Zaloguj się z BeConnected.pl
Newsletter
Najbliższe konferencje:
- People Planner - narzędzie wspomagające zarządzanie zasobami
- Systemy przyszłości dla branży handlowej
- Warsztaty Zarządznie outsourcingiem projektów informatycznych
- Łańcuch dostaw w kontrolowanych warunkach
- Automatyzacja procesów w przemyśle
- Zarządzanie ryzykiem operacyjnym - warsztat analizy i projektowania
- Projektowanie planów ciągłości działania
- Sprawne zarządzanie inwestycjami czynnikiem sukcesu w firmie
- EOIF GigaCo
- PRAWNE & BIZNESOWE ASPEKTY UMÓW I WDROŻEŃ IT
Słowa kluczowe
Systemy ERP, CRM
Business Intelligence, Hurtownie danych, MRP
zarządzanie produkcją, ERP, zarządzanie zasobami ludzkimi,,platforma e-learning, zarządzanie wiedzą, obieg dokumentów, Workflow
kadry i płace, MES, HR, system ERP, Controlling, zarządzanie relacjami z klientami, RFID, Kody kreskowe, Workflow, oprogramowanie, Systemy ERP, Business Intelligence, CRM, ERP, MRP, ERP,CRM, Business Intelligence, SFA, FFA, SALES FORCE AUTOMATION
| Nowy system elektronicznego obiegu dokumentów od Asseco Business Solutions |
| czwartek, 14 kwietnia 2011 20:20 |
|
{MosModule module=WiadomościWorkflow_Reklama
Aplikacja SEOD jest zaprojektowana do wspomagania w szczególności takich obszarów jak zakupy, urlopy, nieobecności czy delegacje. Może służyć także do wsparcia procesów w obszarze działalności operacyjnej, np. obsługa ofert, umów, zleceń fakturowania oraz pozostałej dokumentacji niefinansowej.
Ideą, która przyświecała nam w trakcie projektowania systemu Asseco Softlab SEOD, było stworzenie rozwiązania optymalizującego i upraszczającego obieg danych. Digitalizacja tradycyjnych dokumentów papierowych to dla przedsiębiorstw sposób na znaczące ograniczenie kosztów, oszczędność czasu oraz redukcję pomyłek – mówi Cezary Maciejewski, Dyrektor ds. Asseco Softlab ERP w Asseco Business Solutions S.A.Program Asseco Softlab SEOD umożliwia rejestrowanie oraz akceptację potrzeb zakupu materiałów, surowców oraz usług generowanych w całym przedsiębiorstwie. Zapotrzebowania mogą być dowolnie kategoryzowane. Od ich kategorii zależy dalsza ścieżka akceptacji i realizacji. System pozwala na rejestrowanie faktur zakupowych oraz akceptację dokumentów zakupu spływających do firmy. Faktury mogą być rejestrowane w dowolnej lokalizacji (raz wprowadzone do systemu SEOD wraz ze skanem oryginału) i już dalej w formie elektronicznej podążają do osób akceptujących. Na ostatnim etapie obróbki faktury zakupowej jest ona weryfikowana i automatycznie księgowana. Aplikacja oferuje również funkcjonalność związaną z rejestrowaniem oraz akceptacją wniosków urlopowych pracowników. System jest wyposażony w szereg mechanizmów usprawniających obieg dokumentów w firmie. Wśród nich znajduje się m.in. mechanizm powiadamiania poprzez email o dokumentach oczekujących na obsługę oraz mechanizm przypominania, polegający na wysyłaniu (mailem, sms-em) przypomnienia o nieterminowości obsługi lub akceptacji dokumentów. Rozwiązanie SEOD może być dostępne poprzez przeglądarkę internetową, bez konieczności instalowania na stacjach roboczych dodatkowego oprogramowania. Dla często podróżującej i przebywającej poza biurem kadry menedżerskiej dostępna jest także wersja systemu działająca na telefonie komórkowym. Powiadamianie i kontrola terminowości realizacji spraw mogą odbywać się poprzez pocztę elektroniczną lub SMS-y. Źródło: www.assecobs.pl |










Zarządzanie dokumentami oraz szeroko pojęte zarządzanie zasobami od zawsze stanowiło kluczową kwestię organizacyjną przedsiębiorstwa. Dokumenty, przechowywane niegdyś wyłącznie w niezliczonej ilości segregatorów oraz przekazywane sobie przez asystentów były stosunkowo często gubione, a sposób komunikacji pomiędzy poszczególnymi uczestnikami ich obiegu pozostawiał wiele do życzenia. Gdy komputery stały się coraz częściej wykorzystywanym narzędziem we wszelkiego rodzaju przedsiębiorstwach i instytucjach, ich rola w procesie organizacji zasobów była od początku znacząca. Współdzielony dysk sieciowy czy przesyłanie dokumentów w elektronicznej formie za pomocą wiadomości e-mail było pierwszym krokiem do standaryzacji danych firmy i procesów wokół nich zachodzących. Następnie pojawiły się systemy klasy DMS.
Kolejne polskie gminy powiedziały ”NIE” stosom papierowych dokumentów. W urzędach w Borku Wielkopolskim, Grębocicach i Pęcławiu zakończyło się wdrożenie Elektronicznego Obiegu Dokumentów firmy MIS SA. W każdym z samorządów wprowadzono także inne narzędzia IT. Wszystkie służą lepszej obsłudze klientów.
Comarch podpisał umowę z Ministerstwem Spraw Zagranicznych RP. Krakowska spółka zaprojektuje, wykonana, zainstaluje, uruchomi i wdroży
Proszę sobie wyobrazić, że Pani tu nie ma... – tak zaczyna się spot promujący e-administrację w Polsce. Jak zapowiada reklama, bez kolejek i bez problemów, sprawy urzędowe będziemy mogli załatwiać przez internet. Tylko co z osobami, które nie maja dostępu do sieci? Rozwiązanie znalazła gmina Krośnice. Dzięki wdrożonej aplikacji autorstwa MIS S.A. mieszkańcy mogą załatwiać sprawy bez wizyt w urzędzie gminy.