Wiodący producent systemów i komponentów dla firm z sektora lotnictwa komercyjnego i wojskowego wybiera wszechstronne rozwiązanie ERP i MRO firmy IFS — jego celem jest zapewnienie maksymalnej elastyczności działań i rozszerzalności wspomagającej globalny rozwój firmy.

 
IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, informuje, że TEST-FUCHS Group — wiodący producent systemów i komponentów testowych dla sektora lotnictwa i obrony (A&D) — jest jedną z pierwszych firm z tej branży, które zadecydowały o wdrożeniu wprowadzonego niedawno na rynek systemu IFS Applications™ 10. System będzie pełnić rolę globalnego rozwiązania z zakresu planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP) oraz obsługi technicznej, napraw i remontów (MRO).

Austriacka firma TEST-FUCHS wybrała firmę IFS z uwagi na jej długoletnie doświadczenie w obsłudze firm z sektora lotnictwa i obrony oraz dedykowane funkcje branżowe oferowane przez jej wszechstronne rozwiązanie. TEST-FUCHS wdroży system IFS Applications10 w swoich placówkach na terenie Austrii, Niemiec, Włoch, Francji, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Singapuru oraz Chin. Jego zadaniem będzie wsparcie globalnych działań firmy z zakresu inżynierii mechanicznej oraz usług serwisowych świadczonych na rzecz klientów, do których należą czołowi światowi producenci samolotów, linie lotnicze, producenci OEM oraz dostawcy z branży MRO, w tym firmy Airbus, Boeing, Air France, British Airways, Emirates, Singapore Airlines, Sikorsky oraz Embraer.

System ERP IFS Applications 10 zaprojektowano z myślą o wsparciu firm w integracji działań biznesowych z cyfrowym kręgosłupem firmy i wykorzystaniu przełomowych technologii, procesów oraz modeli biznesowych, takich jak automatyzacja, internet rzeczy czy serwicyzacja. Wdrożenie w firmie TEST-FUCHS obejmie procesy związane z działalnością serwisową, zarządzaniem flotą i aktywami, serwisem podzespołów, produkcją, kadrami, finansami, łańcuchem dostaw, zarządzaniem współpracą z klientami (CRM), zarządzaniem dokumentacją oraz jakością.

Ponadto TEST-FUCHS rozpocznie z firmą IFS długoletnią współpracę o znaczeniu strategicznym, której celem będzie pomoc firmom z sektora lotnictwa i obrony w zastosowaniu systemu IFS Applications w celu adaptacji do zmian branżowych.
Jesteśmy szybko rozwijającą się międzynarodową firmą technologiczno-projektową. Z tego względu bardzo ważne jest dla nas to, by prowadzone przez nas działania biznesowe były wspierane przez oprogramowanie cechujące się adaptacyjnością i skalowalnością na poziomie firmowych potrzeb” — powiedział Armin Havlik, dyrektor finansowy Grupy TEST-FUCHS. „Kluczowymi czynnikami wpływającymi na podjętą decyzję były nie tylko elastyczność systemu IFS Applications oraz rozległe możliwości optymalizacji pod kątem dalszego ulepszenia procesów biznesowych, ale także wbudowana funkcjonalność internacjonalizacyjna umożliwiająca firmie TEST-FUCHS łatwą adaptację do wymogów konkretnych państw.
Peter Höhne, wiceprezes działu sprzedaży i marketingu IFS w Europie Środkowej dodał:
Działalność firmy TEST-FUCHS już od ponad 70 lat skupia się na technologii i innowacyjności w celu ułatwienia klientom zachowania konkurencyjności na dynamicznym rynku lotnictwa i obrony. Z tego powodu firma poszukiwała zintegrowanego rozwiązania do zarządzania i optymalizacji wszystkich kluczowych obszarów działalności, które umożliwiłoby jej dalsze świadczenie globalnych usług na najwyższym poziomie. Umowa podpisana z firmą TEST-FUCHS stanowi kolejny dowód na to, że wiodące organizacje z sektora lotnictwa i obrony stawiają na rozwiązanie firmy IFS, by wyjść naprzeciw wymaganiom branżowym związanym z rewolucyjnymi zmianami w technologiach. „Jesteśmy bardzo zadowoleni z pozyskania nowego strategicznego klienta, jakim jest firma TEST-FUCHS, ponieważ dzięki niemu jeszcze bardziej ugruntowaliśmy swoją pozycję w sektorze lotnictwa i obrony w tym regionie.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top