oracle 120Dodając pięć nowych regionów chmurowych, firma Oracle wykonała kolejny krok w kierunku realizacji ambitnego planu ekspansji regionalnej. Uruchomione zostały lokalne regiony w Arabii Saudyjskiej (Dżudda), Australii (Melbourne), Japonii (Osaka), Kanadzie (Montreal) i Holandii (Amsterdam). Wszystkie regiony już działają i są dostępne w Oracle Cloud Console. W ciągu ostatnich sześciu miesięcy Oracle otworzył 10 regionów chmurowych, a dzięki dodaniu pięciu nowych chmura Oracle 2 Generacji jest dostępna w 21 całkowicie niezależnych lokalizacjach. Firma jest na najlepszej drodze do tego, aby do końca 2020 roku mieć 36 regionów chmurowych. 
 
 REKLAMA 
 KLIKNIJ I POBIERZ RAPORT ERP 


Oracle planuje mieć co najmniej dwa regiony w każdym strategicznym kraju, w którym prowadzi działalność, a nowe regiony stanowią duży krok w kierunku osiągnięcia tego celu. Wielka Brytania, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Korea Południowa, Indie i Brazylia również będą dysponować dwoma regionami do końca 2020 roku.

W ciągu ostatnich kilku lat chmura Oracle Cloud intensywnie się rozwijała. Pierwsze dwa regiony Gen 2 Cloud powstały w USA, a kolejne w Londynie i Frankfurcie” – komentuje Tomasz Przybyszewski, Regionalny Dyrektor Sprzedaży Oracle Cloud w Polsce i na Ukrainie. „Opracowaliśmy również podejście umożliwiające nam realizację naszego planu, który zakłada szybkie spełnianie wymagań przedsiębiorstw na całym świecie. Zautomatyzowaliśmy wszystkie etapy budowy regionu, co pozwala nam na szybką ekspansję bez szkody dla jakości i spójności. Dostępne są również połączenia między chmurą Oracle i Microsoft Azure w coraz większej liczbie ośrodków. Wstępnie skonfigurowane łącza o dużej przepustowości i niskich opóźnieniach pomiędzy chmurowymi regionami Oracle i Microsoft działają obecnie we wschodniej części Stanów Zjednoczonych, Toronto, Londynie i Amsterdamie, a wkrótce powstanie ich znacznie więcej.


Już teraz widać efekty tych szybkich wdrożeń na całym świecie, szczególnie w krajach, w których otwarto najnowsze regiony. Wśród nowych regionów Oracle Cloud do regionów z najszybszym tempem wdrażania należy Japonia, w której 10 spośród największych firm używa obecnie Oracle Cloud. W regionie Bliskiego Wschodu z rozwiązań Oracle korzysta 87% firm uzyskujących najwyższe przychody, a 54% już używa Oracle Cloud. Do pierwszego regionu (Dżedda) dołączy w tym roku drugi region w Arabii Saudyjskiej, jak również dwa regiony w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Melbourne jest drugim regionem Oracle Cloud w Australii. Obecnie z chmury Oracle Cloud korzysta 10 największych australijskich przedsiębiorstw. Region w Toronto został uruchomiony w styczniu 2019 roku. Od jego wprowadzenia wiele spośród największych kanadyjskich przedsiębiorstw postanowiło już skorzystać z wydajności, niezawodności i skali platformy Oracle Generation 2 Cloud.

Z kolei region w Amsterdamie jest czwartym niezależnym regionem w Europie. Oferujemy obecnie dwa regiony w Wielkiej Brytanii (jeden komercyjny i jeden rządowy), jak również jeden region komercyjny w Zurychu. W Unii Europejskiej mamy obecnie dwa regiony (w Amsterdamie i Frankfurcie), które umożliwiają europejskim i międzynarodowym przedsiębiorstwom wydajne prowadzenie działalności z jednoczesnym zachowaniem zgodności z przepisami.

Źródło: www.oracle.com/pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top