F5 Networks i Shape Security ogłosiły ostateczne porozumienie, na mocy którego F5 przejmie wszystkie wyemitowane i pozostające w obiegu akcje spółki Shape o całkowitej wartości około 1 mld USD. Shape, lider w dziedzinie zapobiegania oszustwom i nadużyciom, wnos do usług aplikacyjnych F5 ochronę przed atakami zautomatyzowanymi oraz oszustwami – chroni cyfrowe doświadczenia klientów. Strategiczne przejęcie przyśpiesza tempo wzrostu F5 i więcej niż podwaja potencjał jego rynku w obszarze ochrony.

 REKLAMA 
 KLIKNIJ I POBIERZ RAPORT ERP 
 
Shape obsługuje największe banki, linie lotnicze, detalistów oraz agencje rządowe. Oferuje rozwiązania ochrony przeciw botom, oszustwom i nadużyciom, a polem eksperckim spółki jest obrona przed atakami polegającymi na kradzieży danych uwierzytelniających do przejmowania kont online. Shape zbudował zawansowaną platformę wykorzystującą uczenie maszynowe, sztuczną inteligencję oraz analitykę bazującą na chmurze do ochrony przed atakami omijającymi inne zabezpieczenia i narzędzia kontroli przed oszustwami.

Przejęcie łączy wiedzę F5 w zakresie ochrony aplikacji w środowiskach wielochmurowych z możliwościami Shape w obszarze zapobiegania oszustwom i nadużyciom, co zapewnia organizacjom wszechstronną ochronę aplikacyjną.

Platforma Shape, korzystając z analityki opartej na chmurze, bada przepływ danych od użytkownika do aplikacji rozróżniając dobry ruch od złośliwego. Oferta Shape jest idealnym uzupełnieniem dla usług F5 obecnych w infrastrukturach aplikacyjnych ponad 80% przedsiębiorstw z listy Fortune 500. F5 i Shape wspólnie redukują czas i środki potrzebne organizacjom do wprowadzenia światowej klasy ochrony online przeciw oszustwom i nadużyciom.

Od firm, z którymi współpracujemy wiemy, że aplikacje mają kluczowe znaczenie dla ich działalności. Muszą więc bez zakłóceń dostarczać maksymalną wartość biznesową i najlepsze doświadczenie, jednocześnie chroniąc dane i prywatność użytkownika. Doświadczenie użytkownika zdegradowane poprzez oszustwo czy nadużycie, przekłada się na straty w przychodach, obniżenie wartości marki, gdy klienci przenoszą się do konkurencji – mówi Francois Locoh-Donou, F5 Network President and CEO.


Razem dostarczymy wszechstronną ochronę aplikacyjną od punktu, w którym aplikacje są tworzone, do ich interakcji z konsumentem, czyli od kodu do klienta – dodaje Locoh-Donou. Otwieramy się na szybko rosnący rynek wielkości 4 mld dolarów, na którym możliwości oparte na uczeniu maszynowym oraz sztucznej inteligencji od Shape poszerzą naszą ofertę usług aplikacyjnych i zoptymalizują potencjał ochrony aplikacji klienckich w coraz bardziej złożonych środowiskach multi-cloud.

Od czasu założenia Shape obserwujemy powtarzający się wzór: klienci sięgają po technologie F5 dla dostarczania i uruchamiania swoich aplikacji – mówi Derek Smith, współzałożyciel i CEO Shape. W głębokiej integracji platformy F5 z naszymi rozwiązaniami połączymy dostarczanie i ochronę aplikacji z zapobieganiem oszustwom oraz nadużyciom online. Wspólnie, wpisując się w globalną strategię rynkową F5, możemy chronić przed wyrafinowanymi atakami i złośliwym ruchem znacząco więcej aplikacji klienckich i ich użytkowników.
< BR>
Po sfinalizowaniu akwizycji, Derek Smith z zespołem kierowniczym dołączą do zespołu managerskiego F5. Siedziba Shape nadal mieścić się będzie w Santa Clara.

Źródło: F5 Networks

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top