Dela Cosmetics rozwija się z Comarch ERP XL
COMARCH Dela Cosmetics produkuje kolorowe kosmetyki proszkowe od blisko 30 lat. W celu usprawnienia procesów produkcyjnych w przedsiębiorstwie wdrożono system do zarządzania procesami w firmie - Comarch ERP XL. Oprogramowanie było obecne w firmie już w 2008 r., a w 2019 r. rozszerzono jego funkcjonalności i zwiększono wykorzystanie, aby jak najlepiej odpowiadał potrzebom organizacji. Za wdrożenie odpowiada Partner Comarch, firma Kotrak.


 REKLAMA 
 Wdrażasz KSeF w firmie 
 
Cienie do oczu, pudry, róże i nie tylko pod flagą Dela Cosmetics powstają wyłącznie na zamówienie klientów. Polscy odbiorcy to aż 50% klientów firmy. Przedsiębiorstwo na bieżąco podąża za trendami branży beauty – przez ostatnie lata intensywnie produkuje kosmetyki naturalne, mineralne, a także wegańskie.

Przepis na idealne wdrożenie systemu

Ważne są trzy rzeczy. Pierwsza i najważniejsza to ustalenie wymagań i oczekiwań, jakie się ma względem systemu. Jest to etap najbardziej czasochłonny, ponieważ wymaga dogłębnego rozważenia, czego oczekujemy od systemu, a z drugiej strony – zastanowienia się, co system może nam zaproponować i jak wykorzystać to, co w nim jest dostępne. Następnie – wybór systemu. Ze swojego doświadczenia – z czystym sumieniem mogę polecić system Comarch ERP XL jako narzędzie do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa. Chciałbym zwrócić uwagę na jeszcze jedną kluczową rzecz – to wybór właściwego Partnera [firmy, która wdraża systemy Comarch ERP, utrzymuje je, przeprowadza analizy przedwdrożeniowe i jest wsparciem dla użytkowników – przyp. red.] - mówi Marcin Podsiadło, specjalista w dziedzinie zarządzania łańcuchem dostaw w Dela Cosmetics.


Specjalista zwraca uwagę, że tylko dzięki odpowiedniej komunikacji i porozumieniu z Partnerem będzie można osiągnąć zaplanowany efekt i dostać od systemu to, co zostało założone.

W wyniku rozszerzania zakresu korzystania z systemu Comarch ERP XL w Dela Cosmetics stworzono aż 10 051 kartotek produktowych, 1048 kartotek materiałowych oraz 8808 technologii produkcyjnych. W firmie wdrożono cztery moduły oprogramowania: Sprzedaż, Zamówienia, Produkcję oraz Księgowość.

Korzyści na miarę sukcesu

Do korzyści z ponownego wdrożenia systemu Comarch ERP XL trzeba zaliczyć:
  • zmniejszenie wartości magazynu o 35% (konsumenci zaczęli dokonywać zakupów na podstawie bilansu stanu towarów), 
  • znaczące ograniczenie strat produkcyjnych,
  • zautomatyzowaną obsługę produktów i półproduktów,
  • minimalizację ryzyka popełnienia błędów,
  • zgodność z obowiązującymi przepisami,
  • możliwość rozszerzenia systemu o kolejne moduły.
Oprogramowanie Comarch ERP XL to rozbudowany system do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa – składa się z modułów, które klient może elastycznie dopasować do specyfiki własnej firmy. Ich liczba dobierana jest na podstawie analizy potrzeb, branży i sposobu pracy organizacji. Z oprogramowania korzysta szereg dużych firm oraz spółek wielofirmowych, co popierają liczne referencje.

Źródło: www.comarch.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top