loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

oracle 120Na szczycie listy życzeń każdego rekrutera znajduje się pula idealnych kandydatów. Znalezienie odpowiednich pracowników z odpowiednim wykształceniem, kompetencjami i doświadczeniem może być żmudnym i czasochłonnym zadaniem zarówno dla działu kadr, jak i rekrutacji. A to oczywiście dopiero początek, bo potem następują jeszcze rozmowy o pracę, przesiewanie kandydatów, sprawdzanie referencji, przedstawianie ofert pracy, wdrażanie itp.

 REKLAMA 
 snt ile kosztuje wdrozenie erp 
Na szczęście nowe technologie takie jak sztuczna inteligencja (AI) i automatyczne uczenie (ML) mogą usprawnić procesy, które dotychczas były wykonywane ręcznie, i pomóc specjalistom z działów kadr i rekrutacji przeznaczyć więcej czasu na to, co jest naprawdę ważne. Nowe narzędzia wykorzystujące AI i ML, takie jak funkcja Oracle Best-Fit Candidate, mogą pomóc przedsiębiorstwom inteligentniej wyszukiwać kandydatów, zwiększyć skuteczność zatrudniania i oszczędzić sporo czasu.

Proaktywne podejście

Włączenie technologii opartych na sztucznej inteligencji do strategii rekrutacji pozwala firmie przyjąć proaktywne, a nie reaktywne podejście do tego procesu. Zamiast tracić czas na przeglądanie setek CV i listów motywacyjnych nadesłanych w odpowiedzi na ogłoszenie o pracę, firmy mogą go przeznaczyć na strategiczne wyszukiwanie kandydatów, o których już wiedzą, że nadają się na dane stanowisko. Rozwiązania AI mogą pomóc zidentyfikować kandydatów, którzy pasują do czynników sukcesu związanych z danym stanowiskiem i zachęcić ich do aplikowania. Proaktywna komunikacja i ukierunkowane kampanie umożliwiają efektywne wyszukiwanie i nawiązywanie bezpośredniego kontaktu z odpowiednimi kandydatami już od samego początku.

Większa skuteczność zatrudniania i mniejsza rotacja pracowników

Zatrudnienie nieodpowiedniej osoby to jak dostanie rózgi pod choinkę. Według Departamentu Pracy Stanów Zjednoczonych zatrudnienie niewłaściwego pracownika kosztuje firmę co najmniej 30% jego zarobków w pierwszym roku pracy. A koszty finansowe to przecież nie wszystko — źle dobrani pracownicy mogą również wywrzeć duży wpływ na morale i produktywność innych pracowników i całych zespołów. Na szczęście technologie AI i ML mogą zminimalizować takie ryzyko dzięki usprawnieniu procesu zatrudniania.

Dopasowywanie kandydatów za pomocą AI jest wzbogacone o szeroki zestaw danych kadrowych, aby znaleźć kandydatów podobnych do pracowników, którzy odnieśli sukcesy na podobnych stanowiskach w firmie. Zwiększa to jakość kandydatów i zmniejsza rotację personelu dzięki lepszym procesom oceny, które wykraczają poza tradycyjne dopasowywanie kandydatów do profili zawodowych i uwzględniają również takie czynniki jak prawdopodobieństwo akceptacji oferty pracy, czy przewidywana wydajność i oczekiwany czas pracy w firmie. Funkcje ML cały czas się uczą w celu redukowania odchyleń, udzielania rekomendacji i wybierania właściwych kandydatów spośród dużej puli aplikacji.

Oszczędność czasu

Na koniec warto wspomnieć o tym, co dla wielu osób stanowi największą zaletę wykorzystania narzędzi AI w rekrutacji — pozwalają one oszczędzić czas. Usprawniając procesy dotychczas wykonywane ręcznie, takie jak przeglądanie CV, narzędzia AI i ML dają rekruterom więcej czasu na przeprowadzanie rozmów o pracę i zatrudnianie pracowników. Systemy oparte na AI mogą również usprawnić procesy poprzez zaproponowanie kilku innych kandydatów, dzięki czemu rekruter może na początku skupić się na odpowiednich osobach.

Technologie AI i ML jako sprzymierzeńcy działu kadr

Podsumowując, narzędzia AI i ML umożliwiają specjalistom inteligentniejszą pracę za pomocą technologii. Celem sztucznej inteligencji nie jest zastąpienie ludzi w procesach kadrowych czy rekrutacyjnych, tylko pomaganie im w robieniu tego, co robią najlepiej.

Warto traktować te narzędzia jako pomocników działu rekrutacji, którzy pomagają znaleźć idealnego kandydata w gąszczu wszystkich którzy się zgłaszają, zwiększyć skuteczność zatrudniania oraz oszczędzać czas i zasoby.

Autor: Gretchen Alarcon, wiceprezes Oracle ds. strategii Oracle HCM Cloud
Źródło: www.oracle.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top