erp dzisiaj 5

Według globalnego badania, w którym wzięło udział 1610 informatyków, w ostatnim kwartale liczba przedsiębiorstw czerpiących korzyści ze wdrożenia usług w zakresie infrastruktury chmurowej znacznie wzrosła.


REKLAMA:
2018 03 16 Oracle Code Conference POLAND banner 350x350
 
 
Prawie trzy czwarte respondentów (72%) uważa, że infrastruktura jako usługa (IaaS) ułatwia firmom wprowadzanie innowacji, co stanowi wzrost o 10% w porównaniu z poprzednim kwartałem. Badanie pokazało również, że - zdaniem 68% przedsiębiorstw, IaaS zapewnia wyjątkowe wyniki pod względem szybkości i dostępności — czyli o 20% więcej niż w poprzednim kwartale.

Ponad połowa respondentów (56%) stwierdziła, że w wyniku migracji do chmury ich firma zwiększyła produktywność, a niemal połowa (46%) uważa, że dzięki migracji ich działy informatyczne mogą lepiej skupić się nad projektami wnoszącymi wartość dodaną. Badanie pokazało także, że dwie trzecie przedsiębiorstw (66%) jest zdania, że firmy nieinwestujące w IaaS będą mieć problemy z nadążeniem za przedsiębiorstwami, które ją wdrożyły. Okazało się również, że przejście na IaaS znacznie skróciło czas wdrażania nowych aplikacji i usług oraz obniżyło koszty utrzymania infrastruktury u ponad dwóch trzecich respondentów (68%).
Badanie pokazało, że inwestycje w infrastrukturę chmurową przynoszą korzyści” — powiedział James Stanbridge, wiceprezes Oracle, szef działu produktów IaaS w regionie EMEA i APAC. „Przedsiębiorstwa dostrzegają je nie tylko w dziale informatycznym. Migracja pozwoliła im zwiększyć wydajność, a zamiast koncentrować się na samym utrzymywaniu infrastruktury, mogą się skupić na projektach wnoszących wartość dodaną. Mając na uwadze wyraźne przekonanie respondentów o tym, że IaaS może pomóc przedsiębiorstwom w realizacji celów w zakresie transformacji i innowacji, spodziewamy się, że w przyszłości zwrot z tej inwestycji będzie jeszcze większy. Natomiast firmy, które jeszcze nie wdrożyły IaaS, ryzykują tym, że zostaną w tyle za swoimi bardziej elastycznymi konkurentami.
Ponadto 20% ankietowanych uważa, że IaaS pomaga im w rewolucjonizowaniu rynku i zdobywaniu przewagi nad konkurencją. Wyniki badania odzwierciedlają korzyści, które już teraz dostrzegają klienci używający Oracle Cloud Infrastructure, wynikające z jej wysokiej dostępności, wydajności i ekonomiczności.

Australian Finance Group, Benchmark, Pernod Ricard Asia, Telesoft i Total to przykłady przedsiębiorstw, które wdrożyły platformę Oracle Cloud Infrastructure, aby przyspieszyć wprowadzanie innowacji i zapewnić najwyższej jakości obsługę klienta. Platforma Oracle Cloud Infrastructure - zarządzana, hostowana i wspierana przez Oracle zapewnia firmom narzędzia, których potrzebują, aby migrować, budować i wykorzystywać aplikacje produkcyjne o znaczeniu krytycznym w chmurze. Usługi infrastruktury Oracle dostarczają kompleksowy zestaw narzędzi do sterowania oraz ogromną elastyczność w uruchamianiu zarówno klasycznych, jak i chmurowych obciążeń, oferując użytkownikom przewidywalne oszczędności.

Na podstawie materiałów Oracle, opracował Patrycjusz Jaworski

PODOBNE


loading...