loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
18 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 46 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

oracle 120Oracle poinformował o wprowadzeniu na rynek produktu Java Card 3.1 — najnowszej wersji jednej z najpopularniejszych na świecie otwartych platform aplikacyjnych wykorzystywanych do zabezpieczania szczególnie wrażliwych urządzeń.


 REKLAMA 
 SNT 
 
Obszerna aktualizacja pozwala bardziej elastycznie spełniać wymagania sprzętowe i w zakresie bezpieczeństwa, dotyczące zarówno dotychczas stosowanych układów scalonych, jak i rozwijających się technologii związanych z Internetem Rzeczy (ang. Internet of Things — IoT). Nowe funkcje wprowadzone w wersji 3.1 wychodzą naprzeciw oczekiwaniom różnych sektorów rynku - od telekomunikacji i obsługi płatności po motoryzację i elektronikę.

Technologia Java Card pozwala stworzyć bezpieczne środowisko pracy dla aplikacji działających na kartach procesorowych i w innych zaufanych urządzeniach dysponujących ograniczoną ilością pamięci i mocą obliczeniową. Każdego roku do użytku trafia blisko sześć miliardów urządzeń opartych na technologii Java Card, co oznacza, że jest ona jedną z najpopularniejszych platform oprogramowania, która umożliwia uruchamianie usług zabezpieczeń na kartach procesorowych i w układach typu secure element wykorzystywanych do ochrony smartfonów, kart bankowych i usług administracji publicznej.

Do nowych zastosowań technologii Java Card zaliczają się między innymi:

Inteligentne liczniki i przemysłowe urządzenia IoT. Technologia Java Card jest stosowana w coraz bardziej zaawansowanych inteligentnych licznikach i bramach IoT w celu uwierzytelniania inteligentnych usług miejskich lub firmowych oraz zapewnienia ochrony danych uwierzytelniających poszczególnych urządzeń.

Urządzenia elektroniczne. Technologia Java Card pomaga zapewnić bezpieczeństwo urządzeń przeznaczonych do noszenia na sobie, a przy tym umożliwia elastyczne dodawanie i aktualizowanie usług.

Motoryzacja. Producenci samochodów mogą korzystać z silnych zabezpieczeń opartych na technologii Java Card do ochrony systemów montowanych w pojazdach przed atakami fizycznymi i sieciowymi.

Urządzenia połączone z chmurą. Zastosowanie technologii Java Card w urządzeniach podłączonych do chmury umożliwia dostęp do sieci 5G i NBIoT oraz zapewnia silne uwierzytelnianie w chmurze IoT.

Wśród nowych funkcji i możliwości należy wymienić:

Wdrażanie usług zabezpieczeń na brzegu sieci z szybkością właściwą dla środowisk IoT. Platforma Java Card 3.1 umożliwia tworzenie usług zabezpieczeń, które można przenosić między wieloma różnymi urządzeniami zabezpieczającymi IoT.

Wyspecjalizowane funkcje IoT. Na platformie Java Card 3.1 wprowadzono nowe interfejsy API i zaktualizowane funkcje kryptograficzne, które odpowiadają na potrzeby związane z bezpieczeństwem urządzeń IoT oraz ułatwiają projektowanie aplikacji zabezpieczających, takie jak poświadczanie bezpieczeństwa urządzeń.

Rozszerzenia dla programistów. Platforma Java Card obejmuje cały zestaw narzędzi do tworzenia nowych usług i aplikacji. Rozszerzony format plików upraszcza wdrażanie aplikacji oraz aktualizację i utrzymanie kodu.

Java Card to niezwykle popularna i ciesząca się powszechnym zaufaniem platforma zabezpieczeń, w oparciu o którą działają niezliczone urządzenia stosowane w wartej miliardy dolarów branży kart procesorowych i układów secure element” — powiedział Florian Tournier, dyrektor ds. technologii Java Card w firmie Oracle. „Wersja 3.1 umożliwia wdrażanie aplikacji zabezpieczających i aplikacji karty SIM w tym samym układzie scalonym, a tym samym stosowanie usług zabezpieczeń w wielu różnych sieciach, od sieci NB-IoT po sieci 5G, oraz w szerokiej gamie urządzeń.


Źródło: www.oracle.com/pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top