Fujitsu wprowadza na rynek nowy taśmowy system przechowywania danych, rozwiązanie stanowiące ostatnią linię obrony dla organizacji stojących w obliczu ataków ransomware i innych złośliwych programów. Fujitsu Storage ETERNUS LT140 upraszcza proces uruchamiania i zarządzania kopiami zapasowymi oraz archiwizacją danych korporacyjnych dla całych organizacji. W przypadku ataków ransomware, bezpiecznie przechowywane kopie zapasowe w trybie offline mogą być wykorzystane do skutecznego i pełnego odzyskiwania danych.
REKLAMA:
parnerzy raport erp 2018
 
 
Plaga ransomware Ataki typu ransomware nadal paraliżują zarówno firmy, jak i instytucje rządowe - w ostatnich miesiącach szczególnie dotkliwie odczuły to szpitale. Analitycy IDC ostrzegają, że coraz większa ilość danych staje się bardzo atrakcyjnym celem dla hakerów. Zmuszanie do działania w trybie offline oznacza przerwę w codziennej pracy, a odzyskiwanie danych z ataków typu ransomware wymaga czasu i pieniędzy, a także szkodzi reputacji organizacji.

Pojedynczy złośliwy e-mail może prowadzić do tego, że całe systemy zostają shackowane i zaszyfrowane przez napastnika. Dlatego też Fujitsu koncentruje się na zapewnieniu bezpiecznej linii obrony: zautomatyzowanych, regularnych kopii zapasowych kluczowych danych biznesowych. Gdy zaszyfrowane kopie zapasowe są przechowywane w trybie offline, są niedostępne dla hakerów i stanowią ostatnią linię obrony przed ransomware i innymi atakami cybernetycznymi. Co więcej, systemy oparte na taśmach magnetycznych stanowią niezawodną, sprawdzoną i efektywną kosztowo opcję do przechowywania danych poza siedzibą firmy, jak również przechowywania danych drugiego poziomu i archiwizacji długoterminowej.

Bezpieczne i solidne rozwiązanie dla wszystkich firm

Najbardziej skalowalne i elastyczne rozwiązanie firmy Fujitsu dla małych i średnich przedsiębiorstw, nowy ETERNUS LT140, jest najnowszym dodatkiem do rodziny Fujitsu Storage ETERNUS. Oferuje skuteczne sposoby ochrony danych i odzyskiwania ich po awarii. ETERNUS LT140 to system taśmowy, który łączy w sobie najwyższą wydajność najnowszej technologii Linear Tape Open (LTO) - LTO-8 - z wysoce modułową konstrukcją, aby sprostać szybko rozwijającym się potrzebom w zakresie pamięci masowej, tworzenia kopii zapasowych i archiwizacji.

Fujitsu ETERNUS LT140 umożliwia firmom zwiększenie pojemności pamięci masowej w modelu "pay-as-you-grow" poprzez zwiększenie liczby kaset i napędów oraz skalowanie do 8,4 petabajtów danych, co wystarcza do ochrony każdej poczty elektronicznej, dokumentu i bazy danych.

Wysoce zautomatyzowane, proste i zdalne funkcje obsługi sprawiają, że ETERNUS LT140 nadaje się do stosowania w lokalizacjach poza główną siedzibą organizacji, gdzie zazwyczaj nie ma stałego fizycznego dostępu do zespołu wsparcia infrastruktury IT. System kompatybilny z LTFS (Linear Tape File System) został wyposażony w graficzny interfejs do przechowywania folderów i plików, umożliwiając skuteczny dostęp do zawartości taśmy. Dzięki temu użytkownik końcowy ma wrażenie jakby dane były przechowywane na dysku lub w pamięci flash.

Technologia LTO-8 dzięki odpowiedniemu szyfrowaniu zwiększa bezpieczeństwo i zgodność z regulacjami, zapewniając jednocześnie znaczną pojemność, dużą szybkość i niskie koszty przechowywania. Podobnie jak wszystkie systemy Fujitsu ETERNUS LT, ETERNUS LT140 obsługuje protokół WORM (Write Once, Read Many) - co oznacza, że dane są przechowywane w nieusuwalnym, nienadpisywalnym formacie - bezpiecznie i poza zasięgiem nawet najbardziej złośliwego oprogramowania.

Oprócz tego, że ETERNUS LT140 jest samodzielnym rozwiązaniem do długoterminowego tworzenia kopii zapasowych i archiwizacji, ETERNUS LT140 w połączeniu z rodziną urządzeń do ochrony danych Fujitsu ETERNUS CS oferuje również bardzo ekonomiczne i energooszczędne udoskonalenie pamięci masowej drugiego stopnia.

Źródło: FUJITSU

PODOBNE


loading...
MAGAZYNIT.PL
KRAJ
ERP
BUSINESS INTELLIGENCE

MAGAZYNIT.PL to serwis prezentujący najnowsze wydarzenia z rynku systemów  ERP i MRP, CRM, Business Intelligence, wspomagających zarządzanie zasobami ludzkimi oraz rozwiązań mobilnych (platformy iOS i Android) mających na celu usprawnienie procesu zarządzania. Przedstawiamy najnowsze artykuły, studia przypadków oraz materiały video.