erp dzisiaj 5

Oracle Exadata Cloud w infrastrukturze Oracle IaaS nowej generacji pozwala firmom jeszcze sprawniej przenosić do chmury aplikacje baz danych i hurtownie danych o znaczeniu newralgicznym oraz tworzyć nowe, niezwykle wydajne aplikacje chmurowe.


REKLAMA:
2018 03 16 Oracle Code Conference POLAND banner 350x350
 
 
Firma Oracle poinformowała, że rozwiązanie Oracle Exadata Cloud jest teraz dostępne w infrastrukturze chmury Oracle nowej generacji. Oracle Exadata to platforma bazy danych, cechująca się największą wydajnością zarówno w środowiskach lokalnych, jak i w chmurach publicznych. Połączenie jej możliwości z unikatowymi usługami Oracle Cloud, które pozwalają klientom korzystać z mocy obliczeniowej i pamięci masowej w konfiguracjach bare metal, niesie ze sobą niespotykaną u innych dostawców wydajność i dostępność. Zintegrowane i w pełni programowalne usługi przetwarzania w chmurze optymalizują wszystkie etapy opracowywania i wdrażania aplikacji, ponieważ zapewniają szybszą komunikację, konfigurację, przetwarzanie i dostęp do bazy danych, a także wydajne technologie i najlepszy w branży stosunek wydajności do ceny.
Infrastruktura chmury Oracle nowej generacji została zoptymalizowana pod kątem obciążeń korporacyjnych, a teraz obsługuje Oracle Exadata, najpotężniejszą platformę bazy danych” — powiedział Kash Iftikhar, wiceprezes ds. zarządzania produktami w firmie Oracle. „Dzięki możliwościom maszyny Oracle Exadata klienci korzystający z naszej infrastruktury mogą przenieść do chmury aplikacje, których migracja była dotychczas nierealna. Nie ponoszą przy tym kosztów zmian architektury, dysponują natomiast niesamowitą wydajnością. Od serwerów aplikacji zewnętrznych po bazę danych i pamięć masową — z myślą o naszych klientach optymalizujemy funkcjonowanie aplikacji o najbardziej newralgicznym znaczeniu.
Większa szybkość i dostępność sprawiają, że aplikacje o dużych wymaganiach, np. te wykorzystujące skomplikowane analizy lub personalizację w czasie rzeczywistym, mogą teraz działać w chmurze z niezwykłą wydajnością. Tylko infrastruktura platformy Oracle Cloud zapewnia samodzielną konfigurację wielu serwerów typu bare metal w ciągu niecałych pięciu minut, z których każdy obsługuje ponad 4 mln operacji wejścia-wyjścia na sekundę (IOPS) , blokową pamięć masową z możliwością liniowego rozszerzania o 60 IOPS na GB, a teraz także rozwiązanie Oracle Exadata Cloud w tej samej sieci Virtual Cloud Network. Taka charakterystyka platformy pozwala aplikacjom działać z niezrównaną szybkością. Infrastruktura chmury Oracle Cloud jest też w pełni zgodna z bazami danych Oracle wdrożonymi lokalnie, co pomaga zadbać o płynną migrację do chmury i stworzenie efektywnej strategii w przypadku chmury hybrydowej.

Więcej informacji na temat wydajności rozwiązań obliczeniowych w konfiguracjach bare metal można znaleźć w blogu Oracle.

PODOBNE


loading...