Bezpieczna komunikacja jest ważna dla wszystkich. Są jednak grupy zawodowe czy też branże, dla których istota bezpieczeństwa jest bardzo ważna – należą do nich przede wszystkim kluczowi menadżerowie i działy sprzedaży odpowiedzialne za transakcje idące w miliony, prawnicy, osoby związane z bankowością prywatną, maklerzy, zarządzający przedsiębiorstwami, osoby odpowiedzialne za finanse spółek… można wymieniać długo. Wystarczy pomyśleć, co stałoby się, gdyby informacja, którą przesyłamy mailem albo komunikatorem trafiła w ręce konkurencji czy przeciwną stronę w procesie sądowym. Chronione szczególnie powinny być wyciągi bankowe firm, projekty badawczo-rozwojowe, oferty i umowy handlowe.

 REKLAMA 
 Wdrażasz KSeF w firmie 
 
Istniejące rozwiązania, włączając tradycyjną pocztę elektroniczną i tradycyjne komunikatory nie są bezpieczne. Odpowiedzią na te problemy jest Cypherdog. Cypherdog to narzędzie do bezpiecznego przesyłania szyfrowanych plików, szyfrowany storage w chmurze, szyfrowanie lokalne zasobów oraz komunikator (aktualnie w wersji desktop, w ciągu paru tygodni na urządzeniach mobilnych).

Po co używać Cypherdoga? Po to, aby uniknąć cyberzagrożeń (chociażby invoice hacking, czyli zmian numerów kont w fakturach, podmienianiu ich i finalnie płaceniu przestępcom, a nie właściwym dostawcom. Szacunek FBI mówi o kwotach idących w miliardy dolarów rocznie w USA, a również w Polsce byliśmy świadkami wielu spektakularnych przypadków). Cypherdog to przeciwdziałanie szpiegostwu gospodarczemu (przejęcie ofert sprzedaży wysyłanych mailem, umów, sprawozdań finansowych spółek, negocjacji i ustaleń, dokumentacji technicznej - badania i rozwój, patenty, strategii, planów) - które przejmie konkurencja i zrobi z nich użytek, zgodność z RODO (szyfrowanie lokalne, kopia zapasowa w chmurze, szyfrowanie przesyłanych danych), konstytucyjne prawo do bezpieczeństwa, anonimowości i poufności komunikacji.

Przewagą Cypherdog nad istniejącymi rozwiązaniami to przede wszystkim brak "trzeciej strony" (czyli wszelkich SMSów, wiadomości pocztowych, potwierdzania tożsamości przez potentatów technologicznych takich jak Facebook, Google i Microsoft, centrów certyfikacyjnych i agend rządowych). Do treści komunikacji nie ma dostępu nikt poza nadawcą i odbiorcą, gdyż stosowane jest szyfrowanie jest end-to-end.

Bezpieczeństwo danych klientów systemu Cypherdog bazuje na poufności ich kluczy prywatnych. Klucz prywatny każdego użytkownika generowany jest jedynie przez aplikacje klienckie z wykorzystaniem algorytmu RSA i jest dodatkowo szyfrowany hasłem klienta. Najważniejszą zasadą implementowaną przez wszystkie komponenty systemu jest zasada bezwzględnej ochrony klucza prywatnego – klucz ten ani żadna jego część nigdy nie opuszcza urządzenia użytkownika. To jedyny i najlepszy sposób na zapewnienie poufności danych w systemie.

Unikalność rozwiązania poparta jest złożonymi wnioskami patentowymi w USA dotyczącymi metod deszyfrowania plików i weryfikacji tożsamości nadawcy w trybie offline bez użycia centrum certyfikacyjnego oraz metod szyfrowania treści wiadomości i metadanych wiadomości.

Źródło: Cypherdog

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top