BPSC podbija system ERP Ukrainę

 Firma „3i”, jedna z największych na Ukrainie sieci aptek i hurtowni farmaceutycznych została kolejnym, trzecim już klientem spółki Kompass Plus, w której 75% udziałów posiada BPSC. System ERP SVOD New ma za zadanie przede wszystkim usprawnienie sfery logistycznej i poprawę jakości obsługi klienta.


Wdrożenie systemu będzie przeprowadzane etapowo. Jego zakończenie zaplanowano na koniec pierwszej połowy przyszłego roku. System ERP ma pomóc ukraińskiej spółce przede wszystkim w uporządkowaniu relacji z głównymi klientami, którymi są szpitale oraz mniejsze placówki medyczne. Obejmie on swoim zasięgiem całość procesów zachodzących w przedsiębiorstwie i docelowo będzie wykorzystywany przez blisko 50 użytkowników.

„Implementacja systemu ERP pozwoli spółce „3i” znacznie obniżyć koszty działalności oraz usprawnić całą skomplikowaną sferę logistyczną, co biorąc pod uwagę specyfikę działalności firmy ma podstawowe znaczenie. Przedsiębiorstwo posiada zarówno klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych, którymi są szpitale. Konkurencja na rynku ukraińskim jest coraz większa, dlatego zdecydowana poprawa obsługi klienta to jeden z głównych celów wdrożenia.” – mówi Wadim Babicz, Manager Kompass Plus. Jak podkreślają przedstawiciele spółki „3i” system jest idealnie dopasowany do wymagań rynku ukraińskiego i pozwoli spółce uzyskać przewagę konkurencyjną.

BPSC objęło 75% udziałów w Kompass Plus na początku bieżącego roku. Spółka powstała na bazie dotychczas istniejącej w Doniecku firmy Kompass Intelekt, specjalizującej się w tworzeniu oprogramowania ERP dla średnich i dużych przedsiębiorstw.

Opracowany przez ukraińskich specjalistów zintegrowany system informatyczny klasy ERP – SVOD - został rozbudowany o nowe moduły systemu Impuls 5 BPSC. SVOD wzbogacono m.in. o CRM, budżetowanie, planowanie i harmonogramowanie produkcji oraz obieg dokumentów. System SVOD New stał się tym samym jednym z najlepszych tego typu rozwiązań oferowanych na rynku ukraińskim. Oparty jest na bazie Oracle i funkcjonuje w architekturze klient – serwer.

Wśród dotychczasowych użytkowników systemu SVOD są m.in. hurtownia leków Euro Farm, jeden z największych na Ukrainie producentów pieczywa DKHP oraz Charkowski Zakład Koksowniczy. „3i” jest kolejną ukraińska firmą, która doceniła walory najnowszego rozwiązania Kompass Plus. Z nowego systemu korzystają już także drukarnia Profi-Press oraz Centrum Medyczne „MEDIBEST” w Doniecku.

Źródło: www.bpsc.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top