Firma Veeam podczas poświęconej nowoczesnej ochronie danych konferencji VeeamON 2022 zaprezentowała plany rozwoju produktów w drugiej połowie 2022 roku. Przedstawiono m.in. nadchodzące aktualizacje platformy do ochrony danych we wszystkich środowiskach – chmurowych, wirtualnych, SaaS, Kubernetes i fizycznych.


 REKLAMA 
 Wdrażasz KSeF w firmie 


Zaprezentowano również kluczowe innowacje w zakresie rozwiązań chmurowych (dla AWS, Azure i Google Cloud) oraz oferty SaaS (Microsoft 365 i Salesforce), a także głębszą integrację rozwiązania Kasten by Veeam K10 dla Kubernetes oraz oczekiwaną dwunastą wersję Veeam Backup & Replication.

Pomagamy prawie 450 tys. klientom na całym świecie chronić dane przed cyberatakami, aby zredukować przestoje i utratę informacji – podkreśla Danny Allan, dyrektor ds. technicznych w firmie Veeam. – Rozwiązania Veeam umożliwiają bezpieczne tworzenie kopii zapasowych i zarządzanie nimi, a także odzyskiwanie danych w dowolnym miejscu w chmurze hybrydowej. Veeam pomaga firmom bezpiecznie przejść do chmury bez ryzyka uzależnienia się od jednego środowiska dzięki mobilności w chmurze. To definicja nowoczesnej ochrony danych. Nasze innowacyjne podejście i rozwój będą zauważalne podczas VeeamON 2022. Wyznaczamy najwyższe standardy produktów i odpowiadamy na potrzeby klientów w zakresie ponownego definiowania bezpieczeństwa, zapewniania odporności na zagrożenia i dostarczania rozwiązań gotowych na przyszłe wyzwania.


Veeam Backup & Replication v12 Rozwiązanie Veeam Backup & Replication v11 zostało pobrane ponad 850 tys. razy. Firma Veeam kontynuuje innowacje i rozbudowę zestawu funkcji, wprowadzając oczekiwaną wersję Veeam Backup & Replication v12. Nowe funkcjonalności w obszarach związanych z chmurą i bezpieczeństwem zostały zaprezentowane po raz pierwszy na konferencji VeeamON 2022. Zwiększają one możliwości, których potrzebują klienci w stale zmieniającym się krajobrazie IT. Nowe możliwości to między innymi:
  • dodatkowe funkcje przyspieszające działanie chmury, w tym bezpośredni zapis do obiektowej pamięci masowej i agentów w chmurze;
  • funkcja niezmienności w każdym miejscu, zapewniająca większą kontrolę w celu szybszego odzyskiwania danych po ataku ransomware i ochrony przed cyberzagrożeniami;
  • dodatkowe wsparcie i rozwój aplikacji korporacyjnych ułatwiają ich utrzymanie (tzw. operacje 2-go dnia) i optymalizują pod kątem wydajności i skalowania;
  • scentralizowana widoczność i zarządzanie ochroną danych w Kubernetes, dzięki nowej wtyczce Veeam Backup & Replication dla rozwiązania Kasten by Veeam K10 V5.0.

W obliczu rosnącej skali cyberzagrożeń, wykładniczego wzrostu ilości informacji i wdrażania rozwiązań chmurowych, ochrona danych i skalowalnych systemów, niezależnie od ich lokalizacji, stała się koniecznością dla firm każdej wielkości, na całym świecie – wskazuje Christophe Bertrand, dyrektor programowy w ESG Research. – Z naszych badań wynika, że w przypadku danych w chmurze, aplikacji, usług kontenerowych i platform typu as-a-service, występują istotne luki w ochronie danych – a tym samym znaczne ryzyko ich utraty. Dlatego nowa wersja rozwiązania Veeam V12 jest tak potrzebna: nie tylko bazuje na sprawdzonej platformie, ale także rozszerza możliwości ograniczania ryzyka biznesowego, dzięki lepszemu odzyskiwaniu danych i zwiększeniu bezpieczeństwa skalowalnych systemów.


Veeam Backup for Microsoft 365 v7

Firma Veeam zaprezentowała również zaawansowane funkcje monitorowania i raportowania w ramach nadchodzącej siódmej wersji Veeam Backup for Microsoft 365, która ma się pojawić jeszcze w tym roku. Jako czołowe na rynku rozwiązanie do kopii zapasowych dla Microsoft 365, z ponad 11 mln użytkowników posiadających płatną umowę, nowa wersja będzie zawierała funkcje monitorowania i raportowania klasy korporacyjnej dzięki integracji z Veeam ONE. Wbudowana analityka danych pomoże utrzymać sprawne działanie systemów i infrastruktury. Veeam Backup for Microsoft 365 v7 zapewnia:
  • całkowitą widoczność: pojedynczy widok dla całej architektury i komponentów kopii zapasowych Microsoft 365; 
  • proaktywne zarządzanie: alerty w czasie rzeczywistym, umożliwiające szybkie rozwiązywanie problemów związanych z lukami w danych; 
  • SLA: szczegółowe raporty gwarantują pewność ochrony i bezpieczeństwo.
Veeam Backup dla Salesforce

Po sukcesie produktu dla Microsoft 365 firma Veeam zapowiada udostępnienie rozwiązania Veeam Backup for Salesforce – oczekiwane uzupełnienie oferty Veeam. Dzięki możliwości tworzenia kopii zapasowych w chmurze i lokalnie, nowe rozwiązanie eliminuje ryzyko utraty danych i metadanych z serwisu Salesforce. Najważniejsze cechy rozwiązania to:
  •  kontrola i elastyczność: zarządzanie własnymi danymi, unikanie uzależnienia od kopii zapasowych i pamięci masowej oraz wdrażanie środowiska kopii zapasowych w dowolnym miejscu; 
  • tworzenie kopii zapasowych i odzyskiwanie danych w środowisku Salesforce: zbudowane specjalnie dla Salesforce przy użyciu natywnych interfejsów API; przywracanie rekordów, hierarchii, pól, plików i metadanych w Salesforce;
  • szybkie odzyskiwanie danych po utracie: ochrona przed błędami ludzkimi, problemami z integracją i innymi scenariuszami utraty danych w Salesforce.

Cieszę się, że na konferencji VeeamON 2022 będę mógł po raz pierwszy zaprezentować innowacje naszym klientom i partnerom – dodaje Danny Allan. – W pierwszym kwartale 2022 r. Veeam przeniósł więcej danych do chmury niż w całym 2020 r. Dowodzi to, że firmy potrzebują lepszej mobilności danych, ekosystemu współpracy i hybrydowych rozwiązań. Rozumiemy ważną rolę, jaką pełnią dane w rozwiązywaniu światowych wyzwań, zmienianiu biegu historii i ich wpływ na człowieka. Przechowywanie tych danych dla setek tysięcy firm na całym świecie to odpowiedzialność. To zaszczyt, że została nam ona powierzona.


Źródło: Veeam

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top