loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
18 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 46 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

suncode logoCzym jest SSL? Jakie korzyści niesie przekierowanie ruchu z HTTP na HTTPS? Pomysł, aby szyfrować dane przesyłane pomiędzy przeglądarką a serwerem strony internetowej sięga początku lat 90-tych XX wieku. HTTPS stał się światowym standardem w internetowej bankowości oraz e-commerce, prawidłowo wdrożony pozytywnie wpływa na pozycjonowanie i wyszukiwanie przez Google. Przez takie serwisy jak Facebook jest on wręcz wymagany do zintegrowania z prowadzonym sklepem internetowym.


 REKLAMA 
 SNT 
 
Uruchomienie szyfrowania transmisji danych wymaga zakupu certyfikatu SSL lub TSL, (dostępne są również darmowe wersje) oraz jego implementacji. Wyróżniamy 3 grupy certyfikatów: DV (Domain Validation - uwierzytelnianie podstawowe), OV (Organization Validation - uwierzytelnianie rozszerzone) i EV (Extended Validation - najsilniejsza weryfikacja tożsamości podmiotu zamawiającego certyfikat). HTTPS zapewnia trójstopniową ochronę - zaszyfrowanie wymienianych danych, ich integralność (dane z/do przeglądarki nie mogą zostać zmodyfikowane przez osoby trzecie) oraz zapewnienie użytkownika, że przegląda wybraną przez siebie stronę. Certyfikaty są niezawodne - ochrona przez SSL oparty na protokole TSL 1.2 nie została do tej pory w żaden sposób złamana, co podkreśla wielu specjalistów ds. bezpieczeństwa.

Zastosowanie certyfikatu SSL/TSL wskazane jest w sytuacji, gdy mamy do czynienia z szeroko pojętym wykorzystaniem/przetwarzaniem danych osobowych. GIODO udzielił pozytywnej rekomendacji certyfikatom SSL w kontekście wymogu stosowania zabezpieczenia kryptograficznego dla urządzeń i systemów informatycznych służących do przetwarzania danych osobowych, co nie jest bez znaczenia w kontekście przepisów wchodzących w życie z dniem 25 maja 2018. Należy pamiętać również, że SSL nie może być traktowany jako jedyne zabezpieczenie środowiska informatycznego, jednak patrząc z perspektywy kosztów - jest on relatywnie tani.

Praca użytkownika z wykorzystaniem przeglądarki jest obecnie jednym z podstawowych wymogów stawianych przez biznes wobec dostawców nowoczesnych systemów informatycznych. Cyfrowa transformacja, jaka zachodzi w polskich przedsiębiorstwach skupiona jest wokół rozwiązań przeglądarkowych. Od pewnego czasu obserwujemy wzrost liczby instalacji certyfikatów SSL w celu zabezpieczenia transmisji danych pomiędzy użytkownikiem systemu Plus Workflow a serwerem. Dobór klucza odpowiedniej długości stanowi wyzwanie dla działu IT, gdyż może pogorszyć czas ładowania strony www. Właściwe zarządzanie dostępnymi zasobami zniweluje dyskomfort użytkownika systemu.

@Suncode rekomenduje zastosowanie certyfikatów SSL/TSL w celu dodatkowego zabezpieczenia systemów klasy workflow/DMS.

Źródło: www.suncode.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top