loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

sentelogo 120Najwyższa jakość wyrobów to priorytet w produkcji na potrzeby zróżnicowanych sektorów przetwórstwa stali. W tej branży kluczowa jest precyzja i spełnianie ściśle określonych norm. Właściciele firmy WIT-METAL, lidera na rynku obróbki stali, szukając możliwości zwiększenia wydajności procesów produkcyjnych postawili na wdrożenie rozwiązań Sente w zakresie systemu ERP.


 REKLAMA 
 snt ile kosztuje wdrozenie erp 
 
Geneza projektu

Firma WIT-METAL od 1984 roku zajmuje się produkcją wyrobów stalowych na potrzeby przemysłu ciężkiego, branży motoryzacyjnej i pozostałych gałęzi gospodarki związanych z przetwórstwem stali. Jedną z kluczowych wartości firmy WIT-METAL jest nastawienie na ciągły rozwój. WIT-METAL systematycznie inwestuje w rozbudowę parku maszynowego oraz zatrudnia wysokiej klasy specjalistów. W celu maksymalnego zwiększenia wydajności i efektywności pracy firma podjęła decyzję o wdrożeniu nowego systemu zarządzania procesami sprzedażowymi, logistycznymi i produkcyjnymi. WIT-METAL wybrał Sente jako partnera w realizacji projektu.

Wyzwania biznesowe

Współpraca z Sente rozpoczęła się w momencie, kiedy firma WIT-METAL była w trakcie rozbudowy hali produkcyjnej i instalacji (wdrażania) nowych maszyn do cięcia blachy laserem oraz plazmą/gazem. To jednak nie było wystarczające, aby sprostać rosnącemu popytowi. Firma otrzymywała coraz więcej zleceń od klientów. Rodziło to konieczność zarządzania produkcją na coraz większą skalę. Ilość maszyn tnących laserem/plazmą/gazem wzrastała z 3 do 5.

Dotąd planowanie i zarządzanie wysyłkami odbywało się na podstawie wypracowanych w firmie wzorów arkuszy excel i procedur. Jednak systematycznie zwiększająca się liczba zamówień od klientów oraz powiększający się park maszynowy sprawiły, że dotychczasowe metody przestały być wystarczające. Chcąc sprostać wymaganiom odbiorców i utrzymać wysoką jakość wyrobów, firma WIT-METAL zainwestowała w system zarządzania produkcją, logistyką i sprzedażą dostarczany przez Sente oraz integrację z rozwiązaniem służącym do planowania cięcia - Plant Manager.

Cele projektu

Główne cele, które stawiane były przed projektem wdrożenia systemu ERP, to:
  • pełna kontrola nad procesem produkcji
  • usprawnienie planowania i automatyzacja raportowania produkcji 
  • Integracja z systemem Plant Manager
  • umożliwienie płynnej ewidencji surowców i śledzenia ich partii zgodnie z normami ISO 
  • usprawnienie i zwiększenie kontroli wysyłek wyrobów i półproduktów z zakładu

Jednym z najistotniejszych aspektów wdrożenia było wsparcie rozwoju parku maszynowego poprzez integrację z systemami zarządzającymi pracą poszczególnych urządzeń. Rozwiązania Sente zostały zintegrowane z oprogramowaniem zarządzającym pracą laserów - Plant Manager. Dzięki temu raportowanie etapu wycinania w procesie produkcji odbywa się automatycznie. Projektując system dla firmy WIT-METAL, konsultanci Sente skupili się na maksymalnym uproszczeniu połączenia między systemem ERP a programem Plant Manager oraz na upłynnieniu przepływu informacji.

Rezultaty projektu

Jak podkreśla Andrzej Witczak, który koordynował projekt wdrożeniowy w firmie WIT-METAL, współpraca z Sente przyniosła firmie wiele korzyści:

Wdrożenie systemu ERP pozwoliło nam na pełną kontrolę nad procesem produkcji, usprawnienie planowania i raportowania produkcji, integrację z laserami, płynną ewidencję surowców, śledzenie partii zgodnie z normami ISO. Firma Sente przeprowadziła wdrożenie na bardzo wysokim poziomie, wykazując doskonałe przygotowanie merytoryczne i zaangażowanie pracowników.


Inwestując w zaawansowane maszyny i inteligentnie rozwiązania informatyczne, firma WIT-METAL zwiększyła wydajność poszczególnych etapów procesu produkcji. Współpraca z Sente i wdrożenie systemu ERP spowodowało duże odciążenie osób odpowiedzialnych za wystawianie dokumentów WZ: z 8 godzin dziennie do 30 minut dziennie. Efekty wdrożenia połączone z rozbudową fabryki to ponadto 55% wzrost liczby wytwarzanych detali oraz 45% wzrost ilości przetwarzanej blachy. W wyniku osiągniętych rezultatów, firma WIT-METAL planuje kroki rozwoju współpracy z Sente.

Źródło: www.sente.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top