrożenia systemu, Cezary Mączka, Członek Zarządu i Dyrektor Pionu Zarządzania Zasobami Ludzkimi w Budimex SA.


Większa rola menedżerów

Technologia Oracle ma pomóc Grupie Budimex w podejmowaniu kluczowych decyzji biznesowych i zarządzaniu wszystkimi procesami HR za pośrednictwem jednego, scentralizowanego systemu. Mowa tu m.in. o rekrutacji, onboardingu, ocenie okresowej i stawianiu celów, planowaniu rozwoju kariery, wynagrodzeń, identyfikacji talentów i zarządzaniu sukcesją, a także prognozowaniu zapotrzebowania na pracowników o danej specjalności.

Bardzo szybko się rozwijamy, zwiększamy portfel zamówień. W tej chwili zatrudniamy ponad 8 tys. osób, których średnia wieku wynosi 34,8 lat. Dla nich cyfrowe środowisko pracy, dostęp do informacji online jest zupełnie naturalny. Co więcej, 70% przedstawicieli pokolenia Z przyznaje, że nie chce aplikować do firm, które nie dysponują nowymi technologiami. Wdrożenie ma więc z jednej strony dać nam znacznie lepsze możliwości analizowania, planowania i realizacji działań, które mieszczą się w ramach naszej polityki HR, z drugiej zapewnić zatrudnionym dostęp do wszelkich informacji pracowniczych z poziomu tabletu, komputera a także smartfona, przez 24h na dobę – tłumaczy Aldona Orłowski, Dyrektor Biura Rekrutacji, Rozwoju i Komunikacji w Budimeksie.


To m.in. dane dotyczące urlopów, szkoleń, zadań rocznych, wynagrodzeń, możliwości rozwoju, itp. Przełożeni otrzymają z kolei pełne dane dotyczące zespołu, łącznie z elektronizacją kluczowych procesów związanych z zarządzaniem pracownikami.

Budimex liczy także na to, że wdrożenie HCM Cloud jeszcze bardziej wzmocni rolę przełożonych w relacji z ich pracownikami. Dzięki dostępnym online informacjom, będą oni mogli podejmować szybkie decyzje i działania dotyczące planowaniu urlopów, awansów, rozwoju pracowników, rekrutacji itp.

To bardzo ważne, bo w firmie budowlanej specyfika zarządzania ludźmi jest zupełnie inna niż np. w sektorze finansowym. Realizujemy jednocześnie 300 kontraktów budowlanych, których liczba zmienia się w ciągu roku mniej więcej o 15%. Ogromnym wyzwaniem jest więc opanowanie całej logistyki pracowników. Dodatkowo w naszej firmie szef kontraktu jest niejako szefem osobnego przedsiębiorstwa. System ma ułatwić mu podejmowanie decyzji o awansie, urlopie czy wynagrodzeniach podległego pracownika w czasie rzeczywistym – zwraca uwagę Cezary Mączka.


Największe wdrożenie Oracle w Polsce

Wdrożenie systemu HCM Cloud jest największym tego typu projektem Oracle w Polsce a jednocześnie najbardziej kompleksowym realizowanym w branży budowlanej

Tego typu projekty często są ograniczone funkcjonalnie albo przenoszone wprost z rynków zagranicznych. Tymczasem zarząd Budimeksu wdraża nie tylko pełną funkcjonalność systemu, pokrywającą wszystkie procesy HR, ale także implementuje moduły systemu EPM do zarządzania wydajnością przedsiębiorstwa – zwraca uwagę Piotr Świętochowski, HCM Senior Sales Manager w Oracle Polska.


System Oracle został wybrany w oparciu o analizę dostępnych rozwiązań – zarówno polskich, jak i międzynarodowych systemów wspierających zarządzanie kapitałem ludzkim. Wdrożenie już się rozpoczęło. Właśnie zakończyła się pierwsza faza testów merytorycznych oraz funkcjonalnych w obszarze modułu kadrowego (bazowego). Lada moment rozpoczną się testy z HR Business Partnerami oraz przedstawicielami biznesu. Następnie wdrażane będą kolejne moduły systemu. Projekt ma zakończyć się do końca 2020 r.

Braliśmy pod uwagę różne rozwiązania, ale przekonały nas ostatecznie możliwość dopasowania systemu do naszych potrzeb i warunki kontraktowe proponowane przez Oracle. Choć działa on w chmurze, to daje możliwość wprowadzenia ważnych dla nas modyfikacji – tłumaczy Aldona Orłowski.


Projekt wdrożenia systemu Oracle HCM w Grupie Budimex jest prowadzony przez firmę Fizz Consulting, należącą do sieci partnerskiej Oracle, przy wsparciu konsultantów Oracle.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top