ERP

loading...
Systemy ERP

CRM

loading...
CRM

Business Intelligence

loading...
Business Intelligence

Cloud Computing

loading...
Cloud computing

ECM

loading...
ECM

BEZPIECZEŃSTWO IT

loading...
BEZPIECZEŃSTWO IT
loading...

sfaicon

SFA

HRICON

HR

obiegdokumentow

ECM

RFIDICON

AID-RFID-WMS

MESICON

MES

mobileicon

MOBILE
Firmy i organizacje w Polsce zostały wezwane przez globalnego eksperta bezpieczeństwa do zwiększenia świadomości i przygotowania na cyberprzestępczość i oszustwa internetowe.

REKLAMA:
parnerzy raport erp 2018
 
Z uwagi na coraz większą popularność inteligentnych urządzeń, ogromny rozwój technologiczny oraz wpływ wydarzeń geopolitycznych, Polska stoi w obliczu najbardziej zróżnicowanych cyberzagrożeń na świecie - powiedział David Holmes, Senior Security Evangelist w F5 Networks.
Niezależnie czy mówimy o wyłudzaniu informacji, atakach typu Man-In-The-Middle, Man-In-The-Browser lub tych opartych na trojanach tj. wstrzykiwaniu kodu, przejmowaniu formularzy, modyfikacji stron i transakcji, niebezpieczeństwa są nieuniknione.
Odpowiedzialność spoczywa teraz na polskich firmach, które muszą zrobić wszystko, aby lepiej zrozumieć specyfikę ataków, których mogą paść ofiarą i zbudować solidną obronę. Ci, którzy zrobią to dobrze, zostaną nagrodzeni lojalnością konsumentów i wyższymi zyskami.
David Holmes opiera swoje komentarze na raporcie PricewaterhouseCoopers, z którego wynika, że w 2014 roku liczba cyberataków na polskie firmy wzrosła aż o 41%. W rezultacie wydatki przeznaczane na bezpieczeństwo stanowią już 5,5% budżetu IT. Dla porównania rok temu stanowiły one zaledwie 2,7%. Według raportu PwC cyberprzestępstwa są drugimi, najpopularniejszymi przestępstwami ekonomicznymi zgłaszanymi w naszym regionie.
Oszuści najczęściej wykorzystują najsłabsze ogniwo, którym zazwyczaj jest użytkownik końcowy - wyjaśnia Holmes. Dotychczas organizacje sprawnie radziły sobie z ochroną centrów danych, wdrażaniem uwierzytelniania wielopoziomowego oraz ochrony aplikacji za pomocą kontroli po stronie serwera. Jednak prawdziwym wyzwaniem pozostaje zabezpieczenie miejsca, w którym użytkownik końcowy styka się z aplikacją internetową. Dlatego organizacje poszukują nowych sposobów na lepsze zarządzanie ryzykiem.
Holmes zwrócił uwagę na rosnącą popularność i potencjał takich rozwiązań jak systemy ochrony przed oszustwami ze zdalnym dostępem. Dzięki temu organizacje mogą w czasie rzeczywistym, bez zaangażowania użytkownika, uzbroić urządzenia w ochronę przeciwko wielu różnym zagrożeniom internetowym np.: złośliwemu kodowi HTML lub wstrzykiwaniu skryptów, które mogą skutkować wyciekiem poufnych danych lub dokonaniem nieautoryzowanych transakcji. Możliwa jest nawet ochrona przeciwko złośliwemu oprogramowaniu jak Dyre (Dyreza), które potrafi ominąć zabezpieczenia SSL i dwustopniową weryfikację.
Zabezpieczenia skupiają się teraz przede wszystkim na ochronie aplikacji, wprowadzeniu szyfrowania oraz ochronie tożsamości użytkownika, a coraz mniej na wspieraniu infrastruktury sieciowej – dodaje Holmes. Organizacje potrzebują elastycznej i kompleksowej strategii bezpieczeństwa, która będzie łączyć inspekcje ruchu SSL, ochronę przeciwko atakom DDoS, firewalle sieciowe, zarządzanie dostępem oraz bezpieczeństwo aplikacji z inteligentnym zarządzaniem ruchem.
Źródło: F5

PODOBNE


katalog it banner magazynit

magpobierzraport

loading...

