Firma Dubiel Vitrum to producent szklanych wyrobów, m.in.: luster, szkieł budowlanych i specjalnych, mebli, płytek. Firma realizuje również projekty indywidualne, w których szkło wykorzystywane jest jako materiał konstrukcyjny lub element wyposażenia. Produkcja różnego rodzaju wyrobów wymaga nie tylko nowoczesnych maszyn do obróbki szkła, ale również innowacyjnych systemów wspomagających sterowanie całym procesem produkcyjnym. W trosce o szybkość realizacji zamówień, a tym samym zwiększenie zadowolenia obecnych i przyszłych klientów, zakład produkcyjny Dubiel Vitrum zdecydował się wybrać oferowany przez nas system Asprova klasy APS do planowania i harmonogramowania produkcji.


 REKLAMA 
 Wdrażasz KSeF w firmie 
 
eq
Firma eq system udzieliła nam dużego wsparcia na poziomie wyboru odpowiedniego systemu – a to według nas klucz do sukcesu. Nad wyborem odpowiedniego rozwiązania zastanawialiśmy się kilka lat. Jednak profesjonalne podejście oraz bardzo duża wiedza ekspertów z eq system w zakresie planowania i harmonogramowania produkcji pozwoliła nam dostrzec ogromny potencjał właśnie w tym systemie. Dzisiaj jestem przekonany, że to był dobry wybór, a Asprova APS pozwoli nam trafniej podejmować decyzje, które wpływają na realizację naszych celów biznesowych – komentuje Leszek Dubiel – zastępca dyrektora Dubiel Vitrum.


W zakładzie produkcyjnym Dubiel Vitrum codziennie realizowane są zaawansowane projekty, które wymagają równie zaawansowanych systemów do realizacji produkcji. Dotychczasowo planowanie odbywało się ręcznie i było wspierane przez system do monitorowania i ewidencji produkcji. Jednak ze względu na rosnący wolumen zamówień od klientów oraz ilość informacji, które należy uwzględnić w planowaniu, firma zaczęła poszukiwać odpowiedniego systemu, do planowania i harmonogramowania produkcji. Dodatkowo zmienność popytu oraz czynników, wpływających na proces planistyczny stale rośnie, więc konieczne było pozyskanie systemu, który w szybkim czasie jest w stanie odpowiedzieć na pytanie „na kiedy jesteśmy w stanie wyprodukować dany wyrób?”:

System Asprova jest zaawansowanym systemem do planowania i harmonogramowania produkcji, w którym można odzwierciedlić praktycznie każdy proces produkcyjny. Wszelka konfiguracja i zmiana ustawień dotyczących funkcji planistycznych odbywa się z poziomu systemu i jest dostępna dla zwykłego użytkownika. To właśnie wyróżnia Asprovę na tle konkurencji – podkreśla Leszek Dubiel.


Zakładane korzyści:
  • zwiększenie zadowolenia klientów poprzez oferowanie krótszych terminów dla nowych zapytań
  • wyeliminowanie godzin nadliczbowych
  • potwierdzanie możliwych do realizacji terminów i ich dotrzymanie
  • synchronizacja operacji w całym zakładzie
  • optymalizacja procesu produkcyjnego
  • minimalizacja liczby dokonywanych przezbrojeń


Zarządzanie wieloma procesami produkcyjnymi to duże wyzwanie, zwłaszcza kiedy te procesy wymuszają na producencie częste przezbrojenia maszyn wynikające ze zróżnicowanych w szczegółach produktów. Wykorzystanie Asprova APS znacząco skraca czas tych przezbrojeń i pozwala użytkownikom na bieżące odwzorowywanie zmian w procesie produkcyjnym oraz samodzielne definiowanie kryteriów optymalizacyjnych.

Źródło: www.eqsystem.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top