Firma IBM przedstawiła serwer z15™, nową platformę dla dużych przedsiębiorstw umożliwiającą zarządzanie prywatnością danych Klienta w hybrydowych środowiskach multicloud. Dzięki rozwiązaniom oferowanym przez serwer z15 Klienci mogą zarządzać dostępem do danych na podstawie zdefiniowanych polityk kontroli dostępu za pomocą pierwszego na rynku rozwiązania umożliwiającego natychmiastowe odwołanie dostępu do danych w chmurze hybrydowej.

 REKLAMA 
 KLIKNIJ I POBIERZ RAPORT ERP 
 
Rozwiązanie IBM z15 stanowi zwieńczenie czteroletniego okresu prac rozwojowych w IBM – składa się na to ponad 3000 udzielonych patentów i zgłoszonych wniosków patentowych dotyczących komputera mainframe IBM Z, a także współpraca z ponad 100 firmami oraz ich cenny wkład w rozwój platformy. Kluczowe, opracowane dzięki tym konsultacją i patentom innowacje dotyczące rozwiązania z15 obejmują:

  • Encryption Everywhere – opierając się na autorskim rozwiązaniu umożliwiającym szyfrowanie wszystkich danych (tzw. pervasive encryption), firma IBM opracowała nową technologię Data Privacy Passports, za pomocą której klienci mają możliwość uzyskania kontroli nad sposobem przechowywania i udostępniania danych, a co za tym idzie – skorzystania z możliwości ochrony oraz dostarczania danych i odwoływania dostępu do tych danych w dowolnym momencie, nie tylko w środowisku z15, lecz także w hybrydowym środowisku multicloud przedsiębiorstwa. Rozwiązanie z15 daje również możliwość szyfrowania danych bez względu na ich lokalizację w ramach hybrydowych środowisk multicloud, co pomaga przedsiębiorstwom w zabezpieczaniu danych, niezależnie od tego, gdzie są przesyłane.
  • Cloud-Native Development – rozwiązanie to pomaga klientom zwiększyć przewagę nad konkurencją, definiując na nowy sposób modernizację aplikacji na miejscu, budowania nowych aplikacji cloud-native oraz bezpiecznej integracji dla najważniejszych obciążeń.
  • Instant Recovery – pierwsza na rynku funkcjonalność umożliwiająca ograniczenie kosztów wpływu planowanych oraz nieplanowanych przestojów, dająca użytkownikom możliwość uzyskania dostępu do pełnych możliwości systemu w zakresie przyspieszania zamykania systemu oraz jego ponownego uruchomienia, za pomocą tymczasowego zwiększenia wydajności w celu szybkiego restartu środowiska.


Jako centrum realizacji bezpiecznej strategii hybrydowej chmury, pojedynczy system z15 jest w stanie przetwarzać do biliona transakcji internetowych dziennie, obsługiwać ogromne bazy danych oraz rozbudowywać do 2,4 mln kontenerów Docker – czyli w przypadku partycji logicznej z15 jest to do 2,3 razy więcej kontenerów Docker na rdzeń w porównaniu z fizycznym procesorem x86 obsługującym serwer internetowy o identycznym obciążeniu. Serwer z15 pomaga również klientom radzić sobie z opóźnieniami o znaczeniu krytycznym, skracając je blisko 30-krotnie przy jednocześnie 28-krotnie niższym wykorzystaniu systemu z15 i przeprowadzając kompresję bezpiecznych transakcji internetowych przed szyfrowaniem za pomocą zintegrowanego akceleratora, przeznaczonego do kompresji danych korporacyjnych zamiast stosowania kompresji oprogramowania.

Włączenie procesu tworzenia aplikacji cloud-native do IBM Z

W połączeniu z platformą Red Hat OpenShift i rozwiązaniami IBM Cloud Paks serwer z15 to najpotężniejszy na świecie system do obsługi obciążeń pracą w ramach bezpiecznych, hybrydowych środowisk w chmurze. Firmy tworzące rozwiązania w chmurze mogą wdrażać aplikacje z/OS za pomocą oprogramowania OpenShift, nie posiadając przy tym specjalnych umiejętności w zakresie obsługi systemów z/OS.

IBM planuje również dostarczać rozwiązania IBM Cloud Pak dla serwerów IBM Z z systemem Linux oraz dla serwerów LinuxONE. Oferty te przyspieszą rozwój bogatego ekosystemu oprogramowania IBM, który jest niezbędny dla klientów korporacyjnych do przyjęcia strategii wdrażania hybrydowej architektury multicloud.

Zadania o znaczeniu krytycznym wykonywane bez straty czasu

Niezależnie od tego, czy przestoje są planowane, czy nie, rozwiązanie IBM System Recovery pozwala Klientom uwolnić pełną moc serwera z15, którego szybkie, wbudowane rdzenie gwarantują natychmiastowe przywrócenie systemu do pełnej wydajności i nawet 2,5-krotnie szybsze nadrobienie opóźnień w realizacji transakcji biznesowych w porównaniu z dotychczasowymi możliwościami w tym zakresie. Serwer IBM z15 wyposażono w 12% więcej rdzeni i 25% więcej pamięci operacyjnej niż jego poprzednika, serwer z14, co pozwala zwiększyć wydajność dzisiejszych przedsiębiorstw cyfrowych.

IBM Z i pamięć masowa w centrum bezpiecznej chmury hybrydowej

Oprócz z15 firma IBM przedstawiła dzisiaj również nowy, wysokiej klasy system pamięci masowej dla przedsiębiorstw, IBM DS8900F, opracowany specjalnie z myślą o hybrydowych środowiskach multicloud o znaczeniu krytycznym. IBM DS8900F – przedstawiciel kolejnej generacji systemów pamięci masowej – zapewnia klientom kompleksowe, jeszcze większe niż dotychczas bezpieczeństwo w internecie, większą dostępność danych oraz większą niezawodność. System IBM DS8900F oferuje bezawaryjny czas pracy w ponad 99,99999%, kilka opcji odzyskiwania po awarii oraz czas odzyskiwania bliski zeru, dzięki czemu gwarantuje najlepszą na rynku ochronę danych oraz najkrótszy czas odpowiedzi aplikacji.

Źródło: IBM

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top