System ERP szybko i tanio - czy to możliwe?

Korzyści z posiadania zintegrowanego systemu wspierającego zarządzanie są zapewne oczywiste dla większości przedsiębiorców. System, który w sposób skuteczny zarządza kluczowymi procesami biznesowymi w firmie, gromadzi wszelkie niezbędne dane i daje wgląd w najważniejsze wskaźniki jest szczególnie cenny, gdy trudne warunki rynkowe zmuszają do uważniejszego przyjrzenia się wnętrzu przedsiębiorstwa. Co jednak zrobić, by wdrożenie systemu ERP było jak najszybsze i jak najtańsze?

Gdy liczy się każdy dzień i każda złotówka warto uważniej przyjrzeć się prekonfigurowanym systemom wspomagającym zarządzanie (ERP). Są to w pełni funkcjonalne rozwiązania, w których niektóre parametry zostały określone przez samego dostawcę na bazie jego doświadczeń w pracy z innymi przedsiębiorstwami – wielkością lub branżą podobnymi do naszego. Korzyść jest tu więc podwójna – nie tylko proces wdrożenia znacząco się skraca, lecz także uzyskujemy dostęp do najlepszych praktyk biznesowych, które stanowią o prawdziwej wartości biznesowej całego rozwiązania. Nie chodzi przecież o to, by utrwalać w systemie stan obecny firmy, lecz by wdrożenie pomogło usprawnić jej działanie i tym samym, dać nowe możliwości rozwoju.

Prekonfiguracja systemu ERP w sposób oczywisty skraca czas niezbędny na jego wdrożenie. Czasem nawet dość drastycznie:

Wraz z naszym partnerem, firmą 7milowy, oferujemy teraz usługę uruchomienia prekonfigurowanego systemu SAP, który jest gotowy do pracy nawet już po miesiącu - mówi Paweł Jędrusik, Dyrektor Sprzedaży MŚP w SAP Polska. Funkcjonalność gotowego rozwiązania jest przy tym bardzo szeroka, a możliwości jego rozbudowy – takie same, jak ma to miejsce w przypadku systemów SAP wdrażanych tradycyjnie.

Skrócenie czasu trwania projektu jest ściśle związane z jedną z bardziej istotnych korzyści wynikających z prekonfiguracji – niższej niż standardowo ceny. Wstępna parametryzacja rozwiązania pozwala nie tylko szybciej implementować i oddawać do użytku poszczególne funkcjonalności, lecz nawet zrezygnować z niektórych etapów całego projektu, jak np. analiza przedwdrożeniowa. Godząc się na propozycje dostawcy, kompletny system ERP możemy mieć już za ok. 300 tys. złotych.

Przy wyborze dostawcy systemu prekonfigurowanego warto zwrócić uwagę przede wszystkim na funkcjonalność rozwiązania i na dalsze możliwości jego rozbudowy. Te dwie kwestie są kluczowe z punktu widzenia zapewnienia możliwości rozwoju firmie i elastycznego dopasowywania zakresu systemu do bieżących potrzeb.

Klientom radzimy zawsze także dokładne porównanie cen każdej modyfikacji w systemie – często okazuje się, że system, który wydawał się być najtańszy na początku, w dłuższej eksploatacji okazywał się znacznie mniej korzystny - dodaje Paweł Jędrusik.

Źródło: www.sap.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top