sap logoW 2025 roku na świecie będzie 180 zettabajtów danych – wynika z raportu IDC „Worldwide Global DataSphere Forecast”. Wartość informacji wciąż rośnie, stanowiąc kluczowe aktywo biznesów na całym globie. Duńska Grupa VELUX, wdrażając SAP Data Warehouse Cloud, stworzyła hybrydową strategię zarządzania danymi.
 
 
 REKLAMA 
 Wdrażasz KSeF w firmie 


Jak wskazują eksperci IDC, ilość gromadzonych danych rośnie każdego roku średnio o 23 proc. Z kolei według szacunków PMR co trzecia firma w Unii Europejskiej i co czwarta w Polsce deklaruje korzystanie z płatnych usług w chmurze. Dla wielu przedsiębiorstw ważne jest jednak utrzymanie własnych zasobów. To prowadzi do umacniania się modelu hybrydowego, na który zdecydował się także duński producent okien dachowych, świetlików tunelowych oraz rolet. Grupa VELUX, działająca na rynku od ponad 75 lat, postanowiła połączyć źródła on-premise i w chmurze, w ten sposób stwarzając większe możliwości dla użytkowników biznesowych.

Grupa VELUX, posiadająca spółki handlowe w ponad 40 krajach i od blisko 30 lat prowadząca działalność także w Polsce, zdecydowała się na SAP Data Warehouse Cloud – hurtownię danych w chmurze, umożliwiającą integrację wszystkich źródeł w jednym rozwiązaniu. Dzięki temu narzędziu firma może dokładnie poznać swoich klientów. Z zebranych informacji jest w stanie między innymi wywnioskować, kiedy są bardziej skłonni do przebudowy domów, jakie mają trudności i oczekiwania oraz określić produkty cieszące się największą popularnością.

Dysponujemy narzędziem, które daleko wykracza poza możliwości modelowania charakterystyczne dla Business Intelligence. Możemy dać naszym użytkownikom biznesowym elastyczność, a także zagwarantować, że kontrolujemy i chronimy dane. Inteligentne wykorzystanie informacji jest dla nas priorytetem. Teraz, za sprawą SAP Data Warehouse Cloud, w pełni wykorzystujemy wszystkie nasze źródła. Dzięki połączonemu krajobrazowi danych z łatwością możemy uzyskać wiedzę, potrzebną do podejmowania ważnych decyzji biznesowych - Andreas Madsen, Senior Data and & Analytics Partner, VELUX


Grupa VELUX poszukiwała rozwiązania, które zapewni kompleksowy wgląd we wszystkie dane zarówno przedstawicielom działów IT, jak i użytkownikom biznesowym. To właśnie ci drudzy szczególnie potrzebowali narzędzia, które pozwoli na samoobsługowe modelowanie i raportowanie procesów biznesowych w oparciu o najaktualniejsze dane w ramach dobrze zdefiniowanego środowiska.

Obecnie firma korzysta zarówno z rozwiązań on-premise, jak i z cloud. To efekt świadomej strategii – przedstawiciele Grupy VELUX zauważyli, że zbyt wiele rozwiązań na rynku wymaga przeniesienia danych zlokalizowanych w organizacji do chmury w celu skonsolidowania obu źródeł. Ich celem było stworzenie hybrydowej strategii zarządzania danymi, która opierałaby się na istniejących inwestycjach lokalnych.

Coraz więcej podmiotów postrzega IT jako strategiczny zasób i chce transformować w kierunku inteligentnych przedsiębiorstw. Rozwiązanie SAP Data Warehouse Cloud integruje poszczególne systemy bez konieczności replikacji danych, stąd może być wykorzystywane do hybrydowej strategii zarządzania nimi. W przypadku firmy VELUX istnieje możliwość pełnej migracji do środowiska cloud. Rozwiązanie hurtowni danych z powodzeniem obsłuży tę transformację, oferując elastyczność. Dorota Zaremba, dyrektor sprzedaży ds. sektora MŚP, wiceprezes zarządu SAP Polska


Źródło: www.sap.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top