BASCO 2 z systemem ERP COMARCH CDN XL

Firma BASCO 2, zajmująca się hurtowym i detalicznym handlem artykułami grzewczymi oraz sanitarnymi, z sukcesem zarządza przedsiębiorstwem dzięki systemowi ERP Comarch CDN XL. Implementację systemu oraz specjalistycznych rozwiązań branżowych przeprowadził Partner Comarch – PROFERIS z Rzeszowa.
Zdecydowaliśmy się na wdrożenie systemu Comarch CDN XL, ponieważ oprogramowanie jest proste w obsłudze oraz usprawnia przepływ informacji w naszym przedsiębiorstwie, magazynie, jak i nowo otwartym oddziale. Wdrożenie pozwoliło na sprawne dostosowanie systemu do potrzeb naszej firmy. Szczególnie zależało nam na poprawie procesów logistycznych, co również nastąpiło po wdrożeniu Comarch CDN XL – mówi Andrzej Nawrot, właściciel BASCO 2.
Zdaniem użytkowników, Comarch CDN XL usprawnił wymianę danych i dokumentów oraz pozwolił na swobodne zarządzanie sprzedażą, zamówieniami oraz finansami. Przynosi to wymierne korzyści w relacjach z klientami i kontrahentami oraz oszczędność czasu pracy i pieniędzy. Zauważono, że dzięki systemowi wzrósł wskaźnik zrealizowanych zamówień. Elastyczność  systemu ERP Comarch CDN XL pozwoliła na jego sprawne dostosowanie do wymagań i potrzeb BASCO 2, a możliwość pracy w oparciu o nowoczesną platformę MS SQL Server 2008, gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa danych.

Wdrożenie przeprowadziła firma PROFERIS, dodatkowo dostosowując oprogramowanie do konkretnych wymagań BASCO 2. Wykonano aplikację do obsługi składu producenta, która uprościła i przyspieszyła rozliczanie się z przekazanych towarów. Wprowadzono także raporty i zestawienia umożliwiające szybką analizę sprzedaży i marży oraz prognozowanie zapotrzebowania według sprzedaży z poprzednich okresów i raportowanie premii dla stałych odbiorców. Utworzono również narzędzie, które upraszcza kontrolę nad przelewami pieniędzy w firmie poprzez eksport przelewów i import wyciągów bankowych, co umożliwia BASCO 2 pełną kontrolę nad należnościami i zobowiązaniami z kontrahentami i pracownikami.

Powstałe w 1994 roku przedsiębiorstwo BASCO 2 Andrzej Nawrot i Wspólnicy zajmuje się hurtowym i detalicznym handlem artykułami grzewczymi i sanitarnymi, oferując towary krajowych i zagranicznych producentów. Siedziba firmy mieści się w Mielcu, gdzie znajduje się nowoczesna sala detaliczna z wystawą towarów, biuro handlowe oraz magazyn. W 2007 roku powstał oddział BASCO 2 w Sandomierzu.

Źródło: www.comarch.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top