W raporcie firmy Gartner pt. „Magiczny kwadrant dla rozwiązań do zarządzania tożsamością, 2018”* Oracle został uplasowany w polu liderów. To już piąte z rzędu takie wyróżnienie, które potwierdza skuteczność i innowacyjność usług zwiększających bezpieczeństwo w chmurze, wprowadzonych w ubiegłym roku.

REKLAMA:
parnerzy raport erp 2018
 
 
Bezpieczeństwo i tożsamość szybko stały się obszarami o bardzo newralgicznym znaczeniu. Nie może ich zignorować żadne przedsiębiorstwo, które chce odnieść sukces i zapewnić ciągłość codziennych operacji” — komentuje Eric Olden, wiceprezes Oracle, dyrektor działu bezpieczeństwa i tożsamości. „W minionym roku firma Oracle rozszerzyła funkcjonalność swoich rozwiązań, dzięki czemu zabezpieczenia Oracle coraz lepiej wspierają przedsiębiorstwa w zarządzaniu incydentami związanymi z bezpieczeństwem oraz ich analizowaniu i niwelowaniu.
W grudniu 2017 firma Oracle przedstawiła pierwszą usługę cloud native do zarządzania tożsamością, przeznaczoną dla środowisk chmur hybrydowych. Można ją zintegrować z aplikacjami Oracle SaaS, Oracle Identity Security Operations Center (Identity SOC, obejmującą usługi Oracle Identity Cloud Service i Oracle CASB Cloud Service) oraz pakietem Oracle Management Cloud. Ponadto Oracle rozszerzył swoje funkcje zarządzania tożsamością klientów w usłudze Oracle Identity Cloud Service i umożliwił ich integrację z rozwiązaniami Oracle Marketing Cloud i Oracle Data Cloud.

Według firmy Gartner „liderzy w dziedzinie zarządzania tożsamością udostępniają kompleksowy zestaw narzędzi do administrowania tożsamością i dostępem. Należą do nich dostawcy, którzy z powodzeniem zbudowali znaczną bazę klientów, wypracowali solidny i zdecydowanie rosnący strumień przychodów, a przy tym mają wysoko ocenianą rentowność. Liderzy mają również wyraźną wizję (i zdolność do jej realizacji) w zakresie przewidywania wymagań dotyczących technologii, metodologii lub sposobów dostarczania produktów. Osiągają wysoki poziom satysfakcji klientów z ogólnych funkcji zarządzania tożsamością i/lub powiązanej obsługi i wsparcia”.

Oferowany przez Oracle zintegrowany pakiet zabezpieczeń — obejmujący usługi Oracle Identity SOC i rozwiązanie Oracle Management Cloud — pomoże przedsiębiorstwom przewidywać, ograniczać, wykrywać i usuwać cyberzagrożenia oraz rozwiązywać problemy z wydajnością aplikacji i infrastruktury. Zintegrowany pakiet Oracle wykorzystuje sztuczną inteligencję do takich celów, jak analizowanie danych telemetrycznych dotyczących bezpieczeństwa i operacji oraz automatyczne rozwiązywanie problemów.

Źródło: www.oracle.com

PODOBNE


loading...
MAGAZYNIT.PL
KRAJ
ERP
BUSINESS INTELLIGENCE

MAGAZYNIT.PL to serwis prezentujący najnowsze wydarzenia z rynku systemów  ERP i MRP, CRM, Business Intelligence, wspomagających zarządzanie zasobami ludzkimi oraz rozwiązań mobilnych (platformy iOS i Android) mających na celu usprawnienie procesu zarządzania. Przedstawiamy najnowsze artykuły, studia przypadków oraz materiały video.