Rozwiązania serwerowe HPE wyposażone w nowe procesory AMD EPYC ™ 7003 osiągają rekordowe wyniki w testach porównawczych - umożliwiają wzrost wydajności nawet o 39 proc., a przy tym większą efektywność energetyczną. Nie ma takich obciążeń, którym rozwiązania z rozszerzonego portfolio HPE nie byłyby w stanie sprostać.

 REKLAMA 
 KLIKNIJ I POBIERZ RAPORT ERP 
 
Firma Hewlett Packard Enterprise informuje o rekordowych wynikach w testach wydajnościowych, osiągniętych przez nowe rozwiązania obliczeniowe, będące częścią najszerszego w branży portfolio, opartego na procesorach AMD EPYC ™ 7003. Testy obejmowały szeroki zakres wymagających obciążeń. Zanotowane wyniki były lepsze nawet o 39 proc. od osiągnięć konkurencji. Zastosowanie nowego, wprowadzonego na rynek procesora AMD EPYC ™ 7003, pozwoliło HPE na pobicie 19 rekordów świata w kluczowych obszarach dla optymalizacji obciążeń, w tym m.in. zajęcie pozycji lidera w obszarze wirtualizacji, efektywności energetycznej, obciążeń analitycznych baz danych oraz aplikacji Java. Łącznie, do serwerów i systemów HPE wyposażonych w procesory AMD EPYC 2. i 3. generacji należą obecnie 32 rekordy świata.

Rozwiązania HPE z nowymi układami AMD dla wymagających obciążeń - od brzegu sieci po superkomputery exascale

Nowe portfolio serwerów HPE ProLiant i systemów HPE Apollo wyposażonych w procesory AMD EPYC ™ 3. generacji ma stanowić fundament obliczeniowy dla wielu krytycznych obciążeń, które są kluczowe dla transformacji cyfrowej. Rozwiązania HPE charakteryzują się wysoką wydajnością i poziomem bezpieczeństwa oraz automatyzacji, a także możliwościami zdalnego zarządzania. Ponadto HPE oferuje superkomputer HPE Cray EX, wykorzystujący układy AMD EPYC ™ 3. generacji, aby zaspokoić zapotrzebowanie na superwydajność, której wymagają np. systemy eksaskalowe zapewniające do 10 razy większą szybkość działania w porównaniu do najpotężniejszych, współczesnych superkomputerów. Rozszerzone portfolio i wyższa wydajność pozwalają HPE zaoferować organizacjom możliwości płynnego skalowania, zarządzania i przyspieszania czasu uzyskania wartości dla dowolnych projektów IT - od brzegu sieci po superkomputery exascale.

Sprawdzone rozwiązania obliczeniowe nowej generacji dostarczane w modelu as-a-service

Klienci mogą z łatwością pozyskać te najnowsze rozwiązania HPE, korzystając z oferty HPE GreenLake. To elastyczna, rozliczana w modelu pay-per-use platforma as-a-service, która może być uruchamiana lokalnie, na brzegu sieci lub w ośrodkach kolokacyjnych. HPE GreenLake łączy prostotę i elastyczność chmury obliczeniowej z zarządzaniem, zgodnością z regulacjami i przejrzystością, które zapewnia chmura hybrydowa.

Transformacja cyfrowa ma wpływ na wszystkie branże, a nowe modele cyfrowe ewoluują, aby wspierać coraz powszechniejsze wdrożenia technologii edge computing, 5G i sztucznej inteligencji, a także dostosowywać się do nowych wymagań technologicznych, wynikających z COVID-19. HPE wychodzi naprzeciw tym dynamicznym potrzebom rynku. Oferujemy wysokowydajne rozwiązania, które zapewniają bezpieczeństwo, umożliwiają skalowanie oraz efektywną obsługę obciążeń, dzięki czemu przyspieszamy czas potrzebny do uzyskania efektów ”- powiedział Neil MacDonald, Senior Vice President & General Manager, Compute Business Group w HPE. „Dzisiaj, dzięki naszej długoletniej współpracy i wspólnym pracom projektowym z AMD, wprowadzamy na rynek największą i najszerszą ofertę rozwiązań serwerowych wyposażonych w nowy procesor AMD EPYC ™ 3. generacji. Umożliwiają one transformację infrastruktury i zapewniają opłacalność, elastyczność i łatwość zarządzania, które mają kluczowe znaczenie dla potrzeb centrów danych przyszłości.


HPE bije rekordy świata w kategoriach wirtualizacji, efektywności energetycznej, obciążeń bazodanowych wspomagających podejmowanie decyzji oraz aplikacji Java

Serwery HPE ProLiant i systemy HPE Apollo, które oferują skalowalność, wszechstronność i kompleksowe funkcje bezpieczeństwa pozwalające obsłużyć dowolne obciążenia, osiągnęły pozycje lidera i pobiły kilka rekordów świata w niezależnych testach porównawczych.

