Skocz do treści głównej PulpitSystem Użytkownicy Menu Artykuły Komponenty Rozszerzenia PomocMenu użytkownikaERP-view.pl -... ERP-view.pl - ERP, CRM, ECM, MRP, Business Intelligence, MRP Artykuły: Redagowanie artykułu Przejdź do głównej zawartości Wiadomość Now you can send this article via AcyMailing HERE Artykuł zapisano! Tytuł * AliasTreść Obrazki i łącza Opcje Pola dodatkowe Opcje publikacji Opcje konfiguracji Uprawnienia
altab logo120Przewagą rozwiązań IT typu cloud jest elastyczność i oszczędność zasobów. Choć korporacje już dawno zostały opanowane przez technologie chmurowe, to jednak firmy średnie i mniejsze opór przed tego typu usługami pokonywały stopniowo. Zastosowanie tych rozwiązań w biznesie wiązało się jak dotąd z wieloma obawami – główną z nich było bezpieczeństwo danych.

 REKLAMA 
 KLIKNIJ I POBIERZ RAPORT ERP 


Punktem przełomowym, który pomógł zniwelować obawy mniejszych przedsiębiorców co do chmury, stało się wprowadzenie przez Microsoft pakietu Office 365. Renoma i wiarygodność marki prawdopodobnie sprawiła, że „chmura” zaczęła być inaczej postrzegana, bardziej przyjazna, a tym samym pobudziło to rynek MŚP. Pakiet rozwiązań Microsoftowych, dostępnych na zasadach subskrypcji i opłaty abonamentowej, nie tylko zwiększył zainteresowanie MŚP tego typu produktami, ale sprawił, że na dobre przyjęły się w tym segmencie rynku.

MŚP otwarte na chmurę

Inwestycje w chmurę w mniejszej skali przetarły szlaki większym rozwiązaniom, także dostępnym w wersji cloud. Choć rozwiązania klasy ERP już od dawna umożliwiają rozliczenie w modelu abonamentowym, także dla małych i średnich firm, to realne zainteresowanie takimi rozwiązaniami pojawiło się stosunkowo niedawno.

Przykłady ERP w wersji cloud

Przykładem rozwiązania ERP dostępnym w modelu chmurowym jest rozwiązanie dedykowane rynkowi MŚP - SAP Business One Cloud. W ramach abonamentu obejmującego dostęp do licencji, usługę i wsparcie, użytkownicy SAP Business One Cloud otrzymują możliwość korzystania z wszystkich funkcjonalności SAP Business One – kompleksowego rozwiązania wspierającego zarządzanie m.in. zakupem, sprzedażą i obsługą Klienta, magazynem, produkcją i działem finansowym. System, oparty na innowacyjnej platformie SAP HANA, dostępny jest również z poziomu aplikacji na urządzeniach mobilnych i w wersji przeglądarkowej.

Korzyści z wdrożenia chmury

Podstawową korzyścią z użytkowania oprogramowania ERP w wersji chmurowej jest redukcja nakładów na infrastrukturę IT oraz przewidywalność wydatków związanych z obsługą informatyczną firmy. Aktualizacja systemu leży po stronie dostawcy usługi, co gwarantuje nam dostęp do zawsze najnowszej wersji oprogramowania. Dzięki tego typu rozwiązaniom firma może również znacznie zwinniej reagować na nowe szanse i wyzwania np. związane z obsługą sezonowości. Krótsze wdrożenie wersji cloudowej, w porównaniu z modelem on-premise, pozwala również na szybszy zwrot z inwestycji.

Źródło: www.altab.pl
Moduł Menu Kontakt Pole dodatkowe Album (DJ-MediaTools) DJ-Tabs Engage Box Artykuł Grafika Podziel stronę Stan Kategoria * Wyróżnione Dostęp Język TagiNotatka Uwagi o wersjiJoomla! 3.9.8 — © 2019 ERP-view.pl - ERP, CRM, ECM, MRP, Business Intelligence, MRP Pokaż witrynę 1do witryny 191 do zaplecza 0Powiadomienia Wyloguj

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top