ARIA Nowych Technologii zainwestowała 2,5 mln zł w Livespace – czołowy polski CRM dla działów sprzedaży B2B, który planuje podbić globalny rynek.

REKLAMA:
parnerzy raport erp 2018
 
 
Livespace to nowej generacji CRM (customer relationship management), który zwiększa produktywność zespołów sprzedaży B2B. Narzędzie wspomaga sprzedawców w żmudnych i powtarzalnych czynnościach, by mogli skupić się na sfinalizowaniu sprzedaży.
Chcemy, aby każda firma osiągnęła przewidywalne i skalowalne przychody. Dlatego stworzyliśmy CRM, dzięki któremu zespoły handlowe mogą usprawnić i zautomatyzować proces sprzedaży, a przy pomocy sztucznej inteligencji będą osiągać dużo lepsze wyniki – mówi Michał Skurowski, prezes Livespace. – Dajemy większą – niż inne aplikacje typu CRM – kontrolę nad procesem sprzedaży poprzez ustalenie nie tylko jego etapów, ale także konkretnych czynności wykonywanych przez handlowca. Dzięki temu możemy bardzo precyzyjnie analizować i sugerować działania sprzedażowe – zaznacza Skurowski.
Livespace to czołowy polski CRM, z którego korzystają setki firm w Polsce i zagranicą, m.in. z branży finansowej, motoryzacyjnej, reklamowej, mediowej oraz IT. Obecnie firma skupia się na rozwoju produktu w zakresie zaawansowanej automatyzacji procesu sprzedaży oraz pracuje nad machine learning, aby jeszcze skuteczniej wspierać zarządzanie sprzedażą.
Fundusz ARIA wykazuje bardzo wysokie wymagania względem celów inwestycyjnych. Prześwietlamy firmy, sprawdzamy fakty, weryfikujemy dane. Jesteśmy sceptyczni, bo zależy nam na inwestowaniu wyłącznie w bezpieczne projekty. Firma Livespace przeszła ten test celująco. Posiada przemyślany model biznesowy, realistyczną wizję rozwoju i godny zaufania zespół. Ponadto, inteligentne systemy, takie jak Livespace, to przyszłość branży IT – mówi Dariusz Lewandowski, prezes ARIA Fund S.A.
Livespace przeznaczy pozyskany kapitał na dalszy rozwój technologii, aby skutecznie konkurować z globalnymi graczami na rynku rozwiązań typu CRM. Dzięki pozyskanej inwestycji możliwe będzie nie tylko zrealizowanie wizji produktu, ale także zintensyfikowanie działań sprzedażowych oraz marketingowych. W tym celu firma planuje kilkukrotnie zwiększyć zespół, który będzie odpowiedzialny za stworzenie i spopularyzowanie Livespace CRM. Finansowanie zapewnione przez Fundusz ARIA Nowych Technologii pozwoli Livespace na ekspansję zagraniczną, co ma przełożyć się na 5-krotny wzrost biznesu w perspektywie 2 lat.
Twórcy Livespace tak naprawdę nie potrzebowali kapitału. Ich biznes jest rentowny i zarabia na siebie. Gdy spotkaliśmy się po raz pierwszy, od razu przekonaliśmy się, że trafiliśmy na utalentowany i pracowity zespół. Nie mieliśmy żadnych wątpliwości, że jego dotychczasowe zaangażowanie i poświęcenie zasługuje na zaangażowanie większego kapitału. Inwestujemy bowiem przede wszystkim w ludzi i ich idee – zaznacza prezes ARIA Fund S.A. – Cieszę się, że przekonaliśmy twórców Livespace, że warto sięgnąć po więcej, że warto skalować ten biznes i zawalczyć o zagraniczne rynki – podkreśla Lewandowski.
Finansowanie zapewnione przez ARIA Nowe Technologie umożliwi nam stworzenie najlepszego na świecie narzędzia do zarządzania zespołem sprzedaży B2B w małych i średnich firmach, a to z kolei przełoży się na umocnienie pozycji lidera rynku CRM w Polsce, a także na przyspieszenie ekspansji zagranicznej – podsumowuje Skurowski.
Źródło: Livespace

PODOBNE


loading...
MAGAZYNIT.PL
KRAJ
ERP
BUSINESS INTELLIGENCE

MAGAZYNIT.PL to serwis prezentujący najnowsze wydarzenia z rynku systemów  ERP i MRP, CRM, Business Intelligence, wspomagających zarządzanie zasobami ludzkimi oraz rozwiązań mobilnych (platformy iOS i Android) mających na celu usprawnienie procesu zarządzania. Przedstawiamy najnowsze artykuły, studia przypadków oraz materiały video.