Portfolio sprawdzonych, wysokowydajnych, zaawansowanych serwerów HPE ProLiant z procesorami AMD, które jest w stanie sprostać teraźniejszym i przyszłym potrzebom biznesowym Serwery HPE ProLiant oferują inteligentne mechanizmy, które umożliwiają efektywną automatyzację zadań w zakresie zarządzania i optymalizacji wydajności obciążeń, zapewniając lepsze wyniki w krótszym czasie. Nowe serwery zapewniają również wszechstronność i skalowalność, pozwalające obsłużyć dowolne rozwiązanie. Dzięki temu są w stanie spełnić współczesne wymagania IT stawiane przez m.in. 5G, edge computing, sztuczną inteligencję czy analitykę i modernizować funkcje IT przy użyciu infrastruktury hiperkonwergentnej, kontenerów oraz zróżnicowanych architektur CPU i GPU.

Ponadto, serwery HPE ProLiant oferują kompleksowe mechanizmy bezpieczeństwa wbudowane jako system na poziomie układów. Zapewniają one całościową ochronę "360-stopni" od momentu wyprodukowania serwera i jego rozbudowy na etapie wysyłki i dystrybucji, aż po ostatni etap cyklu użytkowania.

Elementem nowej oferty, bazującej na procesorach AMD EPYC ™ 3. generacji, są dwie nowe linie serwerów wchodzące w skład powiększającej się rodziny HPE ProLiant. Pierwsza z nich to HPE ProLiant DL345 Gen10 Plus, zaprojektowana z myślą o rozwiązaniach zoptymalizowanych pod kątem pamięci masowej stosowanych do obsługi obciążeń bazodanowych. Druga to HPE ProLiant DL365 Serwer Gen10 Plus, przeznaczona do obsługi rozwiązań VDI (Virtual Desktop Infrastructure).

Wykorzystanie danych i skrócenie czasu uzyskania potrzebnych informacji pochodzących z analiz w dowolnym środowisku centrum danych dzięki kompleksowej ofercie dla HPC i sztucznej inteligencji Systemy HPE Apollo pomagają wszystkim organizacjom, bez względu na ich wielkość, przyspieszać biznes i szybciej realizować projekty badawcze. Zostały one specjalnie zaprojektowane do obsługi aplikacji HPC (High Performance Computing), takich jak modelowanie i symulacje. Zapewniając wysoką wydajność przetwarzania dużych ilości danych i przekształcania ich w modele cyfrowe, pozwalają lepiej zrozumieć, jak coś będzie wyglądać i działać w prawdziwym świecie. Te systemy są również zoptymalizowane pod kątem obsługi sztucznej inteligencji - przyspieszają jej trening i zwiększają dokładność osiąganych wyników. Teraz HPE wprowadza systemy HPE Apollo 2000 Gen10 Plus oraz HPE Apollo 6500 Gen10 Plus v2 z procesorami AMD EPYC ™ 3. generacji. Mają one zapewnić jeszcze większą wydajność, efektywność i specjalne możliwości dla obciążeń HPC oraz AI.

Nowe systemy HPE Apollo stanowią także fundament nowych usług chmurowych HPE GreenLake for HPC. To w pełni zarządzane usługi pozwalające każdemu przedsiębiorstwu na wykorzystanie możliwości elastycznej chmury obliczeniowej rozliczanej w modelu pay-per-use. Dzięki nim firmy będą w stanie obsłużyć swoje najbardziej wymagające obciążenia pod kątem mocy obliczeniowej i zarządzania danymi oraz skrócić czas potrzebny na uzyskanie wartościowych informacji płynących z analizy danych. Dodatkowo, platforma as-a-service HPE GreenLake for HPC zapewnia elastyczność - klienci mogą uruchamiać ją lokalnie lub w ośrodku kolokacyjnym.

Na potrzeby najbardziej zaawansowanych rozwiązań superkomputerowych, HPE posiada w ofercie HPE Cray EX, superkomputer zbudowany w oparciu o zaawansowaną architekturę HPC zaprojektowaną dla rozwiązań nowej generacji, takich jak superkomputery exascale, które są 10 razy szybsze, niż najpotężniejsze współczesne superkomputery. Najnowsze superkomputery HPE Cray EX wykorzystują technologię AMD do napędzania jednych z najszybszych systemów superkomputerowych na świecie, które przyspieszają złożone badania naukowe w takim zakresie, jak prognozowanie ekstremalnych warunków pogodowych, odkrywanie szczepionek czy modelowanie i projektowanie samochodów oraz samolotów.

HPE buduje takie superkomputery wykorzystując superkomputer HPE Cray EX, wyposażony w procesory AMD EPYC ™ 3. generacji, dla LUMI w Finlandii, w ramach inicjatywy European High Performance Computing Joint Undertaking, dla Pawsey Supercomputing Centre w Australii oraz National Center for Atmospheric Research (NCAR) w USA. HPE używa również superkomputera HPE Cray EX wyposażonego w procesor AMD EPYC 3. generacji i procesory graficzne AMD Instinct ™ nowej generacji do budowy Frontier - jednego z pierwszych w USA systemów eksaskalowych, który będzie wykorzystywany przez Laboratorium Oak Ridge National Laboratory należący do Departamentu Energii USA.

Źródło: HPE

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top