7

Diabeł tkwi w szczegółach
Diabeł tkwi w szczegółach
diabeltkwiwszczegolachWiele organizacji zaczyna zdawać sobie sprawę z faktu, iż aby dotrzymać kroku konkurencji, a nawet wyprzedzić ją w dynamicznie zmieniających się warunkach, należy położyć strategiczny wręcz nacisk na analizę danych. Na przestrzeni ostatnich kilku lat obserwowaliśmy nieustający wzrost ilości informacji i znaczącą zmianę w złożoności zestawów danych. Ma to ogromne przełożenie dla biznesu. Dane pochodzące z portali społecznościowych, urządzeń mobilnych oraz dostępne w chmurze, umożliwiają organizacjom pozyskiwanie wartościowych informacji o klientach, przewidywanie trendów i szybsze wprowadzanie produktów na rynek. Jednakże ten zalew danych umożliwia niespotykany dotąd margines błędu.

Czytaj więcej

7

Nowe spojrzenie na CRM? Mike Boysen mówi: Najwyższy czas!
Nowe spojrzenie na CRM? Mike Boysen mówi: Najwyższy czas!
W skrócie: Mike Boysen, ekspert w dziedzinie CRM , twierdzi, że konsumenci tego oprogramowania nie dbają jak bardzo jest ono zaawansowane. Dla nich liczy się to, by mogli pracować szybciej i lepiej od swoich konkurentów. Rynek musi nauczyć się systematycznie określać potrzeby klientów, a nagrodą za to będzie większa atrakcyjność systemów CRM dla biznesu. Zgadzasz się z tym?

Czytaj więcej

7

Systemy informatyczne w służbie nauki
Systemy informatyczne w służbie nauki
Obecnie w wielu jednostkach dydaktycznych wprowadzane są innowacyjne metody kształcenia, które zakładają wykorzystywanie nowych technologii w procesie nauki. Przy wsparciu środków unijnych realizowane są również projekty, których celem jest połączenie sił nauki i biznesu. Jak wygląda i jakie korzyści niesie ze sobą współpraca jednostek dydaktycznych oraz środowisk naukowych z przedsiębiorstwami IT?

Czytaj więcej

7

Druk wspierany przez IT
Druk wspierany przez IT
System IFS Applications wspiera działalność firmy poligraficznej Quad/Graphics Europe na międzynarodowych rynkach. Quad/Graphics Europe Sp. z o. o. z siedzibą w Wyszkowie jest jedną z największych i najnowocześniejszych firm poligraficznych w Europie. Jej biura sprzedaży zlokalizowane są m.in. w Szwecji, Danii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, w Rosji i na Ukrainie. Produkty i usługi spółki są dostępne w 22 krajach.

Czytaj więcej

7

Jak wdrażać system ERP, by projekt zakończył się sukcesem?
Jak wdrażać system ERP, by projekt zakończył się sukcesem?
bpsclogoZ wdrożeniem systemu ERP jest trochę tak jak z przygotowaniem potrawy. Podobnie jak świeże, doskonałej jakości naturalne składniki i wspaniała książka kucharska nie gwarantują sukcesu w kuchni, tak wydajny sprzęt, funkcjonalny system i sprawdzona metodyka nie wystarczają do tego, by wdrożenie zakończyło się sukcesem. W obu przypadkach o powodzeniu projektu decydują ludzie. Ich motywacje, umiejętności i nastawienie do zadań mają bardzo istotny wpływ na to czy wdrożenie zakończy się wyborną ucztą czy informatycznym zakalcem.

Czytaj więcej

7

A kiedy Twoja firma stanie się obiektem poważnego ataku?
A kiedy Twoja firma stanie się obiektem poważnego ataku?
Firmy i organizacje w Polsce zostały wezwane przez globalnego eksperta bezpieczeństwa do zwiększenia świadomości i przygotowania na cyberprzestępczość i oszustwa internetowe.
Czytaj więcej

7

Innowacyjni oportuniści
Innowacyjni oportuniści

Innowacyjni oportuniści

W jaki sposób dostęp do właściwych danych stymuluje innowacyjne strategie finansowe oraz zapewnia rozwój biznesowy?

Czytaj więcej

HARDWARE

loading...
HARDWARE

IT SOLUTIONS

loading...
MAGAZYNIT.PL
KRAJ
ERP
BUSINESS INTELLIGENCE

MAGAZYNIT.PL to serwis prezentujący najnowsze wydarzenia z rynku systemów  ERP i MRP, CRM, Business Intelligence, wspomagających zarządzanie zasobami ludzkimi oraz rozwiązań mobilnych (platformy iOS i Android) mających na celu usprawnienie procesu zarządzania. Przedstawiamy najnowsze artykuły, studia przypadków oraz materiały video.