SWISSPOR Polska jest częścią europejskiej Grupy "SWISSPOR Holding AG" z siedzibą w Szwajcarii. Grupa SWISSPOR Holding to jeden z największych europejskich producentów materiałów budowlanych. Obecnie w Europie w skład grupy SWISSPOR wchodzi 29 fabryk, które zatrudniają ponad 2000 pracowników w 7 krajach. Swisspor Polska, chcąc usprawnić proces identyfikacji produkcji, zdecydował się wdrożyć, zaproponowane przez SKK Systemy Kodów Kreskowych SA, rozwiązanie do automatycznego znakowania produktów.
W Polsce Swisspor jest obecny od 1999 roku. Obecnie firma posiada cztery zakłady produkcyjne w Chrzanowie, Janowie Podlaskim, Międzyrzeczu i Pelplinie, zlokalizowane w pobliżu istniejących lub planowanych autostrad, co pozwala na sprawną realizację zamówień na terenie całego kraju przy zoptymalizowanych kosztach i zminimalizowanym czasie realizacji dostaw. Wśród produktów wytwarzanych przez Swisspor w Polsce znajdują się m.in. styropian, papa zgrzewalna oraz płyty styropianowe laminowane papą.

Zanim produkty Swisspor trafią do odbiorców, najpierw muszą zostać odpowiednio zapakowane i oznakowane.

Do tej pory w Swisspor posługiwano się sposobem znakowania, który nie zawierał kodów kreskowych, a także wszystkich niezbędnych informacji o produktach.

W związku z koniecznością dostosowania się do wymagań kontrahentów (produkty Swisspor są sprzedawane m.in. w hipermarketach budowlanych), Swisspor musiał wprowadzić automatyczne znakowanie produktów, które usprawniłoby ich jednoznaczną identyfikację. Wprowadzenie etykiet zawierających kody kreskowe oraz pełną informację o produkcie było nieuniknione.

Swisspor szukał rozwiązania zapewniającego prosty sposób aplikacji etykiet oraz czytelne oznakowanie produktów, umożliwiające ich jednoznaczną identyfikację, a jednocześnie gwarantującego szybkość działania i wydajność pracy.

SKK zaproponowała Swisspor wdrożenie linii do automatycznego znakowania produkcji składającej się z aplikatora etykiet i drukarki etykiet firmy Mectec oraz akcesoriów niezbędnych do funkcjonowania systemu.

Automatyczne aplikatory etykiet mają budowę modułową. Składają się z modułu drukującego, aplikującego i akcesoriów. Automatyczne aplikatory etykiet to nowoczesne urządzenia przeznaczone do pracy w warunkach przemysłowych. Zastosowane w nich zasobniki na etykietę i taśmę barwiącą (450m), pozwalają na wiele godzin bezobsługowej pracy.

Automatyczne aplikatory etykiet są urządzeniami nowoczesnymi i wydajnymi. Drukarki aplikatorów wyposażone są w szybkie procesory umożliwiające wydruk kolejnych etykiet z nowymi danymi. Możliwość komunikacji z urządzeniami na wiele sposobów (RS232, RS485, Ethernet, USB), umożliwia łatwą integrację w sposób zależny od wymagań aplikacji.

Trwałość i bezawaryjność urządzeń zapewniają obudowy i elementy wykonawcze aplikatorów wykonane z materiałów najwyższej jakości, takich jak: stal nierdzewna, utwardzane aluminium, czy odporny na uderzenia plastik. Urządzenia są przystosowane do pracy ciągłej 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Dzięki zastosowaniu markowych podzespołów pochodzących od najlepszych dostawców, użytkownicy mają zagwarantowany dostęp do części zamiennych na całym świecie.

Pierwsza linia do automatycznego znakowania produkcji została uruchomiona przez SKK w zakładzie produkcyjnym Swisspor w Międzyrzeczu w 2006 roku. Obecnie system automatycznego znakowania produktów (8 zautomatyzowanych linii) działa we wszystkich czterech zakładach produkcyjnych firmy Swisspor w Polsce.
SKK to wiarygodna firma. Nasza współpraca z SKK jest bardzo udana i przynosi oczekiwane efekty. Specjaliści z firmy SKK szybko i sprawnie przeprowadzili instalację urządzeń. W ramach wdrożenia przeprowadzono również szkolenia pracowników z obsługi aplikatorów. Firma zapewnia także niezbędne materiały eksploatacyjne oraz opiekę gwarancyjną i pogwarancyjną. - mówi Artur Kaczmarek, Kierownik Produkcji Zakładu Swisspor w Międzyrzeczu.
Wdrożenie automatycznego znakowania produktów usprawniło pracę w zakładach produkcyjnych Swisspor w Polsce. Na końcu linii produkcyjnych umieszczono urządzenia, które drukują, a następnie aplikują etykiety na zapakowane uprzednio paczki styropianu. Znakowanie produktów przebiega teraz szybko i sprawnie oraz angażuje mniej osób. Co więcej, zastosowane rozwiązanie ułatwia pracownikom magazynu jednoznaczną identyfikację produktów oraz umożliwia im kontrolę nad kompletacją, co pozwala na ograniczenie pomyłek. Dla Swisspor oznacza to większą efektywność i wydajność pracy oraz zmniejszenie kosztów.

Źródło: www.skk.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top