loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
18 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 46 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

sap logoSAP Polska zaprezentował podczas SAP Technology Forum 2018 polską edycję S/4 HANA Cloud, czyli chmurowej wersji flagowego rozwiązania S/4 HANA. Pakiet dostępny jest już w lokalnej wersji językowej i dostosowany do polskich wymogów prawnych. Podczas wydarzenia firma opowiedziała także o współpracy z Google Cloud, a case studies swoich transformacji cyfrowych przedstawili giganci, m.in. Żabka, LPP, DHL i InterCars.

 REKLAMA 
 snt button 250 2019 
 
Z ponad 100 rozwiązań SAP w chmurze korzysta obecnie na świecie łącznie 160 mln subskrybentów. Wiodący element oferty SAP w tym zakresie, S/4 HANA Cloud to inteligentny, stale rozwijany pakiet ERP nowej generacji, obejmujący główne procesy biznesowe przedsiębiorstwa. Prestiżowy ośrodek IDC uznał go za najlepsze na rynku oprogramowanie ERP cloud dla średnich i dużych firm. Podczas SAP Technology Forum firma zaprezentowała po raz pierwszy polską edycję systemu.

S/4 HANA Cloud: nowa ścieżka wzrostu w Polsce
Dostępność S/4 HANA w chmurze publicznej uzupełnia nasza ofertę w zakresie rozwiązań ERP. To rozwiązanie dedykowane w szczególności dla tych firm, które stawiają na maksymalną standaryzację, szybki time-to-market i minimalizację kosztów. Rozwiązanie pozwala firmom analizować przyszłość, automatyzować większość manualnych zadań i integrować dane z wiele źródeł informacji - mówi Tomasz Niebylski, Dyrektor ds. Wsparcia Sprzedaży w SAP Polska.
Jak podkreśla Tomasz Niebylski, dzięki tym funkcjonalnościom S/4 HANA Cloud zwiększa sposób efektywność działania biznesu, uwalniając czas zespołu na innowacje m.in. w obszarze finansów, zaopatrzenia, zarządzania projektami czy sprzedaży.
S/4 HANA Cloud co kwartał gwarantuje dostęp do nowych funkcji w ramach stałych aktualizacji.Tylko w samym 2018 roku bardzo zwiększyliśmy w S/4 HANA Cloud wsparcie sztucznej inteligencji na potrzeby różnych branż, m.in. produkcyjnej i usług profesjonalnych. Polska edycja otwiera przed klientami SAP działającymi na lokalnym rynku zupełnie nowe ścieżki transformacji cyfrowej - dodaje Tomasz Niebylski.
Jak szacuje SAP, wdrożenie platformy umożliwia obniżenie kosztów zarządzania chmurą o ponad 50%. Polska wersja S/4 HANA Cloud zwiększa wygodę korzystania z platformy, a dostosowanie do polskich wymogów prawnych umożliwia jej bezpieczną implementację w polskich realiach gospodarczych.

Inteligentne przedsiębiorstwo: przykłady wdrożeń

Kierunek chmurowy to jeden z najważniejszych priorytetów rozwojowych SAP w ostatnich latach. Tematyka wdrożeń cloud pojawiała się więc także podczas innych prezentacji podczas SAP Technology Forum. Firma opowiedziała m.in. o swoim partnerstwie z Google Cloud w obszarze budowy infrastruktury cloud, innowacji machine learning, bezpieczeństwa procesów IT i inteligentnej analityki. Z innej platformy chmurowej, SAP Cloud Platform, korzysta z kolei LPP - polski gigant rynku odzieżowego (właściciel marek Reserved, Cropp, House i Mohito). To między innymi za jego pomocą firma usprawnia procesy zarządzania czasem pracy zespołu LPP

Rozwiązania SAP wspierają firmy w bardzo wielu branżach, czego dowodem były także inne prezentacje podczas SAP Technology Forum. Przedstawiciele DHL Polska zaprezentowali budowaną przez siebie platformę analityczną oraz kokpit menedżerski (oparte na BW/4HANA i SAP Business Objects), służące do obsługi sprzedaży, operacji, kontrolingu i mierzenia efektywności pracy przedstawicieli handlowych (case study innego wdrożenia SAP w DHL: link). Amica SA opowiedziała o wykorzystaniu rozwiązań SAP do wzmocnienia kontroli wydatków i zarządzania zobowiązaniami.

Intercars SA zaprezentował z kolei historię powstawania w Polsce innowacyjnej platformy B2B firmy, przeznaczonej docelowo dla 16 krajów i obejmującej miliony produktów (więcej o tym wyjątkowym projekcie przeczytasz tu: link). Na inną inicjatywę B2B zdecydowała się Żabka Polska, która wdrożyła rozwiązania S/4 HANA Finance i Retail, by stworzyć platformę wspierającą rozwój firmy i optymalizację procesów biznesowych w około 4900 sklepach sieci.

Źródło: www.sap.pl 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top