sageWdrożenie Sage Symfonia ERP pozwoliło wszystkim spółkom Grupy Mojsiuk bezpiecznie, stabilnie i rzetelnie prowadzić księgi rachunkowe oraz sprawy kadrowo-płacowe. Umożliwiło również płynną wymianę danych z systemami typowymi dla motoryzacji.

 
 REKLAMA 
 KLIKNIJ I POBIERZ RAPORT ERP 
 
Grupa Mojsiuk ze Starych Bielic k. Koszalina to firma rodzinna, która powstała w 1979 roku i dziś należy do gigantów motoryzacyjnych w regionie. W jej skład wchodzą: Mojsiuk ASO Mercedes-Benz, Auto Mojsiuk KM ASO Honda, Mojsiuk Motor ASO Peugoet, Mojsiuk Centrum Blacharsko-Lakiernicze – jedno z największych i najnowocześniejszych w kraju. Grupa Mojsiuk sprzedaje ponad 1000 pojazdów rocznie i zatrudnia ponad 400 pracowników. Grupa od blisko 40 lat rośnie w siłę i wciąż dynamicznie się rozwija.

Zależało nam przede wszystkim na optymalizacji procesów finansowych i kadrowo-płacowych – w tym okresie szybko rosło zatrudnienie, zmieniało się prawo, wymagania importerów dotyczące sprawozdawczości, pojawiła się konieczność bieżącego raportowania i utworzenia działu controllingu. Wybraliśmy Sage Symfonia ERP przede wszystkim ze względu na rekomendacje firm motoryzacyjnych oraz stabilność rozwiązania i firmy. Kluczowy był też dostęp do wykwalifikowanych partnerów serwisowych, no i oczywiście najważniejsza sprawa - funkcjonalność systemu i łatwość integracji z naszym środowiskiem informatycznym - mówi Łukasz Hormański, członek zarządu firmy Mojsiuk.


Wyzwanie

W 2003 roku, w związku z dynamicznym rozwojem firmy i zapotrzebowaniem na szybką i czytelną informację zarządczą, firma zdecydowała o zakupie systemu Sage Symfonia ERP. W kolejnych latach spółka Mojsiuk rozwinęła się, powstały dodatkowe spółki obsługujące kolejne marki, w których również wprowadzono Sage Symfonia ERP. Podstawowy zestaw modułów został także rozszerzony o elektroniczne deklaracje, dzięki czemu firma mogła płynnie i bez opóźnień, od początku wprowadzenia zmian legislacyjnych, generować pliki JPK.

Rozwiązanie

Początkowo wdrożenie było dość skomplikowane, ze względu na złożoność całej organizacji, lecz dzięki dobremu zaplanowaniu procesu odbyło się bez większych problemów.

Specyfika branży sprawia, że firma Mojsiuk posiada także własne systemy wspierające obszary typowe dla motoryzacji, zintegrowane z Sage Symfonia ERP. Tak działa m.in. hurtownia danych obsługująca budżet sprzedażowy i serwisowy pojazdów. Hurtownia jest zintegrowana z Sage Symfonia Finanse i Księgowość, dzięki czemu następuje płynne przekazywanie danych między systemami.
Jest to dla nas kluczowe rozwiązanie, gdyż w branży motoryzacyjnej musimy mieć możliwość dobrego prognozowania sprzedaży i usług – od tego zależy m.in. nasze wynagrodzenie od importerów. Rozwiązanie Sage umożliwia nam zbieranie tych informacji na co dzień oraz raportowanie lub eksportowanie do zewnętrznego źródła, które je konsoliduje w ostateczną postać raportów wykonania budżetu – mówi Łukasz Hormański.


Ze względu na wielkość firmy i złożoność systemów, firma Mojsiuk ma własny dział IT, a jednocześnie korzysta ze wsparcia partnera Sage - firmy Complex - w obszarze utrzymania i rozwoju pakietów Sage Symfonia ERP. Complex odpowiada przede wszystkim za utrzymywanie aktualności technicznej systemów, po to by firma mogła w rzetelny sposób realizować procesy sprawozdawczości, między innymi budżetowej. Dodatkowo wspiera merytorycznie pracowników firmy Mojsiuk w przeprowadzaniu niektórych (bardziej złożonych) procesów kadrowo-płacowych w systemie informatycznym.

W obszarze kadr i płac zmiany przepisów są bardzo częste, stąd również często mamy do czynienia z aktualizacjami systemu. Możemy bardzo szybko pomóc klientowi w rozwiązaniu problemu, gdyż nasza firma mieści się niemal w sąsiedztwie siedziby Mojsiuk. Myślę, że właśnie ta bliskość wpływająca na niższe koszty obsługi i krótszy czas reakcji, jak też duża elastyczność z naszej strony, jest szczególnie doceniana przez naszego klienta. – mówi Marek Pawlak, współwłaściciel firmy Complex.


Wynik

System Sage Symfonia ERP pozwala firmie Mojsiuk i wszystkim jej spółkom bezpiecznie, stabilnie i rzetelnie prowadzić księgi rachunkowe oraz sprawy kadrowo-płacowe.

Dużym atutem jest elastyczność tego oprogramowania i duża baza różnego typu dodatkowych funkcjonalności i raportów dostosowanych do specyfiki naszej branży. Dla nas ważna jest też skalowalność systemu i możliwość jego ciągłego rozwoju, zapewniona przez producenta oprogramowania, w tym oczywiście dostosowanie do aktualnych przepisów - stwierdza Łukasz Hormański.


System Sage Symfonia ERP jest bardzo popularny w branży motoryzacyjnej i wiele firm z powodzeniem stosuje i poleca to rozwiązanie.

Źródło: www.sage.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top