Poli-Eco: Rekordowo szybkie wdrożenie SAP

4 miesiące trwało wdrożenie systemu SAP w kluczowych obszarach w firmie Poli-Eco z Żar. System uruchomiono w dziedzinie finansów, kontrolingu, gospodarki materiałowej oraz sprzedaży i dystrybucji. Wdrożenie przeprowadziła firma 7milowy należąca do grupy BCC.
 



– Wprowadzenie nowego systemu w tak krótkim czasie było możliwe dzięki rozwiązaniu SPRINT, będącemu prekonfigurowaną wersją systemu SAP. Dzięki odpowiedniej metodyce wdrożeniowej, SPRINT pozwala na uruchomienie systemu SAP przy znacznie zredukowanym czasie i kosztach – tłumaczy Norbert Wierbiłowicz, Kierownik Projektu z firmy 7milowy.

– Szybkie wdrożenie to dla nas znaczne oszczędności. Nie tylko w kosztach samego projektu, ale i w kosztach pośrednich, związanych głównie z mniejszym obciążeniem naszych pracowników – mówi Maria Ćwiklik-Konofalska, Prezes Zarządu Poli-Eco.  




Poli-Eco należy do największych w Polsce producentów wyrobów wykończeniowych z PCV. Produkuje listwy wykończeniowe do podłóg, obrzeża i listwy dla przemysłu meblarskiego oraz profile uszczelniające dla przemysłu chłodniczego. Zakłady produkcyjne mieszczą się w Żarach i Szprotawie, natomiast w Pile, Sosnowcu i Otwocku działają przedstawicielstwa handlowe.

Szybsze wdrożenie podyktowane było również potrzebą pilnego wprowadzenia narzędzi kontrolingowych.

Analiza informacji spływających z naszych oddziałów zabierała dużo czasu. Podobnie zebranie wiedzy o kosztach i ich strukturze. Obecnie dane na temat sprzedaży zapisywane są bezpośrednio w systemie, co daje nam na bieżąco możliwość śledzenia wyników sprzedaży oraz oceny rentowności poszczególnych produktów – dodaje Ćwiklik-Konofalska.  



 
Zawansowane narzędzia kontrolingowe w systemie SPRINT dają możliwość efektywnego zarządzania majątkiem obrotowym i bieżącej analizy płynności finansowej firmy. Zintegrowany mechanizm symulacji i kalkulacji kosztów umożliwia szybkie identyfikowanie różnic między sytuacją rzeczywistą a prognozowaną i w konsekwencji podjęcie natychmiastowych działań korygujących.

Poli-Eco skorzystało z doświadczeń innych firm, które wdrażały system SAP – ocenia Dorota Łukowska, Kierownik wdrożenia SAP w Poli-Eco. – Doszliśmy do wniosku, że nie opłaca nam się projektowanie systemu od podstaw. Lepszym rozwiązaniem było przyjęcie tzw. dobrych praktyk biznesowych zwartych w Sprincie np. w dziedzinie polityki cenowej czy zarządzania kontaktami z klientem.  




7milowy swoją ofertę kieruje do dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw średniej wielkości, wpisując się w światową inicjatywę SAP pod nazwą mySAP All-in-One. W ubiegłym roku firma zawarła 6 kontraktów na wdrożenia SPRINT. Biorąc pod uwagę te kontrakty (a także wcześniejsze wdrożenia SPRINT prowadzone przez BCC) rozwiązanie SPRINT jest najczęściej wybieranym systemem z zamodelowanymi procesami biznesowymi w Polsce. Zrealizowane lub rozpoczęte do końca 2005 roku wdrożenia SPRINT obejmują w sumie 32 podmioty. Dzięki wdrożeniu w Grupie Scaninter, SPRINT stał się również pierwszym polskim pakietem mySAP All-in-One wykorzystanym za granicą.

Poli-Eco Tworzywa Sztuczne Sp. z o.o. jest jednym z największych w Polsce producentów wyrobów wykończeniowych z PCV. Produkty są oferowane na rynku pod nazwą handlową KORNER. Poli-Eco działa w ramach trzech branż: budownictwa (listwy wykończeniowe dla różnego rodzaju pokryć podłogowych), meblarstwa (obrzeża i listwy wykończeniowe); profili uszczelniających dla przemysłu chłodniczego. Firma działa zgodnie ze standardami certyfikatu ISO 9001:2000 i wytwarza swoje produkty na bazie wysokiej klasy surowców z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii. Sprzedaż prowadzona jest nie tylko w Polsce, ale głównie na rynkach wschodnich: w Rosji, na Ukrainie, Białorusi i w Kazachstanie, gdzie marka Korner jest najlepiej rozpoznawalną marką w branży. Poli-Eco zamierza w najbliższym czasie rozszerzyć dystrybucję swoich produktów i oferować je także na rynkach Europy Zachodniej. Więcej informacji: www.poli-eco.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top