PSI Polska wdroży system PSIasm w K-FLEX, polskim oddziale międzynarodowej firmy produkcyjnej, specjalizującej się w wytwarzaniu elastycznych materiałów izolacyjnych i akustycznych.

 REKLAMA 
 Wdrażasz KSeF w firmie 
 
Zakład produkcyjny K-FLEX POLSKA w Wieleninie-Kolonii jest obecnie najdynamiczniej rozwijającym się zakładem produkcyjnym w całej Grupie K-FLEX. Po ostatniej rozbudowie zajmuje powierzchnię ponad 50 000 m² i dorównuje wielkością innym wiodącym zakładom Grupy – w Stanach Zjednoczonych czy Chinach. Wytwarzane w Polsce produkty izolacji kauczukowych, polietylenowych i z wełny mineralnej znajdują zastosowanie w instalacjach klimatyzacyjnych, chłodniczych, wentylacyjnych, wodociągowych czy centralnego ogrzewania; w budownictwie, transporcie, przemyśle petrochemicznym czy energetyce. Ponad 90% produkcji to eksport, głównie na rynki krajów Europy Zachodniej.

K-FLEX od lat stawia na rozwój i innowacje. Przy dynamicznie rosnącej produkcji konieczne jest efektywne harmonogramowanie produkcji i kontrola jej realizacji, a dotychczasowe rozwiązania nie zapewniały firmie wystarczających możliwości w tym zakresie. Dlatego zdecydowano się na wdrożenie platformy PSIasm, której moduł APS pozwoli na harmonogramowanie zleceń i operacji w oparciu o aktualny stan i rzeczywiste możliwości produkcyjne, a moduł MES zapewni monitorowanie wydajności produkcji, m.in. poprzez monitorowanie wskaźników OEE (całkowitej efektywności wyposażenia) i OLE (całkowitej efektywności pracy).

Ze względu na globalny charakter naszego przedsiębiorstwa szukaliśmy rozwiązania, które docelowo będziemy mogli zaimplementować także w innych naszych zakładach na świecie. PSIasm oferuje funkcje, które zaspokoją nasze bieżące i przyszłe potrzeby, a firma PSI zapewni nam rozszerzenie systemu z zakładu polskiego na inne zakłady produkcyjne w grupie K-FLEX. Dzięki możliwościom PSIasm będziemy mogli zaoferować klientom jeszcze więcej korzyści wynikających ze wzrostu efektywności produkcji”– mówi Bartłomiej Gröbner, Dyrektor Zarządzający z K-FLEX Polska.


K-FLEX Polska oczekuje szybkich efektów wdrożenia systemu PSIasm, dlatego też zdecydowano się na zwinne podejście polegające na uruchomieniu standardowych, najważniejszych funkcjonalności PSIasm, a następnie stopniowe rozszerzanie wdrożenia o kolejne obszary. Dzięki takiej metodyce wdrożenie systemu (od momentu podpisania umowy do uruchomienia produkcyjnego) zrealizowane zostanie dwa razy szybciej niż przeciętne wdrożenie systemów klasy APS/MES. Bogata funkcjonalność PSIasm gwarantuje osiągnięcie oczekiwanego przez K-FLEX efektu podniesienia efektywności produkcji, a zwinna metodyka wdrożenia pozwoli zoptymalizować koszty projektu i szybko dostarczyć rozwiązanie dopasowane do potrzeb.

Innowacyjne rozwiązania zawarte w platformie PSIasm doceniane są przez wiodące w swoich branżach przedsiębiorstwa. Jesteśmy zaszczyceni faktem, że firma K-FLEX wybrała rozwiązanie PSIasm do podniesienia efektywności swoich procesów produkcyjnych” – mówi Aleksander Faleńczyk, Senior Sales Manager w PSI Polska.


Źródło: PSI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top