erp dzisiaj 5

Multiagencja CUK Ubezpieczenia Sp. z o.o. Sp. k. to lider w branży ubezpieczeniowej, dynamicznie rozwijający sieć placówek franczyzowych na terenie całego kraju. Swoim partnerom gwarantuje dostęp do oferty 30 Towarzystw Ubezpieczeniowych.
 
REKLAMA:
2018 03 16 Oracle Code Conference POLAND banner 350x350
 
 
W maju 2016 roku spółka rozpoczęła wdrożenie systemu klasy business intelligence/ corporate performance management – EURECA, autorstwa wrocławskiej firmy Controlling Systems.

Celem uruchomienia systemu Eureca było usprawnienie oraz automatyzacja procesu raportowania i budżetowania. Zadania w tych obszarach były realizowane z wykorzystaniem arkuszy kalkulacyjnych, a dane były pobierane z niezależnych systemów finansowo-księgowych (Comarch Optima) i sprzedażowych. Przy skali działalności firmy, tworzenie aktualnych i czytelnych raportów, ich dystrybucja oraz pracochłonność związana budżetowaniem stanowiła bolączkę dla spółki.

Wdrożenie trwało 4 miesiące, w tym czasie konsultanci systemu Eureca przy współpracy z klientem zintegrowali dane i zautomatyzowali ich pobieranie, utworzyli struktury budżetowe, raporty sprzedażowe i pulpity dla menadżerów i zarządu spółki. W efekcie uzyskano pełną automatyzację procesów, dzięki czemu managerowie i controllerzy mogą zajmować się analizą danych, planowaniem i podejmowaniem działań zamiast żmudnym pozyskiwaniem informacji.

W trakcie wdrożenia konsultanci z firmy Controlling wpierali Klienta swoją wiedzą zarówno z dziedziny controllingu, finansów jak i IT.

Źródło: Controlling Systems

PODOBNE


loading...